Коледж ПДАТУ

ЧУБАЙКО
Олена Віталіївна
Директор коледжу, кандидат економічних наук, доцент

Народилася 6 січня 1965 р. в м. Кам’янці-Подільському Хмельницької області. У 1987 р. закінчила з відзнакою КПСГІ, отримавши кваліфікацію «економіст-організатор сільськогосподарського виробництва».

Трудовий шлях розпочала з посади економіста колгоспу ім. Калініна Кам’янець-Подільського району. Протягом 1989– 1993 рр. навчалася з відривом від виробництва в аспірантурі НДІ економіки і організації сільського господарства. Потім працювала викладачем КПСГІ.

Згідно з Рішенням спеціалізованої вченої ради Інституту аграрної економіки, в 1993 р., після успішного захисту дисертації, О. В. Чубайко присуджено науковий ступінь кандидата економічних наук.

У 1997 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри економіки сільського господарства. У 2011 р. обрано членом-кореспондентом Міжнародної академії наук екології і безпеки життєдіяльності. Впродовж 2015–2016 рр. виконувала обов’язки директора Хотинського коледжу ПДАТУ.

З 2017 р. очолює Коледж ПДАТУ. Нагороджена Грамотою Верховної Ради України

Історія коледжу бере початок 7 червня 1921 р., коли було затверджено Рішення агрономічної ради при Новоушицькому повітовому земельному відділі та повітовому відділі народної освіти про відкриття в с. Говори Осламівської волості професійної школи ім. І. Я. Франка.

Надалі відбувалися такі трансформації:

1930 р. — профшколу реорганізовано в сільськогосподарський технікум зернового господарства;

1953 р. — агротехнікум перебазовано до м. Кам’янця- Подільського;

1955 р. — Говорівський сільськогосподарський технікум перейменовано на Кам’янець-Подільський сільськогосподарський технікум;

1972 р. — на базі Кам’янець-Подільського сільськогосподарського технікуму, колгоспів ім. Димитрова, с. Кадиївці, ім. Мічуріна та с. Довжок створено Кам’янець-Подільський радгосп-технікум;

1997 р. — Кам’янець-Подільський радгосп-технікум ліквідовано і на його базі засновано технікум Подільської державної аграрно-технічної академії;

2004 р. — технікум перейменовано на Коледж Подільського державного аграрно-технічного університету.

Великий внесок у розвиток навчального закладу зробили його директори Й. І. Гавель, В. І. Лисов, І. М. Ковтуник, І. І. Мальченко, Б. А. Пилипченко, О. К. Грек, Т. П. Муравка.

Сьогодні в коледжі навчають молодших спеціалістів на денній та заочній формах.

У навчальному процесі задіяні 85 викладачів, із них: 11 кандидатів наук, 9 викладачів-методистів, 44 спеціалісти вищої категорії, 25 спеціалістів І категорії, 14 спеціалістів ІІ категорії, 2 спеціалісти.

Коледж ПДАТУ 97 років є осередком аграрної освіти на Поділлі. Упродовж усього періоду становлення та утвердження навчальний заклад не змінював свого профілю — готував висококваліфікованих фахівців для сільського господарства. Загалом у стінах коледжу підготовлено понад 30 000 спеціалістів-аграріїв, які гідно презентують альма-матер на різних державних рівнях, займаються науковими дослідженнями, працюють керівниками, а також фахівцями аграрного виробництва й переробної промисловості в господарствах різних форм власності.

Сучасна навчально-матеріальна база коледжу забезпечує належний рівень організації освітнього процесу. В розпорядженні студентської молоді: 3 багатоповерхові навчальні корпуси загальною площею 17 078,8 м2, 32 кабінети, 43 лабораторії, виробничі майстерні, ветеринарна навчальна клініка та юридична навчальна консультація. Коледж має 4 комп’ютерні класи, функціонування яких дозволяє впроваджувати в навчально-виховний процес новітні педагогічні технології та науково-методичні досягнення.

Центром інформаційного та культурно-просвітницького забезпечення освітньої діяльності є бібліотека коледжу, яка має абонемент, читальний зал на 100 місць і книгосховище загальною площею 450 м2. Книжковий фонд нараховує понад 60 000 примірників літератури.

Методичний кабінет вбачає своє завдання в забезпеченні виконання концепції навчального закладу, що реалізується через постійне вдосконалення навчально-виховного процесу, задоволення освітніх потреб викладачів, створення умов для їхньої успішної роботи та фахової самореалізації. У методичному кабінеті зібрано найкращі зразки навчальної документації, методичні розробки занять, виховних заходів, матеріали з узагальнення досвіду навчально-виховної роботи педагогів.

За підсумками конкурсу «Педагогічні інновації», організованого ДУ «НМЦ «Агроосвіта», коледж щорічно входить до першої десятки (зі 100 технікумів і коледжів України).

В актовій залі на 800 місць відбуваються заходи з нагоди відзначення державних національних свят, знаменних і пам’ятних дат, організовують виступи колективів.

У коледжі функціонує фізкультурно-оздоровчий комплекс загальною площею 2570 м2 (великий і малий спортивні зали, 5 ігрових майданчиків, легкоатлетичний сектор).

З метою збереження фізичного та психічного здоров’я викладачів і студентів у навчальному закладі створено кабінет психологічного розвантаження, де можна пройти сеанси релаксації, набути навичок безконфліктного спілкування.

Для оптимальної організації життєдіяльності студентської молоді в коледжі створено необхідні соціально-побутові умови. До послуг студентів: 2 гуртожитки на 600 місць, що дозволяє повністю забезпечити потребу в житлі; медичний пункт, де студентам надають необхідну допомогу, а також проводяться планові медичні огляди; студентська їдальня та буфет загальною площею 900 м2 на 150 місць.

На базі коледжу в 1999 р., згідно з Розпорядженням Міністерства аграрної політики України, створено регіональний навчально-практичний центр для практичної підготовки студентів аграрних закладів регіону. Центр є базою для перепідготовки й підвищення кваліфікації викладачів, майстрів виробничого навчання, фахівців сільського господарства. За період діяльності в РНПЦ пройшли практичну підготовку та вдосконалили свою професійну майстерність 6047 осіб, із них: 4568 студентів, 1013 викладачів і майстрів виробничого навчання, 466 спеціалістів та керівників аграрних підприємств, фермерів, орендарів та приватних землевласників.

Щоб ознайомити майбутніх фахівців з новітніми світовими виробничими агротехнологіями, перспективним напрямом організації практичної підготовки студентів є проведення її за кордоном у таких країнах, як Велика Британія, Німеччина, США, Данія, Швейцарія, Австрія, Австралія, Фінляндія, Канада та Франція.

Студенти коледжу беруть активну участь у науково-практичних конференціях, творчих об’єднаннях, клубах за інтересами, стартапах, творчих студіях, є постійними учасниками й виборюють призові місця на олімпіадах, виставках творчості, займаються волонтерською діяльністю, є членами Молодіжної ради міста при Виконкомі міськради.

У коледжі діє Студентська рада, метою якої є створення умов для особистісної реалізації студентів і формування організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результат своєї справи.