Економічний факультет

МІСЮК
Микола Васильович
Декан факультету, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України

М. В. Місюк — декан факультету, заслужений економіст України.

Народився 18 липня 1961 р. в с. Абрикосівка Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. У 1978 р. закінчив 10 класів середньої школи в с. Княжпіль. З 1978 до 1979 р. працював обліковцем тракторної бригади колгоспу імені Щорса с. Супрунківці.

Вищу освіту здобував протягом 1979–1984 рр. в КПСГІ, де отримав кваліфікацію «економіст-організатор сільськогосподарського виробництва».

Трудову діяльність розпочав у 1984 р. головним економістом колгоспу імені Суворова. У 1987 р., за переведенням, перейшов на посаду начальника планово-економічного відділу агрокомбінату «Смотрич» м. Кам’янця-Подільського. В 1990 р. обраний головою колгоспу «Маяк» с. Абрикосівка, де пропрацював до 2000 р.

В аспірантурі навчався з 1991 до 1994 р. на заочній формі в НДІ «Інститут аграрної економіки».

Із 2000 р. дотепер працює в ПДАТУ. За період науково-педагогічної діяльності підготував та опублікував 151 наукову й навчально-методичну працю, із них 2 монографії, 55 навчально-методичних праць, зокрема у співавторстві 1 навчальний посібник з грифом МОН України.

Основними напрямами науково-дослідної роботи М. В. Місюка є розроблення концептуальної моделі економічного механізму регулювання структури та ємності регіонального ринку продукції тваринництва.

Нагороджений Грамотою Хмельницької ОДА (2009), грамотами Кам’янець-Подільського міського голови (2012, 2014), Подякою МОН України (2015) тощо.

У 1972 р. при агрономічному факультеті (декан — д-р с.-г. наук, проф. Г. Є. Усик) Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту Міністерство сільського господарства СРСР відкрило економічне відділення. Ініціаторами його заснування стали: ректор вишу, проф. С. С. Сербін, проректор, доц. О. І. Здоровцова (нині — проф., заслужений працівник вищої школи України, працює в Уманському національному університеті садівництва), а також місцеві радянські партійні органи влади.

Заняття розпочалися 1 вересня 1972 р., здійснено набір на І курс двох груп за спеціальностями «Економіка і організація сільського господарства» та «Бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності в сільському господарстві» загальною кількістю 50 осіб.

Очолював економічне відділення тоді доц., а нині — д-р екон. наук, проф., заслужений працівник освіти України І. І. Лотоцький, який доклав багато зусиль для його організації. Суттєву допомогу у відкритті економічного відділення надали однокурсники науковця: колишній головний спеціаліст з економічних питань Мінсільгоспу СРСР М. Я. Штейман та колишній відповідальний працівник апарату ЦК КПРС М. В. Мороз.

У 1974 р. на базі економічного відділення створено економічний факультет із набором 150 студентів на денну і 50 студентів на заочну форми навчання. Деканом факультету став доц. І. І. Лотоцький.

Упродовж наступних років факультет очолювали: доц. В. В. Бабанін (1978–1996), доц. В. К. Рудик (1996–2001), в. о. декана — Л. М. Двойнос (2001–2002), доц. В. К. Рудик (2002–2015). Сьогодні факультетом керує д-р екон. наук, професор, заслужений економіст України М. В. Місюк.

Біля витоків факультету були: доценти О. р. Авраменко, П. В. Боштан, Г. Г. Зелик, Л. М. Бурейко, Н. П. Заворуєва, Ф. П. Євменєнко, О. М. Козак, В. М. Євтушенко, Т. Т. Мазепка, А. Ю. Шульгін, В. Г. Салівон, Є. Ф. Остафійчук, Л. А. Сукманюк, С. А. Шаповал, П. П. Чорний та ін.

Колектив деканату. Зліва направо: заст. декана з орг. та вих. роб., канд. екон. наук В. В. Дранус; секр. С. В. Ратушняк, метод. Н. В. Томаржевська, декан, д-р екон. наук, проф. М. В. Місюк, перший заст. декана, канд. екон. наук, доц. О. С. Бурлаков, заст. декана з наук. роб. та міжнар. діяльності, канд. екон. наук, доц. Н. Л. Корженівська, заст. декана, канд. екон. наук, доц. М. М. Чорнобай

Економічний факультет одразу став популярним серед молоді, яка прагнула здобути вищу освіту. Конкурс при вступі становив більше ніж 12 осіб на місце.

У 1970–1980-х рр. на факультеті відбулися значні зміни: зміцнено матеріально-технічну базу (деканат і кафедри переведено в новозбудований у 1978 р. корпус № 7), організовано кафедру інформаційних технологій (завідувач — доц. Л. М. Бурейко), поповнено викладацький склад, розпочато комп’ютеризацію навчального процесу.

