Шепетівський коледж

ДМИТРИК
Валентина Володимирівна
Директор коледжу

Народилася 1 березня 1963 р. в с. Головлі Славутського району Хмельницької області. У 1984 р. закінчила УСГА за спеціальністю «Бухгалтерський облік в сільському господарстві». У 1993 р. стала випускницею педагогічного факультету цього ж вишу.

Спочатку працювала заступником головного бухгалтера в радгоспі імені Мічуріна Снігурівського району Миколаївської області. З 1987 р. — провідний спеціаліст з обліку і звітності Шепетівського районного управління сільського господарства Хмельницької області. У 1993 р. прийнята викладачем Шепетівського сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку. В 2000 р. призначена на посаду заступника директора з гуманітарних питань та виховання у технікумі.

У 2007 р. завершила навчання у ПДАТУ, отримавши диплом магістра за спеціальністю «Менеджмент організацій».

У 2010 р. переведена на посаду заступника директора з навчальної роботи Шепетівського технікуму ПДАТУ. На загальних зборах колективу в 2019 р. обрана директором Шепетівського коледжу ПДАТУ.

Педагогічний стаж — 22 роки, викладач вищої категорії, викладач-методист, член Ради директорів ЗВО І–ІІ рівня акредитації Хмельницької області.

Історія коледжу налічує понад 70 років, 60 з яких коледж функціонує у Шепетівці — місті корчагінської слави. Навчальний заклад заснували в 1938 р. в с. Гнатівці Меджибізького району Хмельницької області. У зазначеному селі корпус технікуму розташовувався в одноповерховому будинку, де навчалися чотири групи загальною кількістю 120 учнів. Із кожним роком кількість учнів збільшувалася. У зв’язку з цим у 1940 р. технікум перевели з с. Гнатівці в с. Кривовілля Теофіпольського району, де умови були значно кращими.

У 1941 р. внаслідок фашистської навали зруйновано всю матеріальну базу технікуму. Після звільнення Хмельницької області від загарбників, у 1944 р., згідно з Постановою Ради народних комісарів Української РСР, технікум відновив роботу в с. Говори Віньковецького району на базі Говорівського сільськогосподарського технікуму, який готував агрономів і зоотехніків. До технікуму повернулася невелика частина учнів, які навчалися до війни. За дорученням управління вишів і технікумів системи Народного комісаріату земельних справ УРСР № 12 від 1 серпня 1944 р. директором технікуму призначено Я. У. Павлика.

У 1946 р. заклад переведено в с. Зіньків того ж району, де він розміщувався до 1953 р. З кожним роком поліпшувалися умови навчання, збільшувалися бюджетні асигнування, поповнювався бібліотечний фонд. З 1946 р. технікум очолював Ю. П. Зальцберг, а з 1947 р. — О. М. Рожепа.

Згідно з Наказом Міністерства сільського господарства і заготівель УРСР № 466 від 25 липня 1953 р., технікум переведено в м. Шепетівку. На підставі Наказу Міністерства сільського господарства УРСР № 103 15/3–47 від 2 серпня 1953 р., заклад перейменовано на бухгалтерський технікум. Директором технікуму призначено П. Я. Фоку.

За Наказом Міністерства сільського господарства СРСР № 259 від 27 червня 1955 р. і Наказом Міністерства сільського господарства УРСР № 385 від 9 липня 1955 р., заклад перейменовано на Шепетівський сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку. Його керівником став М. Д. Василюк.

У 1955 р. в технікумі було відкрито заочне відділення для підготовки фахівців без відриву від виробництва. На той час підготовку молодших спеціалістів здійснювали за спеціальністю «Бухгалтерський облік».

В історії технікуму дата 4 лютого 1974 р. є особливою. Саме цього дня в урочистій обстановці будівельники вручили символічний ключ від нового навчального корпусу директорові технікуму А. Ф. Зінкевичу, який очолював заклад у 1957–1985 рр. Разом із навчальним корпусом здано в експлуатацію: їдальню на 100 місць, п’ятиповерховий гуртожиток на 190 місць, комплекс господарських споруд.

За короткий час було організовано п’ять лабораторій, більш ніж десять навчальних аудиторій, побудовано й оснащено спортивний зал і спортивний майданчик. Почала працювати бібліотека з читальним залом.

