Великоснітинське навчально-дослідне
господарство ім. О. В. Музиченка
ЖУРАВЕЛЬ
Микола Петрович

Директор

Історія цього відокремленого підрозділу бере свій початок із середини ХХ ст. від об’єднання трьох радянських колгоспів: ім. Калініна, ім. Чапаєва, ім. 1-го Травня. У 1960 р. після приєднання до них Триліського відгодівельного пункту створено радгосп ім. Радянської армії, що 10 жовтня 1963 р. перейменований на радгосп «Великоснітинський». На підставі Постанови Ради Міністрів СРСР від 2 червня 1972 р. № 387, на базі радгоспу було організовано Навчально-дослідне господарство «Великоснітинське». Директором призначено В. В. Лося.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 1995 р. № 387 та Наказом Міністерства сільського господарства і продовольства України від 19 червня 1995 р. № 157 «Про питання Національного аграрного університету», Навчально-дослідне господарство «Великоснітинське» передано у пряме підпорядкування університету. Керівником став О. В. Музиченко. Пізніше, за Наказом ректора вишу від 10 березня 2005 р. № 124, Навчально-дослідне господарство «Великоснітинське» реорганізовано у Відокремлений підрозділ Національного аграрного університету. 1 січня 2009 р., за Наказом ректора вишу від 15 грудня 2008 р. № 827, Відокремлений підрозділ Національного аграрного університету «Навчально-дослідне господарство «Великоснітинське» змінено на Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України, в зв’язку з перейменуванням НАУ на НУБіП України.

Площа земельного фонду, надана господарству в постійне користування, згідно із земельним законодавством, станом на 1 січня 2017 р. становить 2960 га, зокрема сільськогосподарських угідь — 2787 га, з них ріллі — 2495 га. Загальна кількість худоби — понад 1300 голів, зокрема корів — 500 голів. У навчально-дослідному господарстві працюють 200 осіб. Посаду директора обіймає М. П. Журавель.

Головний офіс господарства

ВП НУБіП України «Великоснітинське НДГ ім. О. В. Музиченка» є базою виробничого навчання та практичної підготовки фахівців аграрного сектору, де щорічно проходять навчально-виробничу практику понад 1500 студентів і магістрів. Вони беруть участь у практичному освоєнні технологічних процесів сільськогосподарського виробництва, набувають досвіду наукових досліджень, освоюють сучасну техніку, технології, фінансову діяльність у сільському господарстві. У навчально-дослідному господарстві функціонують навчально-науково-виробничі лабораторії з рослинництва і тваринництва.

Відокремлений підрозділ спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур. Має розвинене тваринництво і завдяки цьому добре розвинену кормову базу. Це сучасне господарство, що здійснює виробничу діяльність: вирощування, переробку й реалізацію сільськогосподарської продукції, вирощування та заготівлю кормів для тваринництва, впроваджує у виробництво наукові розробки в різних галузях сільського господарства. Є одним із провідних господарств Фастівського району. Його діяльність сприяє розвитку соціальної інфраструктури не тільки Фастівського району, а й Київської області.

Навчально-дослідне господарство постійно впроваджує інноваційні техніко-технологічні рішення для підвищення конкурентоздатності. Надзвичайно актуальним для господарства є пошук таких інноваційних рішень, які б забезпечили підвищення ефективності виробництва. Нині постійне впровадження новітніх розробок — запорука сталого розвитку відокремленого підрозділу.

Обговорення стану підготовки до жнив
Збирання врожаю зернових