Новою сторінкою для факультету стали 90-ті рр. — поч. ХХІ ст. У зв’язку з переходом народного господарства на ринкові відносини, було розроблено освітньо-професійні програми та навчальні плани ступеневої підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів з широким спектром спеціалізацій, надруковано відповідні підручники та навчальні посібники, з’явилися нові кафедри — менеджменту, фінансів, соціально-трудових відносин і статистики, змінено назви старих кафедр, відкрито спеціальності «Економіка підприємства» та «Фінанси і кредит»

У 2004 р. економічний факультет було реорганізовано в Інститут бізнесу і фінансів, а в 2014 р. — в економічний факультет. З 2016 р. навчання проводять за спеціальностями: «Менеджмент», «Публічне управління та адміністрування», «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Економіка», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Факультет об’єднує п’ять кафедр: менеджменту, публічного управління та адміністрування; обліку і оподаткування; інформаційних технологій; економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності; фінансів, банківської справи та страхування. Багато років у складі факультету функціонували: кафедра історії, філософії та права і кафедра іноземних мов.

В. К. Рудик
Декан,
1996–2001 рр.,
2002–2015 рр.
Л. М. Двойнос
Декан,
2001–2002 р.
В. В. Бабанін
Декан,
1978–1996 рр.
І. І. Лотоцький
Декан,
1974–1978 рр.

Співробітниками факультету є 56 науково-педагогічних працівників і 8 осіб допоміжного персоналу. Навчальний процес забезпечують 7 докторів наук, професорів, 34 кандидати наук, доценти. Тут навчаються 322 студенти денної та 382 студенти заочної форм навчання.

На всіх спеціальностях факультету організовано навчальну, виробничу та переддипломну практики. Згідно з укладеними угодами, встановлено тісні зв’язки з базами практик. Студенти факультету мають можливість проходити підготовку на факультеті військової підготовки і отримати військову спеціальність та звання лейтенанта запасу. Юнаки та дівчата, які володіють іноземною мовою та успішно навчаються, мають змогу стажуватися у найкращих фермерських господарствах Австрії, Великобританії, Данії, Німеччини, США, Фінляндії, Франції, Швеції, Австралії, Ірландії та Чехії.

На факультеті здійснюють активну наукову роботу на тему «Формування стратегії та пріоритетів інноваційного розвитку аграрного сектору економіки в умовах глобалізації». Результати досліджень працівників, аспірантів та докторантів факультету впроваджено в діяльність сільськогосподарських підприємств, законотворчість, навчальний процес, приватний сектор і бізнес.

Студенти економічного факультету на заняттях

Команда КВК — переможці кубка ректора ПДАТУ

Студентська футбольна команда

Основними напрямами співпраці із закладами освіти є участь у науково-методичних конференціях, взаємне рецензування наукових і науково-методичних робіт, обмін досвідом, спільні публікації, а також спільне консультування зі впровадження та використання активних форм і методів навчання, комп’ютеризації всіх етапів навчального процесу.

У межах розширення наукового міжнародного співробітництва продовжується співпраця з Комратським державним університетом (Молдова), Державним аграрним університетом Молдови, Словацьким сільськогосподарським університетом у Нітрі, Аграрним університетом у Кракові (Республіка Польща), Варшавським університетом природничих наук (Республіка Польща), Білоруським державним аграрно-технічним університетом, Білоруською державною сільськогосподарською академією, Університетом в Карагуєвці (Республіка Сербія), Радою молодих вчених Сумського національного аграрного університету, Хмельницького університету управління та права. Науково-педагогічні працівники економічного факультету підвищують кваліфікацію та проходять стажування у ЗВО Республіки Польща та Словаччини.

На факультеті організовують заходи із залучення до наукової роботи молодих науковців та студентів. Так, на кафедрах діють студентські гуртки, щорічно відбувається І відбірний етап Всеукраїнської студентської олімпіади з наступною участю переможців у ІІ етапі на державному рівні, бакалаври та магістри беруть участь у роботі наукових конференцій на різних рівнях. Проведено Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук.

Студенти та викладачі беруть активну участь в організаційно-виховній, спортивно-масовій роботі та художній самодіяльності. Економічний факультет завжди славився талановитою молоддю: успішно захищали спортивну честь університету випускники А. Андрущенко (майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу), В. Антонюк (заслужений майстер спорту з футболу), В. Трушев (майстер спорту міжнародного класу з футболу).

Не відстають від своїх старших товаришів і сьогоднішні студенти економічного факультету: Антоніна Осецька — срібний призер чемпіонату Європи з кікбоксингу, Владислав Гоцуляк — переможець Кубку Міністерства аграрної політики України серед студентів аграрних ЗВО з волейболу в складі збірної команди ПДАТУ. Студентські команди економічного факультету з року в рік посідають призові місця в різноманітних спортивних змаганнях, які проводять в університеті.

Активними спортсменами є молоді викладачі економічного факультету — чемпіони ПДАТУ, які брали участь у всеукраїнській спартакіаді «Здоров’я» у складі команди вишу (І місце — міні-футбол: В. В. Дранус, Ю. А. Пастух; ІІ місце — шахи: В. А. Нестеренко, ІІ місце — бадмінтон: О. В. Мельничук). На факультеті вже 5 років діє громадська організація науково-педагогічних працівників ФК «Грифон», яка відповідає за спортивно-культурну роботу викладачів факультету.

Студенти після занять цікаво проводять своє дозвілля, беруть участь у різноманітних культурно-масових заходах, концертах, флешмобах, студентська команда КВК «Бійці економічного фронту» є переможцем ліги сміху ПДАТУ та фіналістом Подільської ліги сміху.

