Згідно з Наказом Міністерства сільського господарства УРСР від 26 березня 1960 р. № 189-К, на базі навчально-дослідного господарства навчальної частини Української академії сільськогосподарських наук створено Дослідну станцію м’ясного скотарства, яка з 1964 р. підпорядковувалася Міністерству сільського господарства СРСР.
У 1992 р., на підставі Закону УРСР «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, що розташовані на території України», Дослідній станції молочного скотарства було надано статус юридичної особи та навчально-дослідного господарства вищого сільськогосподарського закладу Міністерства сільського господарства України (Рішення Києво-Святошинської районної ради народних депутатів від 11 лютого 1992 р. № 36/5).
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1992 р. № 500 «Про створення Українського державного аграрного університету», станція залишилась у підпорядкуванні створеного Українського державного аграрного університету, а потім, після перейменування, — Національного аграрного університету.
За угодою з Кабінетом Міністрів України від 9 липня 1997 р. № 12978/87 та Наказом Національного аграрного університету від 30 липня 1997 р. № 189 статус і назву «Дослідна станція молочного скотарства» змінено на «Навчально-дослідне господарство «Ворзель».
У користуванні НДГ «Ворзель» — 785 га сільськогосподарських угідь, із них 523 га ріллі. Тваринництво налічує приблизно 200 голів великої рогатої худоби, зокрема 57 корів. У господарстві працюють 16 осіб. Посаду директора обіймає Г. М. Білуха.
Головними галузями господарства є: молочне скотарство (58,41%), вирощування великої рогатої худоби (25,13%); питома вага продукції рослинництва по господарству склала 10,95%. У виробництво постійно впроваджуються нові технології вирощування сільськогосподарських культур.
Основні завдання господарства:
– створення сучасної матеріальної, технічної і соціальної баз для навчання студентів, науково-дослідної та науково-інноваційної діяльності науково-педагогічних і наукових працівників НУБіП України;
– впровадження наукових розробок у виробництво відповідно до науково-тематичного плану НУБіП України;
– вирощування і реалізація продукції рослинництва і тваринництва, розроблення інноваційних технологій, створення нових порід і ліній худоби, реалізація племінного молодняку сільськогосподарським підприємствам різних форм власності і способів господарювання та іншим споживачам;
– надання послуг, виконання робіт, здійснення некомерційної діяльності без мети отримання прибутку;
– переробка продукції власного виробництва та її реалізація.