Агрономічна дослідна станція
ШПАК
Станіслав Михайлович

Директор

Історія відокремленого підрозділу бере свій початок від радгоспу «Митниця» Саливонківського цукрокомбінату, організованого в 1921 р. Згідно з Постановою Центрального комітету Комуністичної партії України і Ради Міністрів УРСР від 10 травня 1956 р. № 524 і Наказом Міністерства вищої освіти УРСР від 24 травня 1956 р. № 390 «Про прийняття радгоспів сільськогосподарськими учбовими закладами», радгосп «Митниця» було передано в підпорядкування Українській ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарській академії. На підставі Постанови від 23 березня 1956 р. № 84 «Про об’єднання Митницької Агрохімічної дослідної станції та Митницького учбово-дослідного господарства» створено Агрономічну дослідну станцію.

Першими науковими кураторами станції були: академіки В. Ф. Пересипкін і П. Д. Пшеничний, професори М. Г. Городній, Б. К. Горошков, М. О. Зеленський, М. П. Дяченко, В. І. Мойсеєнко, Г. О. Каблучко, І. І. Ібатуллін та ін.

Земельна ділянка, надана Навчально-дослідному господарству «Агрономічна дослідна станція» в постійне користування згідно із земельним законодавством, станом на 1 січня 2017 р. становить 1128,2 га, зокрема сільськогосподарських угідь — 1056 га, з них ріллі — 931 га. Загальна кількість худоби — понад 400 голів, із них корів — 190 голів. У навчально-дослідному господарстві працюють 90 осіб. Обов’язки директора виконує проф. С. М. Шпак.

Основними в Агрономічній дослідній станції є навчальна, науково-дослідна та господарська види діяльності, які технологічно пов’язані з навчальним і навчально-інноваційним процесом у системі підготовки фахівців у НУБіП України. Також велику увагу надають проведенню науково-дослідних робіт співробітниками вишу. Станція має науковий і виробничий відділи. Наукові дослідження сконцентровані в Навчально-науково-виробничому підрозділі «Дослідне поле», де на площі 106 га проводять плідні дослідження науковці, магістри, аспіранти кафедр землеробства, рослинництва, кормовиробництва, селекції та насінництва, агрохімії, фітопатології. Багато їхніх наукових розробок упроваджено у виробництво і дають високий економічний ефект. На основі наукових досліджень, проведених на полях станції, було підготовлено більше десятка докторських і багато кандидатських дисертацій.

Щороку господарство нарощує свій виробничий і науковий потенціал. Зростають врожаї сільськогосподарських культур та продуктивність худоби. Господарство має добре розвинену кормову базу. У виробництво постійно впроваджують нові прогресивні технології вирощування сільськогосподарських культур на інноваційній основі.

Агрономічна дослідна станція є базою практичної підготовки студентів університету, де протягом року проходять навчальну та виробничу практики понад 500 студентів.

Головними напрямами діяльності навчально-дослідного господарства є: організація необхідних умов для проведення навчальної і виробничої практик студентів, здійснення теоретичного та практичного навчання студентів за профілем обраної спеціальності та підвищення кваліфікації фахівців відповідно до навчальних планів і програм НУБіП України; забезпечення належних умов для проведення науково-дослідних робіт науково-педагогічними і науковими працівниками, докторантами, аспірантами і студентами, впровадження наукових розробок у виробництво; створення сучасної матеріальної, технічної і соціальної баз для навчання студентів, науково-дослідної та науково-інноваційної діяльності науково-педагогічних і наукових працівників університету; впровадження наукових розробок у виробництво; виробництво елітно-насіннєвої продукції рослинництва, розроблення нових технологій, створення перспективних сортів і гібридів сільськогосподарських культур; вирощування та реалізація великої рогатої худоби української чорно-рябої породи; розроблення нових технологій у тваринництві; виробництво, переробка і реалізація продукції рослинництва; надання послуг, виконання робіт, здійснення господарської діяльності, спрямованої на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку; проведення заходів щодо охорони навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів.

Весняна посівна компанія
Демонстраційні посіви зернових культур