Важливо відзначити Раду студентського самоврядування, що функціонує на економічному факультеті. Президент ради — студентка ІV курсу Христина Бонюк.

Сферою діяльності ради є такі питання: забезпечення і захист прав та інтересів студентів; проведення навчально-виховної роботи на факультеті; навчальна, наукова і творча діяльність студентів; формування морально-етичних норм, виховання патріотизму; пропаганда здорового способу життя, безпечної поведінки, запобігання вчиненню студентами правопорушень; поліпшення умов проживання й відпочинку студентів; створення різноманітних студентських гуртків, товариств, об’єднань, клубів за інтересами та координація їх діяльності.

Рада самоврядування економічного факультету є ініціатором різноманітних заходів, які проводять на рівні факультету та університету. Студентське самоврядування дає змогу розкрити потенційних лідерів, виявити навички управлінської та організаторської роботи, сформувати еліту нації.

Підсумки конкурсу наукових робіт студентів

Рада студентського самоврядування факультету

Кафедра менеджменту, публічного управління та адміністрування

ЧИКУРКОВА
Алла Дмитрівна
Завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор

Народилася 19 липня 1974 р. в м. Горки Могилівської області (Білорусія). Закінчивши у 1996 р. з відзнакою економічний факультет ПДАТА, призначена головним державним податковим ревізором-інспектором відділу справляння податків з підприємств промисловості, транспорту, торгівлі Кам’янець-Подільської ДПА.

Після завершення навчання в аспірантурі Державної агроекологічної академії України (м. Житомир) у 2000 р. в Інституті аграрної економіки УААН захистила дисертацію на тему «Формування ринку робочої сили та її ціни в аграрному секторі регіону».

Обіймала посади молодшого наукового співробітника з держбюджетної тематики при кафедрі організації виробництва та бізнесу, доцента кафедри організації виробництва і бізнесу, кафедри менеджменту і бізнесу ПДАТУ.

Докторську дисертацію захистила у 2011 р. на тему «Стратегічне управління персоналом суб’єктів господарювання в аграрному секторі економіки».

У 2012 р. призначена завідувачем кафедри менеджменту організацій і адміністрування (нині — менеджменту, публічного управління та адміністрування) ПДАТУ.

Викладає такі навчальні дисципліни: «Менеджмент», «Менеджмент і адміністрування», «Ділове адміністрування», «Стратегічний менеджмент», «Стратегічне управління» та ін.

Основними напрямами наукової та консультативної роботи є розроблення і вдосконалення системи менеджменту підприємств та бізнес-планування їх діяльності.

Брала участь у виконанні НДР. Є членом низки спеціалізованих вчених рад у різних вишах. Здійснювала керівництво багатьма госпдоговірними науковими темами. Підготувала кандидата економічних наук. Керувала студентами-переможцями всеукраїнських конкурсів наукових робіт за спеціальностями «Менеджмент», «Економіка сільського господарства та АПК», предметних олімпіад та інших конкурсів. Проводила практичні курси тематики «Бізнес-планування» в ННІ підвищення кваліфікації та перепідготовки.

Має 241 публікацію, з них 122 наукового характеру, із них 8 монографій, 119 навчально-методичного характеру, зокрема 3 навчальні посібники з грифом МОН України.

Захист магістрів, 2018 р.
Захист магістрів, 2018 р.

Кафедра започаткувала свою діяльність у 1974 р. Її очолив д-р екон. наук, проф., академік Міжнародної академії аграрної освіти, заслужений діяч науки і техніки України Д. П. Доманчук.

Згідно з Наказом ректора Подільської державної аграрно-технічної академії, у 2002 р. було створено кафедру менеджменту і бізнесу внаслідок поділу кафедри економічної теорії, бізнесу і права на дві: економічної теорії і права та менеджменту і маркетингу. Така організаційна зміна не зовсім відповідала нормативним актам Міністерства освіти і науки України, а насамперед — Закону України «Про вищу освіту». Тому в 2007 р., на підставі Наказу ректора університету, було об’єднано кафедри організації виробництва і бізнесу та менеджменту і маркетингу в єдину спеціалізовану випускову кафедру — менеджменту і бізнесу. Завідувачем цієї кафедри призначено Д. П. Доманчука.

Випуск магістрів спеціальності «Менеджмент»

У зв’язку зі створенням кафедри підприємництва і агробізнесу, яку очолив д-р екон. наук, проф. Д. П. Доманчук, з 2012 р. кафедрою завідує д-р екон. наук, проф. А. Д. Чикуркова.

Значний внесок у формування професійної компетентності майбутніх фахівців зробили: доценти В. Г. Ковальчук, В. В. Кучер, М. Г. Семенишин, М. О. Поляруш, Е. С. Кульчицький, асистенти С. Є. Балєв, Т. О. Шалагіна.

З метою підготовки конкурентоспроможних фахівців, які відповідали б найкращим освітнім стандартам, науково-педагогічний колектив сучасної кафедри менеджменту, публічного управління та адміністрування постійно розширює педагогічні та наукові знання. Сьогодні кафедра здійснює підготовку студентів за ОС «Бакалавр» і «Магістр» за спеціальностями «Менеджмент» та «Публічне управління та адміністрування».