З початку 80-х рр. технікум посідав лідерські місця в рейтингу навчальних закладів України економічного профілю. На базі технікуму організовували курси з підготовки керівних фахівців сільськогосподарських підприємств. Тоді ж розпочато комп’ютеризацію навчального процесу.

У 1989 р. акредитовано нову спеціальність — «Економіка і планування виробництва в галузях народного господарства», в 1993 р. — «Організація заготівель і товарознавство сільськогосподарської продукції», в 1995 р. — «Комерційна діяльність».

На підставі Рішення акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки України в 2003 р. в технікумі почали готувати молодших спеціалістів за спеціальністю «Фінанси і кредит».

Згідно з Наказом Міністерства аграрної політики України № 597 від 2 листопада 2005 р. «Про створення відокремлених структурних підрозділів Подільського державного аграрно-технічного університету», навчальний заклад реорганізовано у відокремлений структурний підрозділ з назвою Шепетівський технікум Подільського державного аграрно-технічного університету.

Після підпорядкування навчального закладу Міністерству освіти і науки України, за Наказом ПДАТУ № 170 від 15 серпня 2014 р., назву закладу змінено на Шепетівський коледж Подільського державного аграрно-технічного університету.

За Рішенням акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки України, в 2014 р. в коледжі було розпочато підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю «Інформаційна діяльність підприємства».

Коледж заснований на державній формі власності й підпорядкований Міністерству освіти і науки України. Рівень акредитації — І. Випускники коледжу різних років з великою повагою і теплотою згадують викладачів, які зробили вагомий внесок у становлення закладу і підготовку фахівців для агропромислового комплексу: М. В. Борисюка, Н. К. Кесельмана, П. Х. Рака, Н. І. Овсяннікову, П. І. Плесканя, З. М. Устименко, р. А. Звєрєву, Л. С. Кесельман, І. Д. Нероду, М. М. Агеєву, М. І. Чорнойвана, А. О. Склянчук, а також ветеранів праці, які перебувають на заслуженому відпочинку: О. М. Павленко, Г. Д. Василюк, В. І. Шмигована, Г. П. Дорощук.

Серед випускників коледжу — два Герої України: Іващук Петро Володимирович — генеральний директор ТОВ «Науково-виробнича агрофірма «Перлина Поділля»» Білогірського району Хмельницької області, почесний академік Національної академії аграрних наук України; Петринюк Василь Андрійович — генеральний директор ТОВ «Старт» Теофіпольського району Хмельницької області, академік Української технологічної академії, доктор економічних наук.

Сучасна будівля коледжу

Упродовж 26 років (1986–2012) коледж очолював А. М. Ґудзик — викладач-методист, відмінник аграрної освіти та науки України.

Сьогодні майже 30% викладачів коледжу є випускниками закладу різних років. Серед них: Л. А. Осадчук — завідувач денного відділення, викладач облікових дисциплін; Н. Г. Сурник — викладач економіки; Г. К. Рудюк, Л. С. Мельник, О. В. Краснолуцький, Н. І. Столярчук — викладачі обліково-фінансових дисциплін.

За роки існування коледж підготував понад 18 000 фахівців для підприємств різних галузей економіки, які успішно працюють в усіх куточках України, а також далеко за її межами.

Нині коледж готує фахівців ОКР «Молодший спеціаліст» за спеціальностями: 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (технік-програміст). Студентів навчають понад 30 досвідчених викладачів вищої та першої категорій, серед яких є відмінники аграрної освіти та науки України, викладачі-методисти, а також педагоги, нагороджені почесними грамотами Навчально-методичного центру з підготовки молодших спеціалістів Міністерства освіти і науки України.

Молодь має широкі можливості для занять фізкультурою та спортом. При кабінеті фізвиховання працюють волейбольна, баскетбольна, футбольна та інші секції, якими керують досвідчені викладачі-тренери. Значну роль в організації дозвілля студентів відіграють художня самодіяльність та гуртки технічної творчості. Зусиллями студентів створено команду КВК «Майстри сміху».

Коледж є центром підготовки фахівців економічного профілю. У його стінах панує атмосфера дружньої родини, у закладі створено всі можливості для належного навчання і повноцінного проведення дозвілля.