МАКСИМЕНКО
Валентина Миколаївна
Випускниця факультету захисту рослин (2005)
Директор фермерського господарства «Аннушка»
Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

Народилася 14 квітня 1962 р. на Первомайщині. Зростала в працьовитій родині, де понад усе цінували людяність, доброту, щедрість та щирість. Трудовий шлях розпочала продавцем у магазині продовольчих товарів м. Первомайська. Згодом вийшла заміж і разом із чоловіком-військовим В. Ф. Максименком виїхала до Німеччини. Пізніше молоде подружжя проживало в м. Бендери Молдавської PCP. У м. Кишиневі Валентина Миколаївна здобула економічну освіту. До України повернулися після перебудови.

Сім’я Максименків із двома дітьми — Максимом і Анною, змінила місто на мальовниче село Кам’яний Міст Первомайського району, всерйоз вирішивши зайнятися фермерством. Аграрного досвіду не мала ні Валентина Миколаївна, ні її чоловік Віталій Федорович, проте вони щиро мріяли створити фермерське господарство і були готові до наполегливої та самовідданої праці від ранку до смерканку. Так, понад 25 років тому вони заснували фермерське господарство «Аннушка», яке назвали на честь своєї трирічної донечки.

У перші роки на невеликій площі вирощували гречку й овочі. Пізніше фермерське господарство «Аннушка» почало працювати на території Кумарівської сільської ради на орендованій землі. Зважаючи на те, що Віталій Федорович родом із цього села, а також спостерігаючи за наполегливою працею господарства, селяни довірили фермерам свої земельні паї. Упродовж багатьох років ця довіра лише зміцнюється. Валентина Миколаївна та Віталій Федорович опановували фермерську справу із великим ентузіазмом, не боялися експериментувати, впроваджувати інноваційні технології.

Фермерська родина Максименків

Маючи чималий досвід роботи у сільському господарстві, В. М. Максименко вирішила здобути фахові теоретичні знання, тож у 2005 р. вступила на заочне відділення факультету захисту рослин Національного аграрного університету в м. Києві. У стінах цього престижного й авторитетного вищого навчального закладу сільськогосподарського профілю Валентина Миколаївна уважно вивчала безцінну інформацію з уст майстерних викладачів університету з метою її подальшого застосування на рідному фермерському господарстві.

Результати багаторічного господарювання родини Максименків є надзвичайно успішними. Сьогодні ділянки фермерського господарства «Аннушка» розташовані в Первомайському та Врадіївському районах Миколаївщини. Основним напрямом діяльності господарства є рослинництво. У сівозміні використовують озиму пшеницю, озимий ячмінь, озимий ріпак, горох, сою, кукурудзу та соняшник. Господарство працює за традиційною технологією обробітку ґрунту. У зв’язку з тим фактором, що регіон входить до зони ризикованого землеробства, в господарстві впроваджуються сучасні методи зі збереження родючості ґрунтів та утримання вологи. Застосовують сільськогосподарську техніку світових лідерів, яка дає можливість успішно виконувати поставлені завдання в агрономії; впроваджено супутниковий моніторинг вегетативної маси на всьому періоді розвитку рослин, якій дозволить диференційно використовувати добрива. Трудовий колектив господарства має високий рівень кваліфікації, набутий протягом багаторічної праці за сучасними методами господарювання на землі. Ще однією сферою діяльності господарства є тваринництво, а саме свинарство. Ферма оснащена звичайним обладнанням, але технологічна схема впроваджена за данськими традиціями свинарства.

Крім господарської діяльності, В. М. Максименко у співпраці з місцевою владою втілює в життя соціальні та благочинні проекти, тому що мріє бачити українські села процвітаючими, а їхніх жителів — заможними та щасливими. Валентина Миколаївна представляє інтереси селян у районному центрі, є депутатом Врадіївської районної ради. Вона бере активну участь у громадському житті всього Врадіївського району, але насамперед дбає про задоволення потреб жителів Кумарівської сільської ради.

Храм Праведних Богоотців Іоакима і Анни
у селищі Кам’яний Міст

За безпосереднього фінансування Валентини Миколаївни споруджується дивовижної краси семикупольний храм святих праведників Іоакима і Анни на території селища Кам’яний Міст.

Велику вдячність і повагу родині Максименків висловлює Кумарівський сільський голова Сергій Петрович Гортовенко. Він зауважує, що «Аннушка» — єдине бюджетоутворююче фермерське господарство на території сільської ради. Підприємство не обмежується цілковитою сплатою всіх можливих податків, із власної ініціативи всіляко допомагає селу. Зокрема, очільник села засвідчує, що за рахунок фермерського господарства відремонтовано сільську школу, систему опалення. Завдяки «Аннушці» школярі повністю забезпечені харчуванням — сніданками та гарячими обідами. С. П. Гортовенко відзначає величезний внесок сім’ї Максименків у соціальний розвиток села.

Надзвичайно радісною звісткою в родині Валентини Миколаївни стало рішення її сина Максима піти стопами батьків. Після закінчення школи хлопець вступив до військового університету. Здобувши вищу освіту, він активно рухався кар’єрними сходинками. Вже маючи звання капітана, перед підписанням чергового контракту він зрозумів, що його істинне покликання — праця на землі та продовження сімейної справи. Максим Віталійович уміло керує фермерським господарством «Аннушка», прислухаючись до порад мудрих батьків. Проте Валентина Миколаївна та Віталій Федорович Максименки зізнаються, що намагаються не втручатися в управлінські процеси, оскільки бачать, що син відмінно виконує всі обов’язки керівника.

Зустрівши своє кохання — дівчину-красуню Наталію, одружився та щасливий у шлюбі. Має доньку Софійку.

Донька Максименків Анна здобула вищу юридичну освіту в Київському державному університеті імені Тараса Шевченка, працює у Верховній Раді України помічником народного депутата. Хтозна, з часом, можливо, й Анна приєднається до праці в господарстві, названому на її честь.

Валентина Миколаївна та Віталій Федорович Максименки щиро пишаються досягненнями своїх дітей та власними успіхами. Вони вдячні Богу, що маленькими поступовими кроками змогли втілити в життя велику мрію зі створення власного фермерського господарства.

Професійне кредо В. М. Максименко — «Віддай роботі все, що можеш»; а життєве, як матері, берегині роду, — «Живи з добротою в серці».

За великий особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, вагомі трудові досягнення, багаторічну самовіддану працю Валентина Миколаївна нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня (2012).



Рушійна сила господарства