ДЕКАНИ

БАЧИНСЬКИЙ
Сергій Васильович
Декан сільськогосподарського факультету
(1919–1920)

Випускник кадетського корпусу в Орлі та Андріївської військової школи, активний громадський діяч. Брав участь в українському національно-визвольному русі, через що був змушений виїхати до Франції. Ґрунтовну освіту здобув у Парижі й Тулузі, обравши математичну та агрономічну спеціалізації. Обіймав високі педагогічні посади за кордоном, однак любов до Батьківщини повернула його в Україну. З 1917 р. С. В. Бачинський був активним учасником національно-визвольної боротьби, обраний членом Центральної Ради.

Сергій Васильович стояв біля витоків Подільського державного аграрно-технічного університету. Йому випало бути першим деканом новоствореного сільськогосподарського факультету. На цю посаду в 1919 р. приват-доцента С. В. Бачинського обрали одноголосно. Маючи досвід педагогічної роботи за кордоном, він зумів організувати структуру діяльності факультету, розпочав формування викладацького складу. В 1920 р., після перемоги більшовиків, відмовився від посади з метою боротьби за незалежність України та емігрував до Польщі. В 1940 р. був заарештований працівниками НКВС, а в 1941 р. — розстріляний.

ГЕРАЩЕНКО
Микола Тимофійович
Декан сільськогосподарського факультету
(1920–1921)

За фахом медик, навчався в Харківському університеті, після закінчення якого проходив стажування у фізіологічному інституті Віденського університету.

Високоерудована, скромна і порядна людина, М. Т. Геращенко продовжив справу, розпочату С. В. Бачинським. Із приходом на посаду заслужив у колективі авторитет талановитого керівника. Ініціював поділ сільськогосподарського факультету на 4 відділи і 8 секцій.

Після реорганізації сільськогосподарського факультету, з квітня до травня 1921 р. очолював Раду сільськогосподарського інституту. До 1930 р. працював професором у сільськогосподарському інституті. З 1930 р. викладав у зоотехнічному інституті (м. Кам’янець-Подільський). У 1933 р. його безпідставно заарештували і вислали спочатку до Сибіру, а потім до Середньої Азії. Там він працював лікарем.

У 1946 р. Микола Тимофійович влаштувався лікарем до Кам’янець-Подільської міської лікарні. З 1955 р. — викладач кафедри анатомії та фізіології сільськогосподарських тварин зоотехнічного факультету Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту.

У 1958 р. судова колегія з кримінальних справ Верховного Суду УPCP скасувала звинувачення проти М. Т. Геращенка і його було реабілітовано.

Нагороджений медаллю «За доблестный труд в Великой Отечественной войне».