Пріоритетом кафедри є безперервна робота над поглибленням змісту освіти, оптимізацією структури навчальних планів, забезпеченням органічного поєднання фундаментальної, загальноекономічної та фахової підготовки студентів, збагаченням змісту навчальних дисциплін, впровадженням інноваційних технологій, актуалізацією засобів діагностики якості підготовки здобувачів вищої освіти задля гармонізації та комплексного науково-методичного забезпечення освітнього процесу, всебічного розвитку професійної і особистісної культури, самостійності, ініціативи, творчих здібностей випускників.

Якісну підготовку фахівців забезпечують сформований кваліфікований науково-педагогічний персонал кафедри, а також асистенти та аспіранти, які роблять креативний вклад у розвиток культури ведення навчальних дисциплін. Сьогодні колектив кафедри виконує навчально-методичну роботу, а також бере активну участь у науковій, організаційній та виховній діяльності, орієнтуючись на успішну реалізацію поставлених керівництвом ПДАТУ завдань.

Колектив кафедри, 2012 р. Зліва направо: перший ряд: канд. екон. наук, доц. Н. В. Покотильська, асист. О. М. Деренко, канд. екон. наук, доц. Т. В. Гоголь, д-р екон. наук, проф., зав. каф. А. Д. Чикуркова, канд. екон. наук, доц. В. В. Кучер, д-р екон. наук, проф., акад. Д. П. Доманчук, канд. екон. наук, доц. О. С. Лаврук, канд. екон. наук, доц. М. О. Поляруш; другий ряд: канд. екон. наук, доц. О. В. Кучер, лаб. І. О. Яворська, лаб. Н. В. Рудоман, асист. Л. Є. Новіцька, асист. О. В. Лаврук, асист. О. В. Гомілко, ст. лаб. Л. О. Бучковська, ст. викл. В. П. Заборовський, асист. О. О. Чернієнко, асп. Т. В. Шубович, канд. екон. наук, доц. М. Г. Семенишин, канд. екон. наук, доц. Л. М. Прокопчук, канд. екон. наук, доц. Н. А. Славіна, канд. екон. наук, доц. В. В. Ткачук, асист. Ю. І. Білик, канд. екон. наук, доц. В. Г. Ковальчук

Кафедра обліку і оподаткування

МЕЛЬНИЧУК
Оксана Василівна
Завідувач кафедри, кандидат економічних наук, доцент

О. В. Мельничук — завідувач кафедри.

Народилася 28 березня 1973 р. в с. Скіпче Городоцького району Хмельницької області. За прикладом батьків у 1990 р. вступила на економічний факультет КПСГІ.

Трудову діяльність розпочала ще під час навчання в інституті: у 1993 р. стала помічником бухгалтера, а згодом — бухгалтером МП «Вежа». В 1995 р. прийнята на посаду викладача-стажиста кафедри фінансового обліку. З 1997 до 2000 р. навчалась на стаціонарному відділенні в аспірантурі, а потім була асистентом кафедри бухгалтерського обліку і фінансів ПДАТА.

Кандидатську дисертацію захистила у 2006 р. в ННЦ «Інститут аграрної економіки» УААН на тему «Облік оподаткування прибутку переробних підприємств».

У 2016 р. за результатами конкурсу призначена завідувачем кафедри обліку і оподаткування ПДАТУ.

Науковець активно працює в напрямах розроблення і вдосконалення обліку та системи оподаткування підприємств, шляхів оптимізації податкового навантаження.

Окрім викладацького, має практичний досвід роботи на підприємствах різних організаційно-правових форм та видів діяльності.

Очолювала бухгалтерські служби таких підприємств міста як: ПП «Астарта — 2005», ТОВ «Сібекс», СП «Фоток ЛТД», ТОВ «Комбінат будівельних матеріалів», КП «Служба єдиного замовника» Кам’янець-Подільської міської ради.

З 2010 р. тісно співпрацює з міжнародними підприємствами та установами з метою реалізації проектів Світового банку за участю Міністерства фінансів України й Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України.

Випускники магістратури 2018 р.
Науково-педагогічні працівники кафедри, 2017 р.

Історія створення кафедри сягає 1974 р, коли у складі економічного факультету КПСГІ було засновано кафедру бухгалтерського обліку і статистики.

Під час розвитку кафедру сім разів реформували, змінюючи назву: бухгалтерського обліку і статистики; бухгалтерського обліку і аналізу господарської діяльності; бухгалтерського обліку і фінансів; фінансів і фінансового обліку; бухгалтерського обліку; обліку і аудиту; обліку і оподаткування.

За період функціонування кафедри її очолювали: доц. О. р. Авраменко (1974, 1977, 1978), доц. Б. С. Кругляк (1975, 1977), доц. Н. П. Заворуєва (1978, 1983), ст. викл. Є. Ф. Остафійчук (1983–1989), доц. В. Д. Слободян (1989–2013), доц. Н. А. Мазур (2013–2016). Сьогодні кафедрою завідує доц. О. В. Мельничук. У різний період на кафедрі працювали висококваліфіковані фахівці: О. р. Авраменко, Н. П. Заворуєва, В. Х. Цихманов, І. М. Монастирський, Є. Ф. Остафійчук, С. М. Вінницький, р. Л. Галак, Т. А. Зюбровська, О. Б. Ігнатьєва, Л. М. Краснолуцька, С. В. Ластовецький, Т. Т. Мазепка, О. Х. Румак, В. Г. Румак, Л. А. Кушнір, В. К. Рудик, В. Д. Слободян, І. Б. Садовська, В. П. Синчак, І. В. Семенець, О. Д. Шустікова, Н. А. Скрябіна, І. М. Лозинська.

