Кіцманський коледж

ФІЛІПЧУК
Юрій Михайлович
Директор коледжу

Народився 15 жовтня 1953 р. в м. Кіцмань Чернівецької області. Після закінчення школи навчався в ДПТУ № 1 м. Чернівці. Працював токарем на заводі «Червоний екскаватор» в м. Києві та в Кіцманському РО «Сільгосптехніка». Після завершення служби в армії був слюсарем у Кіцманському міжколгоспбуді.

Закінчивши підготовче відділення Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту, в 1975 р. став студентом факультету механізації сільського господарства цього інституту (кваліфікація «інженер-механік»).

У 1980 р. призначений викладачем спецдисциплін Кіцманського радгоспу-технікуму, а в 1981 р. направлений на педагогічний факультет Української сільськогосподарської академії в м. Києві. У 1982 р. став викладачем спецдисциплін Кіцманського радгоспу-технікуму. В 1990 р. переведений на посаду заступника з виховної роботи, а в 1996 р. — на посаду заступника директора з практичного навчання. З 2005 р. — заступник директора з навчально-виробничої роботи Кіцманського технікуму ПДАТУ. У 2009 р. Ю. М. Філіпчука обрано й затверджено директором Кіцманського технікуму ПДАТУ, де працює і нині. Лауреат педагогічної премії ім. Ю. Євтушенка (2010). Нагороджений трудовою відзнакою Міністерства аграрної політики України «Знак пошани» (2010).

Після звільнення в 1944 р. території Буковини, виникла потреба забезпечити професійними кадрами сільське господарство. З ініціативи Наркомзему України, з метою підготовки місцевих кадрів сільського господарства на базі навчального корпусу колишньої гімназії та земельних угідь сільськогосподарської школи в 1944 р. було організовано Кіцманський сільськогосподарський технікум.

Організаторам технікуму було надзвичайно важко, адже доводилося докладати чимало зусиль, щоб упорядкувати приміщення для навчання та проживання студентів, організувати харчування, створити матеріальну базу, залучити педагогічні кадри, влаштувати їхнє проживання, оскільки багато з них приїжджали з інших областей Радянського Союзу.

Директорами технікуму були: П. Кулик (1944), П. Василенко (1945), Т. О. Шамрай (1947). Посаду завуча обіймали: Я. Д. Олійник (1945–1947) та П. П. Булаш (1947–1952). Саме на плечі керівництва навчального закладу було покладено вирішення проблеми організації навчально-виховного процесу в технікумі. У той час на Буковині не вистачало викладачів, які б володіли українською чи російською мовами, адже відбулася тотальна румунізація освіти в період з 1918 до 1939 р. Тому керівництво запрошувало фахівців з сусідніх господарств.

У технікумі було створено три відділення: агрономічне, ветеринарне, зоотехнічне — по 30 осіб на кожне згідно з планом набору. Перший випуск фахівців відбувся в 1948 р.

Із 1952 р. при технікумі було відкрито заочне відділення. Наказом № 38 від 20 квітня 1973 р. на базі зооветеринарного технікуму та колгоспу «Радянська Буковина» було створено Кіцманський радгосп-технікум.

На підставі Наказу Міністерства сільського господарства і продовольства України № 232 від 25 липня 1997 р. «Про поділ Кіцманського радгоспу-технікуму Чернівецької області», було ліквідовано Кіцманський радгосп-технікум і створено на його базі Кіцманський державний аграрний технікум, а також два державні сільськогосподарські підприємства — «Суховерхівське» й «Кіцманське».

День освіти

Надалі активно відкривали спеціальності: у 1991 р. — «Правознавство», у 1992 р. — «Землевпорядкування», у 1993 р. — «Організація і технологія ведення фермерського господарства», у 1998 р. — «Бухгалтерський облік», у 1999 р. — «Організація виробництва», у 2010 р. — «Зелене будівництво і садово-паркове господарство», «Організація заготівель та товарознавство сільськогосподарської продукції», «Виробництво та переробка продукції тваринництва»

Згідно з Наказом Міністерства аграрної політики України № 88 від 28 лютого 2006 р., Кіцманський державний аграрний технікум реорганізовано у відокремлений структурний підрозділ Подільського державного аграрно-технічного університету.

Наказом Подільського державного аграрно-технічного університету № 89 від 13 червня 2016 р., було змінено статус Кіцманського технікуму ПДАТУ на Кіцманський коледж ПДАТУ.

За період існування навчальний заклад випустив понад 18 000 фахівців денної та заочної форм навчання. Сьогодні в коледжі навчають студентів на денній та заочній формах. Коледж має ліцензію, видану згідно з Рішенням ДАК, готувати молодших спеціалістів за такими галузями знань (спеціальностями): 08 «Право» (081 «Право»); 07 «Управління і адміністрування» (071 «Облік і оподаткування», 073 «Менеджмент»); 21 «Ветеринарна медицина» (211 «Ветеринарна медицина»); 20 «Аграрні науки і продовольство» (201 «Агрономія»); 19 «Архітектура та будівництво» (193 «Геодезія та землеустрій»).

Основними структурними підрозділами коледжу є: відділення «Агроземлевпорядкування»; відділення «Ветеринарна медицина»; економіко-правове відділення; заочне відділення; навчальна частина; бухгалтерська служба; навчально-дослідне господарство; господарська частина.

Педагогічний колектив Кіцманського коледжу ПДАТУ нараховує 65 викладачів. 33 педагоги мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», з яких 15 присвоєно педагогічне звання «викладач-методист», 19 викладачів є спеціалістами першої категорії. У навчальному закладі працюють 2 відмінники освіти України, 2 відмінники аграрної освіти і науки України, багато педагогічних працівників є лауреатами премії ім. С. Шпойнаровського.

Перемога на економічному турнірі

Викладачів об’єднано в такі циклові комісії: агромеханічних дисциплін; ветеринарних і зоотехнічних дисциплін; землевпорядних дисциплін; економічних дисциплін; юридичних дисциплін; суспільно-гуманітарних дисциплін; природничо-математичних дисциплін, фізичного виховання та ЗВ; кураторів (класних керівників) академічних груп.

Щороку педагогічні працівники коледжу беруть участь у конкурсі «Педагогічні інновації». Конкурсна комісія оцінила високими балами 30 робіт викладачів коледжу, котрі ввійшли до «Переліку найкращих конкурсних робіт». Результати творчої діяльності педагогів коледжу відзначені номінаціями, які охоплюють різні напрями педагогічної діяльності. Важливо зауважити, що роботи пройшли суворий відбір і зараховані до найкращих, а це свідчить про якісну професійну підготовку колективу і дає надію на великі перспективи його діяльності.

Кіцманський коледж ПДАТУ — це сучасний прогресивний навчальний заклад, який всебічно розвивається. Покращується матеріальна база коледжу, відкриваються нові спеціальності, які мають попит на ринку праці. Адміністрація коледжу на чолі з директором Ю. М. Філіпчуком робить усе, щоб організувати найкращі умови для успішного навчання та виховання молоді.

Проте коледж — це насамперед люди. Найкращі традиції старших поколінь, які тут працювали, зберігають і передають нащадкам. Адже колектив викладачів протягом багатьох років своєю наполегливою працею заслужив беззаперечний авторитет навчальному закладу. Сьогодні коледж має великий інтелектуальний потенціал для підготовки кваліфікованих, ерудованих фахівців, які б поєднували високу професійну майстерність з економічним мисленням, екологічною культурою, патріотизмом і старанним ставленням до праці.