Я. П. Корсун — директор коледжу, заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України, відмінник аграрної освіти і науки України І ступеня, викладач-методист.
Трудову діяльність у коледжі розпочав у 1986 р. на посаді заступника директора з навчальної роботи, з 1997 р. — директор коледжу.
Ярослав Петрович вивчав інноваційні процеси в освіті та науці Данії, Німеччини, Австрії, досвід інтеграції вищих навчальних закладів Нідерландів до єдиного європейського простору вищої освіти, був учасником парламентських слухань «Правове забезпечення реформ освіти в Україні».
Дійсний член (академік) Інженерної академії України. Нагороджений трудовою відзнакою «Знак пошани», нагрудним знаком «Петро Могила», орденом Української Православної Церкви Преподобного Нестора, Почесною грамотою Президента України.
У 2016 р. рішенням Асамблеї ділових кіл України Я. П. Корсуну присвоєно Почесне звання «Кращий керівник року», у 2017 р. — «Лицар Вітчизни».
Коледж уже 65 років працює на ринку аграрних освітніх послуг. Його історія розпочалася в 1952 р., коли було засновано Ровенську обласну сільськогосподарську школу з підготовки голів колгоспів, а також однорічну школу рахівників колгоспів.
Розбудовувати новий заклад у повоєнних умовах були покликані 10 викладачів, освіту здобували 120 студентів технікуму.
У 2016 р. Рівненський коледж увійшов до структури НУБіП України.
Застосування сучасних педагогічних технологій і технічних засобів навчання дозволяють готувати фахівців європейського рівня за такими спеціальностями: «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Право», «Геодезія та землеустрій», «Будівництво та цивільна інженерія» (спеціалізації «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн»), «Інженерія програмного забезпечення». Виконуючи програму ступеневої освіти, випускники коледжу продовжують навчання у престижних університетах України, зокрема й у базовому навчальному закладі — НУБіП України.
Стабільними є показники коледжу за щорічним рейтингом участі у конкурсі «Педагогічні інновації» ДУ «НМЦ «Агроосвіта», коледж упродовж трьох років посідає перше місце серед 110 аграрних технікумів і коледжів.
Високою є кваліфікація педагогічних кадрів: з 98 викладачів 63 мають вищу кваліфікаційну категорію, з них 32 — педагогічне звання «викладач-методист», 9 — нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти України», 7 — відзнаку «Відмінник аграрної освіти і науки», 1 — доктор наук, 7 — кандидати наук.
Освітню діяльність забезпечує високий рівень навчально-методичної бази: 50 аудиторій обладнані сучасними ІТ-засобами. Справжнім центром упровадження новітніх технологій є комп’ютерно-інформаційний центр, який включає 13 комп’ютерних кабінетів і лабораторій із 255 ПЕОМ, кабінет поглибленого вивчення іноземної мови, видавничий центр.
Практичне навчання здійснюється у: комп’ютерних кабінетах організації правового діловодства, навчальної бухгалтерії, комп’ютеризації будівельного, землевпорядного виробництва та ін.; функціонує навчальний геодезичний полігон. Навчальні практики студенти проходять на базі коледжу, а технологічні та переддипломні — на підприємствах, з якими коледж підписав договори.
З метою формування висококваліфікованого фахівця економічного напряму в коледжі створена лабораторія «Навчальна бухгалтерія». Студенти юридичного відділення набувають досвіду практичної роботи в юридичній клініці. Гордістю коледжу є Навчально-практичний центр із землевпорядкування. Крім студентів коледжу, на базі центру проходять практику землевпорядники з інших аграрних закладів України.
Інформаційним осередком закладу став бібліотечно-інформаційний центр, оснащений комп’ютерами та сучасним програмним забезпеченням. З 2003 р. коледж є щорічним учасником міжнародних освітніх форумів «Сучасні заклади освіти» та «Інноватика в сучасній освіті».
Студенти коледжу беруть активну участь у проведенні наукових конференцій, зльотів іменних стипендіатів «Лідери АПК — ХХІ століття». У коледжі функціонують: фольклорний ансамбль «Вишиванка», студія сучасного танцю «Бліц», які є учасниками Всеукраїнського фестивалю художньої творчості «Софіївські зорі». Серед спортсменів-випускників коледжу — учасники Олімпійських ігор, призери першості Європи, члени збірної України та ін.