Привітання ювілярки, канд. екон. наук О. Р. Авраменко ректором ПДАТУ В. В. Іванишиним з 90-річницею з дня народження

Кафедра обліку і оподаткування забезпечує викладання таких дисциплін: «Облік і аудит», «Основи аграрного консалтингу», «Бухгалтерський облік (загальна теорія)», «Фінансовий облік», «Управлінський облік», «Облік в банках», «Звітність підприємств», «Облік сільськогосподарської діяльності», «Організація обліку на підприємствах малого бізнесу аграрного сектору», «Внутрішньогосподарський контроль в підприємствах АПК», «Судово-бухгалтерська експертиза», «Облік сільськогосподарської діяльності», «Організація обліку», «Облік і фінансова звітність за міжнародними стандартами», «Історія бухгалтерського обліку», «Організація бухгалтерського обліку», «Організація і методика аудиту», «Методологія наукових досліджень», «Сучасні облікові теорії і системи», «Управлінський контроль», «Консолідація фінансової звітності», «Державний фінансовий контроль», «Облік в бюджетних установах», «Облік і звітність в оподаткуванні», «Облік в галузях економіки», «Облікова політика підприємств АПК», «Облік в зарубіжних країнах», «Міжнародні і національні нормативи аудиту», «Контроль і ревізія в бюджетних організаціях і установах», «Обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки підприємства», «Податковий менеджмент», «Державна система оподаткування».

Наукові дослідження кафедри впродовж 2016–2020 рр. зорієнтовані на тему «Організаційно-методичні засади обліку, оподаткування та контролю в умовах економічної трансформації та міжнародної інтеграції».

Кафедра підтримує зв’язок з навчальними закладами інших держав, а особливо з виробництвом. Контакти з виробництвом здійснюють через:

– філії кафедри, унаслідок укладення договорів про співпрацю у сфері бухгалтерського обліку та контролю з передовими підприємствами області;

– проведення спільних районних та обласних семінарів з бухгалтерами підприємств;

– курси підвищення кваліфікації бухгалтерів сільськогосподарських підприємств Хмельницької, Тернопільської, Закарпатської та Чернівецької областей.

Колектив кафедри, 2012 р. Зліва направо: перший ряд: канд. екон. наук, доц. А. О. Вольська, канд. екон. наук, доц. Н. А. Скрябіна, канд. екон. наук, доц., зав. каф. В. Д. Слободян, ст. викл. І. Л. Гуменюк, канд. екон. наук, доц. Л. А. Кушнір; другий ряд: техн. Т. В. Юр’єва, канд. екон. наук, доц. Л. В. Кондрюк, д-р екон. наук, доц. Н. А. Мазур, асист. О. М. Чижевська, асист. О. Н. Коркушко, канд. екон. наук, доц. С. В. Стендер, канд. екон. наук, доц. І. В. Годнюк, викл. Є. Ф. Остафійчук, асист. І. В. Балла, ст. лаб. Т. Б. Камінська, канд. екон. наук, доц. І. В. Семенець

Кафедра інформаційних технологій

ЦВІГУН
Інна Анатоліївна
Завідувач кафедри, доктор економічних наук, доцент

І. А. Цвігун — завідувач кафедри.

Народилася 19 серпня 1976 р. в с. Замулинці Коломийського району Івано-Франківської області. Вищу освіту здобувала упродовж 1993–1998 рр. на економічному факультеті КПСГІ, який закінчила з відзнакою за спеціальністю «Облік і аудит».

Протягом 1998–2001 років навчалася в аспірантурі Національного аграрного університету на кафедрі статистики і економічного аналізу. В 2002 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.04 «Бухгалтерський облік, аналіз і аудит».

З 2002 до 2016 р. працювала у ПДАТУ на кафедрах: соціально-трудових відносин і статистики; економіки підприємств і соціально-трудових відносин.

2016 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.07 «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика» на тему «Формування демографічної безпеки України».

З 2016 р. очолює кафедру інформаційних технологій ПДАТУ. Викладає дисципліни: «Статистика», «Комп’ютерна обробка інформації», «Інформатика».

Стаж науково-педагогічної роботи І. А. Цвігун складає 16 років.

Опублікувала 75 наукових праць, із них 29 статей у провідних фахових виданнях України (1 — в базі Scopus), 1 монографію.

Склад кафедри інформаційних технологій у 2007 р.
Склад кафедри інформаційних технологій у 1983 р.

Кафедру створено в 1982 р. як кафедру економіко-математичних методів і статистики, у складі якої працювали 14 осіб. Професорсько-викладацький склад кафедри сформовано з двох кафедр: економіки сільського господарства; бухгалтерського обліку і статистики. У різні роки співробітниками кафедри були від 12 до 22 викладачів, а також 5–10 осіб технічного персоналу.

