КАСЬЯН
Андрій Олександрович
Випускник факультету аграрного менеджменту (2003)
Керівник відділу продажу ТОВ «БАСФ Т.О.В.»
Кандидат економічних наук

Народився 6 липня 1981 р. в м. Суми. Щиро мріяв стати військовим льотчиком і в дитинстві зібрав більше 100 моделей літаків. На той час, у зв’язку зі змінами в державі, військова авіація була не в кращому стані і мрію довелося змінити.

Спостерігаючи за роботою батька, в юнака виникло бажання працювати в міжнародній компанії. Зацікавленість роботою фахівців-міжнародників, а також поради тата — справжнього професіонала сільськогосподарської сфери, визначили вибір майбутньої професії А. О. Касьяна.

У 1998 р. хлопець вступив на новостворений факультет аграрного менеджменту Національного аграрного університету (спеціальність «Зовнішньоекономічна діяльність»). Андрій одразу зарекомендував себе студентом, який надзвичайно цікавиться громадською роботою. Вже в кінці І курсу його було обрано головою студентської профспілкової організації університету — це свідчення беззаперечної довіри студентського колективу та, водночас, велика відповідальність перед ним.

На ініціативного й активного студента звернуло увагу керівництво вищого навчального закладу: тодішній декан факультету аграрного менеджменту, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України В. П. Галушко, заступник декана факультету аграрного менеджменту, кандидат економічних наук, доцент П. Б. Кроп і голова профкому студентів, кандидат економічних наук, доцент В. А. Ткачук. Керівні працівники факультету підтримували новаторські ідеї А. О. Касьяна, які висвітлювали бачення молоді щодо розвитку студентського самоврядування.

На IV курсі з’явилося чітке бачення власного майбутнього. Одним з етапів самопідготовки юнака для роботи в агрохімічній компанії став вибір теми бакалаврської роботи, яка полягала в глибокому вивченні ринку засобів захисту рослин. Ця тема стала основою для написання магістерської, а згодом і кандидатської роботи А. О. Касьяна. Ключову роль у ґрунтовному науковому підході до вивчення ринку засобів захисту рослин відіграв доктор економічних наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України, заслужений діяч науки і техніки України С. М. Кваша (дипломний і науковий керівник Андрія).

У той же час А. О. Касьян почав стажуватися в одній з найбільших аграрних компаній світу — «Сингента». Ґрунтовні наукові й аналітичні знання, отримані в університеті, у поєднанні з високою працездатністю та бажанням професійного розвитку дозволили Андрію Олександровичу створити карколомну кар’єру. Майже за десять років роботи в компанії він пройшов шлях від стажера-практиканта до керівника стратегічного маркетингу зернових культур країн СНД.

Важливим етапом кар’єрного зростання А. О. Касьяна у компанії «Сингента» стала робота впродовж півтора року в штаб-квартирі у м. Базель (Швейцарія), де його головним обов’язком була координація одного зі стратегічних напрямів.

Високоякісна маркетингова підготовка і чималий досвід, отриманий у «Сингенті», заклали основу для створення багатьох комерційних ідей, які Андрій Олександрович розробляє та реалізовує на посаді керівника відділу продажу Департаменту Агро компанії «БАСФ Україна». Перехід від глобально-стратегічної роботи в «Сингенті» до операційно-комерційної у «БАСФ» виявився досить складним, але, водночас, найбільш результативним кроком у кар’єрі А. О. Касьяна.

Так, у 2015 р. комерційний підхід, запропонований відділом продажу компанії «БАСФ Україна» в період ринкової кризи, було визнано кращим і нагороджено званням «Кращий комерційний проект компанії БАСФ у світі» (став основою для інших компаній).

Своє дозвілля Андрій Олександрович зазвичай проводить активно. Завжди знаходить час на головне захоплення — великий теніс. Багато подорожує, цікавиться країнами Азії. Люблячий чоловік і турботливий батько двох донечок. Старша, Олександра, гідно продовжує переможну династію Касьянів: у неповні шість років уже є неодноразовою призеркою змагань з бальних танців.

Життєве кредо Андрія Олександровича: «Не буває недостатньо можливостей, буває недостатньо бажання!». Для досягнення будь-якої мети радить чинити за висловом: «Почніть робити те, що потрібно. Потім робіть те, що можливо. І ви раптом виявите, що робите неможливе» (Святий Франциск Асізський).