Новоушицький коледж

ІВАСИК
Мирослава Володимирівна
В. о. директора коледжу

Народилася 20 жовтня 1978 р. в с. Синяківці Дунаєвецького району Хмельницької області. У 2003 р. завершила навчання у ПДАТУ, отримавши кваліфікацію вченого агронома. Крім того, в 2014 р. закінчила педагогічний факультет НУБіП України за спеціальністю «Професійна освіта» із присвоєнням кваліфікації агронома-педагога.

Трудову діяльність розпочала у 2002 р. в Новоушицькому коледжі ПДАТУ як лаборант колекційно-дослідного поля. У 2005 р. очолила навчально-дослідне господарство, а в 2014–2016 рр. завідувала навчально-виробничою практикою. У 2016 р. призначена заступником директора з навчальної роботи. З 2018 р. — в. о. директора коледжу.

Новоушицький коледж ПДАТУ розпочав свою історію більш як 100 років тому, за часів російського імператора Миколи ІІ. 1 липня 1908 р. він видав указ про кредит на утримання в м. Нова Ушиця Подільської губернії нижчої ремісничої школи, засновниками якої стали барон П. П. Местмахер і М. О. Патон. У 1908 р. училище прийняло перших учнів серед міщан і селян. Директором училища призначено В. К. Воронова (1908–1916). У цьому закладі навчали слюсарів, токарів, ковалів і столярів. Водночас давали початкові знання з російської мови, арифметики, рахівництва і креслення. У 1918 р. ремісниче училище було реорганізоване в трирічну середню професійно-технічну школу, яку очолив В. О. Скворцов (1918–1929). За період існування проведено сім випусків учнів.

Точний відлік часу становлення Новоушицького технікуму механізації сільського господарства починається з 1930 р. Саме тоді на базі профтехшколи було створено заклад із чотирирічним терміном навчання. Перших кваліфікованих техніків-механіків підготовлено й направлено на роботу в МТС у 1932 р. Останній, передвоєнний випуск, відбувся у 1940 р. У період тимчасової окупації 1941–1944 рр. фашистські загарбники повністю зруйнували навчально-технічну базу технікуму, у приміщеннях закладу створили конюшні. Місцеве населення намагалося врятувати державне майно. Викладачі С. О. Головецька і В. К. Воронов зберегли багато підручників, які були використані в навчанні в період відновлення роботи технікуму в квітні 1944 р. Саме тоді, після визволення Поділля від фашистських окупантів, почав оживати технікум, вщент зруйнований за час окупації. Зусиллями директора технікуму М. Н. Ожгібесова (1944–1945), викладачів і студентів закладу було відновлено навчально-матеріальну базу.

З 1947 р., в минулому — технікум, а сьогодні — коледж, випустив 15 497 студентів. Серед випускників є особистості, котрі прославили нашу українську землю, які працювали і працюють на ній, не покладаючи рук: Герой Соціалістичної Праці та Герой України Ф. В. Кулик (навчався у технікумі в 1968–1973 рр.), В. А. Гайдашевський (1975–1978), М. Г. Концевич (1979–1982), М. М. Янчук (1979–1982), О. О. Юзюк (1980–1983), В. Я. Сірий (1945–1948), перший Герой України серед виноградарів держави М. І. Бялик (1968–1971).

Згідно з Наказом Міністерства аграрної політики України від 2 листопада 2005 р. № 597 «Про створення відокремлених структурних підрозділів Подільського державного аграрно-технічного університету», Новоушицький технікум механізації сільського господарства реорганізовано в Новоушицький технікум Подільського державного аграрно-технічного університету. На підставі Рішення Вченої ради ПДАТУ від 26 серпня 2014 р. № 1, технікум перейменовано на коледж.

Сьогодні навчальний заклад здійснює підготовку фахівців за такими галузями знань (спеціальностями): «Агроінженерія» («Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва»); «Агрономія» («Виробництво і переробка продукції рослинництва»); «Лісове господарство»; «Енергетичне машинобудування» («Монтаж і обслуговування холодильно-компресорних машин та установок»); «Будівництво та цивільна інженерія» («Монтаж обслуговування устаткування і систем газопостачання»); «Транспортні технології» («Організація та регулювання дорожнього руху»).

Студенти, крім навчання за цими спеціальностями, мають змогу отримати декілька робітничих професій, які розширюють поле діяльності майбутнього фахівця, зокрема: слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія «А 1»), слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування, лісник, машиніст холодильних установок. Практичні навички студенти отримують під час проходження виробничих практик на найкращих підприємствах Хмельницької, Вінницької та Чернівецької областей.

До послуг студентів: 26 просторих світлих кабінетів, 23 лабораторії, виробничі майстерні, навчально-дослідне господарство, 2 спортивні зали, актовий та лекційні зали, бібліотека з читальним залом, їдальня, гуртожиток на 220 місць тощо. Усе це дає можливість на високому рівні опанувати обрану спеціальність.

Постійно вдосконалюють форми й методи навчання 48 педагогічних працівників закладу. З них 17 мають вищу кваліфікаційну категорію, 11 — першу кваліфікаційну категорію; педагогічні звання «викладач-методист» — 5, старший викладач — 4.

З метою належного відзначення річниці Перемоги у Другій світовій війні щорічно проводять місячник патріотичного виховання, під час якого студенти та викладачі підтримують акцію «Відвідай. Низько поклонись…». Завдяки студентським колективам упорядковано почесні поховання євреїв в урочищах «Трихів» і «Казковий ліс», пам’ятники загиблим у роки Другої світової війни на території селища.

Здобутками студентів коледжу можна вважати їхню щорічну участь у конкурсі-фестивалі колядок та щедрівок, змаганнях за Кубок молодіжної ліги КВК селища, фестивалі-конкурсі художньої творчості серед колективів та окремих виконавців навчальних закладів України «Агроуніфест», Зльоті іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття», регіональному етапі конкурсу «Студент року» серед ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації Житомирської та Хмельницької областей, Всеукраїнському студентському форумі «Студентське самоврядування — школа лідерства ХХІ століття» та інших заходах.

У межах місячника екологічного виховання студентської молоді в гуртожитку щорічно відбуваються екологічні акції «Чисте довкілля» патріотичного спрямування. Студенти спеціальності «Лісове господарство» беруть активну участь в озелененні селища та залісненні схилів Дністра.

Особливу увагу дирекція коледжу надає підтримці та розвитку студентського самоврядування (проводять День студентського самоврядування), налагодженню тісної співпраці з молодим поколінням, розвитку лідерських якостей юнаків та дівчат.

Традиційними є відкриті виховні заходи, які допомагають сформувати справжню особистість, громадянина й патріота України. При навчальному закладі функціонують гурток художньої самодіяльності та спортивні секції. Організовують екскурсії та поїздки історичними місцями нашої держави. Студентів залучають до краєзнавчої роботи, вони вивчають та досліджують історію навчального закладу.