За період функціонування кафедру декілька разів реформували, змінюючи назву: економіко-математичних методів і статистики (1982–1989), інформатики і статистики (1990–2002), інформаційних технологій (2003–2011), соціальної економіки і інформаційних технологій (2011–2014). Сьогодні ж це кафедра інформаційних технологій. У різні роки кафедру очолювали: Л. М. Бурейко, В. С. Стукотілов, І. Є. Левданська, А. В. Печенюк, С. Д. Лучик. З 2016 р. кафедрою завідує д-р екон. наук, доц. І. А. Цвігун.

Лекція доцента кафедри інформаційних технологій Ю. А. Пастуха

На кафедрі добросовісно трудилися її ветерани: Л. В. Лаврук, І. Є. Бурлакова, І. К. Пермякова, Л. А. Загнітко, В. І. Дулепа, Н. В. Басун, С. В. Залуцький та ін.

Викладачі кафедри здійснюють навчальну роботу зі студентами всіх факультетів за ОС «Бакалавр» і «Магістр» (денна та заочна форми). У розпорядженні кафедри — мала конференц-зала з мультимедійною установкою і 7 лабораторій, оснащених 80 комп’ютерами, які з’єднані локальною мережею, з належним програмним забезпеченням для аудиторної та самостійної роботи, а також для діагностики знань студентів. Навчальні лабораторії кафедри відповідають сучасним вимогам навчального процесу, який передбачає ознайомлення з програмними засобами «Microsoft Office», «Project Expert», «OpenOffice.org», «1С:Підприємство 8.2.» тощо.

Організовано проведення студентських науково-практичних конференції за тематикою: «Сучасні інформаційні технології в умовах глобалізації»; «Комп’ютерні науки та інформаційні технології»; «Комп’ютерні мережі та телекомунікації в управлінні сучасним підприємством».

Навчально-методична діяльність кафедри спрямована на здобуття студентами фундаментальних знань з інформаційних технологій і програмування, сучасних комп’ютерно-інформаційних систем і технологій, проектування «САD/СAЕ/СAМ» систем, методів комп’ютерного моделювання.

Педагоги кафедри стали ініціаторами та реалізаторами впровадження проекту дистанційного навчання на базі системи «Мооdle», що дає змогу студентам університету дистанційно опрацьовувати навчальні курси, а викладачам — оперативно відповідати на питання студентів.

Предметом діяльності кафедри інформаційних технологій є розроблення, тестування і впровадження програмних продуктів, виконання завдань з тематики обчислювальних систем, програмування, алгоритмізації, організації та побудови баз даних і знань, комп’ютерних мереж. Фахівці займаються розробленням компонентів комп’ютеризованих систем, зокрема систем обробки інформації й керування, комп’ютеризованих систем проектування, систем штучного інтелекту, автоматизованих систем обробки текстової та графічної інформації, інтелектуальних систем обробки інформації для системного аналізу.

Наукові напрями роботи кафедри: проблеми застосування теорії автоматів у задачах керування складними об’єктами, розроблення та аналіз програмного забезпечення, пов’язаного з оптимізацією, верифікацією програмних систем; розроблення чисельних методів комп’ютерного моделювання; інформаційні технології для моделювання задач віртуальної реальності; економічна оцінка ефективності впровадження програмних продуктів.

Колектив кафедри, 2012 р. Зліва направо: перший ряд: лаб. О. І. Стецюк, техн. О. Ю. Нісходовська, канд. екон. наук, доц. Т. В. Марусей, д-р екон. наук, доц., зав. каф. І. А. Цвігун, канд. екон. наук, доц. І. М. Мушеник; другий ряд: канд. екон. наук, доц. Ю. А. Пастух, канд. екон. наук, доц. О. С. Бурлаков, канд. екон. наук, доц. А. В. Печенюк, асист. О. В. Бордюг

Кафедра економіки, підприємництва,
торгівлі та біржової діяльності

ВОЛОЩУК
Катерина Богданівна
Завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор

К. Б. Волощук — завідувач кафедри.

Народилася 19 вересня 1959 р. в с. Романівна Теребовлянського району Тернопільської області. У 1976 р. вступила, а в 1981 р. закінчила з відзнакою КПСГІ, здобувши кваліфікацію «економіст-організатор сільськогосподарського виробництва». Кандидатську дисертацію захистила в 1990 р. в альма-матер. Докторську дисертацію захистила в 2011 р. на тему «Формування інноваційно-інвестиційного потенціалу агропромислових підприємств».

У рідному інституті з 1981 р. працювала асистентом кафедри економіки сільського господарства. З 1986 до 1989 р. — асистент кафедри організації сільськогосподарського виробництва. З 1990 р. до 1991 р. обіймала посаду головного економіста радгоспу імені Радянської армії. З 1991 до 1993 р. була асистентом кафедри організації виробництва в сільському господарстві, а з 2004 р. — доцентом кафедри організації виробництва та бізнесу ПДАТА.

З 2007 р. — доцент кафедри менеджменту і бізнесу. З 2011 р. — доцент кафедри менеджменту організацій і адміністрування. У 2012 р. призначена в. о., а в 2014 р. обрана завідувачем кафедри економіки підприємств. У 2016 р. очолила новостворену кафедру економіки, підприємництва, та біржової діяльності, де працює дотепер. Здійснює керівництво науковими роботами магістрів, аспірантів та докторантів. Опублікувала індивідуальну та 5 колективних монографій, 100 наукових і 90 навчально-методичних робіт.

