Хотинський коледж

ЮЗЬКО
Володимир Іванович
Директор коледжу

Народився 8 серпня 1962 р. в с. Каплівка Хотинського району Чернівецької області. У 1981 р. закінчив Вінницький технікум електронних приладів, отримавши кваліфікацію «наладчик електронного устаткування». Протягом 1981–1983 рр. проходив військову службу. Вищу освіту здобув у Вінницькому педагогічному інституті, йому присвоєно кваліфікацію «викладач початкового військового навчання та фізичного виховання», є офіцером запасу. З 1987 р. працював учителем Хотинської СШ № 4. З 2006 р. був методистом Управління освіти Хотинської РДА. У 2016 р. призначений директором Хотинського технікуму ПДАТУ.

Учасник районних, обласних і всеукраїнських семінарів та конкурсів з національно-патріотичного виховання молоді, переможець районного і призер обласного етапу конкурсу «Вчитель року» в номінації «Захист Вітчизни».

Володимир Іванович — справжній патріот України, як волонтер за півтора року десять разів був у зоні бойових дій на Сході держави.

Волонтерська робота допомагає йому спрямовувати військово-патріотичне виховання студентів на опанування військових професій, формування психологічної та фізичної готовності до служби в Збройних силах України, задоволення потреби молоді в постійному вдосконаленні своєї підготовки до захисту Вітчизни, залученні працівників і студентів коледжу до збору волонтерської благодійної допомоги для військовиків.

Нагороджений пам’ятною медаллю «За безкорисне служіння Батьківщині», нагрудним знаком «За Україну, за її волю», відзнакою Президента України «За гуманітарну участь у антитерористичній операції».

Коледж розпочав свою історію згідно з Розпорядженням Ради Міністрів УРСР № 682-р від 9 липня 1954 р., коли ветеринарний технікум з м. Черкаси було переведено в м. Хотин. Тоді у складі Хотинського ветеринарного технікуму нараховували 50 учнів та 16 викладачів. Ветеринарне відділення функціонувало в 1954–1959 рр.

Розвиток сільського господарства вимагав підготовки висококваліфікованих фахівців. У 1959 р. було відкрито два відділення — «Агрономія» та «Механізація сільського господарства». Агрономічне відділення існувало з 1959 до 1973 р.

Висококваліфікована робота педагогічного колективу і працівників технікуму надала великої популярності навчальному закладу на Буковині, у прилеглих районах Хмельницької і Тернопільської областей, Молдови. Наприкінці 1970-х рр. було збудовано новий корпус, який став головним, а також лабораторний корпус.

У 1973 р. розпочато підготовку спеціалістів-бухгалтерів на відділенні бухгалтерського обліку, з 1995 р. — фахівців за спеціальністю «Технолог-організатор сільськогосподарського виробництва», з 2001 р. — за спеціальністю «Правознавство».

Наразі підготовку спеціалістів проводять за напрямами «Агроінженерія» та «Облік і оподаткування». Майже 300 юнаків та дівчат здобувають освіту за цими спеціальностями. 1 вересня 2017 р. Хотинський технікум було перейменовано на Хотинський коледж ПДАТУ.

Підготовці студентів сприяє потужна матеріально-технічна база закладу: 4 навчальні корпуси, 37 кабінетів, 21 лабораторія, 2 комп’ютерні класи, навчальна бухгалтерія, бібліотека, навчально-виробнича майстерня, де обладнано слюсарний, ковальський, зварювальний і металообробний цехи; навчально-дослідне господарство, де студенти знайомляться з операціями з догляду за сільськогосподарськими культурами, практично засвоюють технологію виконання механізованих робіт з обробітком ґрунту, його підготовки під посів.

Постійно вдосконалюють форми й методи навчання 36 педагогів закладу, серед яких: заслужений працівник освіти України, сім відмінників освіти України, двоє відмінників аграрної освіти України.


Зустріч з митцями рідного краю
«Хотинщино моя — перлинка України!»


Участь у регіональному конкурсі
художньої самодіяльності «З Україною в серці»

З метою співпраці з навчальними закладами аграрної освіти України, у вересні 2017 р. на базі Хотинського коледжу було проведено засідання науково-методичної комісії спеціальності «Агроінженерія» ДУ НМЦ «Агроосвіта».

Навчальний процес у коледжі здійснюється в нерозривний поєднаний із виховним. Насамперед увагу приділяють національно-патріотичному вихованню. Педагогічний колектив здійснює виховну роботу так, щоб молода людина, формуючись як патріот своєї країни, усвідомлювала реалії глобального світу, була здатна жити й діяти у цьому світі, нести частку відповідальності за нього. З цією метою було встановлено меморіальну дошку на вшанування пам’яті загиблого воїна-учасника АТО, колишнього випускника технікуму Олександра Боднарюка; проводять зустрічі студентів та викладачів з воїнами-учасниками АТО, інші виховні заходи з національно-патріотичного виховання; стала доброю традицією участь викладачів та студентів у акціях зі збору волонтерської благодійної допомоги, яку відправляють військовикам на Схід.

Здобутком студентів коледжу можна вважати їхню щорічну участь у фестивалі-конкурсі художньої творчості серед колективів та окремих виконавців навчальних закладів України «Агроуніфест», що відбувається в Подільському державному аграрно-технічному університеті, участь у конкурсі юних поетів Хотинщини «Первоцвіт», у брейн-рингу з охорони праці серед навчальних закладів системи АПК, а також інших заходах.

Фізичне виховання в коледжі проводять з метою створення належних умов для збереження та зміцнення фізичного здоров’я студентів, формування здорового способу життя.

Щорічно в коледжі відбуваються масові заходи для популяризації здорового способу життя: Дні здоров’я, спартакіади з різних видів спорту; студенти займаються у спортивних секціях, беруть участь у змаганнях. Студент коледжу Миронець Олег є майстром спорту України та чемпіоном України з легкої атлетики серед юніорів і дорослих, член збірної України з легкої атлетики.

З метою доступу до культурної спадщини ознайомлюють студентів з історією Хотина й Хотинщини, проводяться екскурсії до ДІАЗ «Хотинська фортеця».

Літературно-музична композиція «І мене в сім’ї великій, В сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути Не злим тихим словом»