Випуск магістрів, 2016 р.

День вишиванки, 2017 р.

Перший етап Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з економіки сільського господарства

Кафедра почала функціонувати в 1956 р. як кафедра економіки і організації сільськогосподарського виробництва, яку очолював канд. екон. наук А. О. Головаш. Це була єдина кафедра, що забезпечувала вивчення економічних та облікових дисципліни на всіх факультетах вишу, хоча викладацький склад нараховував п’ять осіб.

Під час створення в 1974 р. економічного факультету виникла необхідність збільшення кількості економічних дисциплін. У 1975 р. відбувся розподіл, у результаті якого створено три кафедри: економіки сільського господарства (завідувач — А. О. Головаш), організації сільськогосподарського виробництва (завідувач — Д. П. Доманчук) та обліку і статистики (завідувач — О. р. Авраменко).

У різні роки кафедру очолювали досвідчені науковці-педагоги, кандидати економічних наук, професори: А. О. Головаш, В. С. Лінєвич, О. І. Здоровцов, О. А. Бойко, Л. М. Бурейко, П. В. Боштан, А. Я. Михайлик, В. В. Бабанін, І. І. Лотоцький.

У 1988 р. кафедру перейменовано на кафедру економіки галузей АПК, а в 2002 р. — на кафедру економіки підприємств. З 1996 до 2001 р. кафедрою завідував канд. екон. наук, доц. В. В. Бабанін.

З 2002 р. внаслідок об’єднання з кафедрою соціально-трудових відносин і статистики кафедра дістала назву економіки підприємств і соціально-трудових відносин. Очолював кафедру д-р екон. наук, проф. І. І. Лотоцький.

У 2012 р. кафедра знову отримала назву економіки підприємства, а в 2016 р. перейменована на кафедру економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. Її завідувачем стала д-р екон. наук, проф. К. Б. Волощук, яка й сьогодні очолює кафедру.

Кафедра є випусковою з підготовки фахівців ОС «Бакалавр» і «Магістр» за спеціальностями «Економіка», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Має вагомий науково-методичний, дидактичний і навчально-виховний фундамент для збереження та збагачення класичної спадщини минулого. Співробітники активно працюють над підвищенням рівня розвитку кафедри згідно з інноваційними вимогами сьогодення.

Упродовж останніх років кафедра здійснювала наукове, методичне та організаційне забезпечення проведення всеукраїнських конференцій, засідань дискусійного клубу «Проблеми економіки аграрних підприємств: перші наукові кроки та досягнення», студентських олімпіад та симпозіумів, де студенти демонстрували ґрунтовні теоретичні та практичні фахові знання.

Концепція розвитку кафедри спрямована на застосування новітніх методів підготовки з урахуванням світового досвіду та постійного підвищення кваліфікаційного рівня викладачів. Основним пріоритетом кафедри є наукові дослідження на тему «Підвищення економічної ефективності сільськогосподарського виробництва на основі раціонального використання виробничого потенціалу і капітальних вкладень та розвитку сільських територій».

Фахівці з економіки, підприємництва, торгівлі та біржової діяльності матимуть змогу працювати на підприємствах, у корпораціях, фірмах, споживчих товариствах, асоціаціях, торгово-промислових палатах, державних адміністраціях, товарних і фондових біржах України і світу.

Перспективи кафедри: постійний розвиток системи організаційних і дидактичних заходів, спрямованих на ефективну реалізацію змісту освіти; вдосконалення навчально-методичної та науково-дослідної роботи у сфері стратегічного управління підприємством, управління потенціалом підприємств, економічної діагностики, планування та прогнозування діяльності підприємств, розроблення та реалізації бізнес-проектів; вивчення напрямів і специфіки використання сучасних інформаційних технологій під час здійснення біржових операцій; формування практичних навичок роботи з об’єктами інтелектуальної власності, що забезпечує ефективну професійну діяльність в різних сферах економіки без додаткового навчання і перепідготовки.

Колектив кафедри, 2018 р. Зліва направо: перший ряд: канд. екон. наук, доц. Л. М. Чорнобай, канд. екон. наук, доц. М. В. Заходим, канд. екон. наук, доц. Е. В. Добровольська, канд. екон. наук, доц., заст. декана М. М. Чорнобай, д-р екон. наук, проф., зав. каф. К. Б. Волощук, д-р екон. наук, проф. М. В. Місюк, канд. іст. наук, доц. Ж. А. Шевчук, канд. екон. наук, доц., заст. декана з наук. роб. та міжнар. діяльн. Н. Л. Корженівська, канд. екон. наук, доц. Н. В. Коваль, канд. екон. наук, доц. Н. В. Федорчук

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування

РУДИК
Володимир Касянович
Завідувач кафедри, доктор економічних наук, доцент

В. К. Рудик — завідувач кафедри.

Народився 25 серпня 1963 р. в с. Стецева Снятинського району Івано-Франківської області. У 1985 р. закінчив Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут, отримавши кваліфікацію економіста-організатора сільськогосподарського виробництва.

Докторську дисертацію на тему «Розвиток пенсійного страхування в Україні: теорія, методологія, практика» захистив у 2015 р. за спеціальністю 08.00.08. «Гроші, фінанси і кредит».

Науково-педагогічну діяльність розпочав у 1991 р. в рідному інституті. З 1991 р. до 1995 р. працював асистентом кафедри бухгалтерського обліку і фінансів. У 1995 р. за конкурсом обраний на посаду доцента кафедри бухгалтерського обліку і фінансів. З 1996 р. очолював економічний факультет університету. З 2015 р. дотепер обіймає посаду завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування.

Має понад 150 наукових публікацій у вітчизняних і зарубіжних виданнях.

Нагороджений Почесною грамотою МОН України (2013), Почесною грамотою Хмельницької ОДА (2005).

Професорсько-викладацький склад кафедри фінансів, банківської справи та страхування у 2010 р.

Новоспечені бакалаври разом із куратором А. В. Зеленським

Завідувач кафедри д-р екон. наук, доц. В. К. Рудик із випускниками магістратури на урочистостях з нагоди вручення дипломів

Кафедру створено у 2002 р. після відкриття напряму підготовки «Фінанси і кредит» унаслідок реорганізації кафедри бухгалтерського обліку і фінансів. Першим завідувачем кафедри стала канд. екон. наук, доц. Л. М. Краснолуцька. Протягом 2011–2015 рр. кафедру фінансів і кредиту очолював канд. екон. наук, доц. В. В. Лаврук.

У зв’язку з необхідністю переходу до нового «Переліку спеціальностей», у 2016 р. відбулася реорганізація кафедри і її було перейменовано на кафедру фінансів, банківської справи та страхування. Завідувачем кафедри призначено д-ра екон. наук, в. о. проф. В. К. Рудика. Його заступником працює вихованець кафедри — канд. економ. наук А. В. Зеленський. Відповідальними за наукову та виховну роботу відповідно є: канд. екон. наук В. р. Волощук та В. В. Дранус.

Біля витоків кафедри стояли видатні вчені-економісти, доктори економічних наук, професори, академіки НААН М. Я. Дем’яненко та М. Й. Малік. Значний внесок у розвиток кафедри зробив канд. екон. наук, доц. М. І. Бендера, який, викладаючи дисципліни «Банківські операції», «Інвестування» та «Основи фінансової діяльності», сформував їх повноцінне навчально-методичне забезпечення та започаткував проведення на факультеті економічних турнірів серед студентської молоді західного регіону України, а також серед школярів м. Кам’янця-Подільського. На кафедрі працювали висококваліфіковані фахівці: Н. Ф. Слободян, С. П. Мукомела, В. В. Мукомела, О. І. Мельничук, В. С. Радомський, Л. Г. Дзекар.

Кафедра має статус випускової та здійснює підготовку бакалаврів і магістрів за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування». Крім того, колектив кафедри забезпечує викладання дисциплін фінансового профілю під час підготовки фахівців за такими спеціальностями економічного факультету: «Облік і оподаткування», «Менеджмент», «Публічне управління та адміністрування», «Економіка», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Викладачі кафедри беруть активну участь у роботі Навчально-наукового інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки, їх залучають до викладання окремих дисциплін на факультеті агротехнологій і природокористування та інженерно-технічному факультеті.

Сьогодні на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування працюють 13 співробітників, серед них: д-р екон. наук, доцент В. К. Рудик, кандидати економічних наук Н. В. Бабаніна, Л. М. Будняк, В. р. Волощук, В. М. Гаврилюк, Ю. А. Гайбура, В. В. Дранус, А. В. Зеленський, Л. М. Краснолуцька, І. М. Поляруш, С. І. Савіцька, П. М. Фугело, лаборант І. А. Бунда.

Основними напрямами наукової роботи співробітників кафедри є дослідження фінансових відносин в агропромисловому комплексі, зокрема проблеми мобілізації фінансових ресурсів, страхування, оподаткування. Викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування активно працюють над повноцінним методичним забезпеченням занять з усіх навчальних дисциплін. Зокрема, розробляють і регулярно поновлюють методичні вказівки для проведення практичних і семінарських занять, виконання контрольних, курсових і дипломних робіт.

З часу заснування кафедри викладачі опублікували понад 700 наукових праць, вони є учасниками численних міжнародних, всеукраїнських та регіональних наукових конференцій. Співробітники кафедри підтримують тісні зв’язки з багатьма вищими навчальними закладами України, Польщі та Болгарії, співпрацюють з провідними підприємствами та організаціями міського, районного та обласного рівнів.

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування — це згуртований творчий колектив, який на основі надбань і творчого доробку попередніх поколінь та світової фінансової думки здатний творчо вирішувати складні проблеми вдосконалення фінансової освіти, здійснювати наукові розробки у період трансформації економіки і реструктуризації фінансової системи України.

Колектив кафедри. Зліва направо: асп. В. С. Олексійко, канд. екон. наук, доц. Ю. А. Гайбура, канд. екон. наук, асист. В. В. Дранус, лаб. О. О. Коваль, д-р екон. наук, доц., зав. каф. В. К. Рудик, канд. екон. наук, доц. Л. М. Будняк, канд. екон. наук, асист. А. В. Зеленський, канд. екон. наук, асист. В. М. Гаврилюк, канд. екон. наук, асист. І. М. Поляруш