БЕРУК
Олексій Миколайович


Випускник агрономічного факультету (1990)
Заступник директора з виробництва ТОВ «Енселко Агро» («Кернел»)
Олексій Миколайович разом із дружиною, Валентиною Петрівною, випускницею економічного факультету КПСГІ

Разом із дружиною біля центрального корпусу інституту в студентські роки

У сезон робочий день Олексія Миколайовича, як і кожного справжнього аграрія, розпочинається та закінчується в полі. Така вже доля хлібороба, яку здебільшого він обирає сам, і за яку дякує всім тим людям, котрі відіграли важливу роль у професійному становленні.

О. М. Берук народився 6 березня 1965 р. в с. Топори Ізяславського району Хмельницької області. На його малій Батьківщині здавна основою добробуту селянина вважають святу землю — щедру годувальницю українського народу.

Зростав щасливою дитиною, ще з ранніх років усвідомлюючи, що в житті важливо розвиватися, ніколи не цуратися роботи, бути завзятим і рішучим. У багатодітній родині Беруків виховували п’ятеро дітей, а батьки все життя пропрацювали у колгоспі: мама — ланковою та на фермі, а тато — їздовим, знали істинну ціну сільськогосподарської роботи. До речі, дід Олексія Миколайовича, Сава Тимофійович Андрійчук, був бригадиром садоовочевої бригади та неодноразово нагороджений державними відзнаками за отримання високої урожайності. Та й сам О. М. Берук згадує про те, що свої перші 30 карбованців він заробив, працюючи на зернотоку під час літніх канікул у віці семи років. І за ці кошти придбав шкільну форму.

З тих пір щороку в літній сезон хлопець працював на току, допомагав під час сушки та очистки збіжжя. Саме в той час зародилася любов та неймовірне зацікавлення аграрним напрямом. Ще більше переконався в тому, що це справді його сфера, коли здобував вищу освіту в одному з найкращих ВНЗ не лише Хмельниччини, а й України загалом — Кам’янець-Подільському сільськогосподарському інституті. Олексій Миколайович наголошує, що жодного разу не засумнівався і не пошкодував про такий вибір.

Важливий факт — ще до вступу О. М. Берук мав десять років трудового стажу. Тож він старанно опановував професійну справу вже досвідченим фахівцем, вивчав теоретичні аспекти, головним чином зважаючи на практичну діяльність, адже це нерозривні складники справжнього професіоналізму.

Після успішного закінчення Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту Олексію Миколайовичу присвоєно кваліфікацію «вчений агроном». У тому ж 1990 р. отримав пропозицію стати головним агрономом колгоспу «Перемога», що у Віньковецькому районі Хмельницької області. На той час в обробітку було 1100 га землі, а колгосп позиціював себе передовим зерново-буряковим господарством із розвиненим тваринництвом. За два роки плідної праці очолив зазначений колгосп.

Ключові зміни у професійному житті О. М. Берука відбулися в 1995 р. Саме тоді його було обрано сільським головою с. Грим’ячка, що у Віньковецькому районі Хмельницької області. Зауважує, що десять років виборної посади не минули для нього марно, бо ж із ними набув не лише нового досвіду, але й зрозумів, що сьогодні потрібно українському селу та його жителям.

Син Богдан
Дочка Ірина

Незважаючи на вагомі успіхи на позиції очільника громади, Олексій Миколайович все-таки вирішив повернутися в сільське господарство. Він розпочав працювати на підприємстві «Стіомі Холдинг», яке на той час активно функціонувало в області. В обробітку господарства — 47 000 га землі. Досвідчений менеджер спробував себе на посаді керівника сільськогосподарського напряму. В 2013 р. це підприємство стало частиною компанії «Кернел» — лідера агропромислового комплексу нашої країни. У результаті реорганізацій було створено підприємство «Енселко Агро» («Кернел») із земельним банком понад 120 000 га у 12 районах Хмельниччини.

Сьогодні О. М. Берук обіймає посаду заступника директора з виробництва на підприємстві «Енселко Агро» («Кернел»). Із великим захопленням розповідає про те, що з часів роботи у складі «Кернел» підприємство здійснило колосальний прорив. Позитивні зміни помітні у кожному напрямі діяльності. Почали використовувати новітні інтенсивні агротехнології, які забезпечили ріст урожайності, що нині в компанії сягнула європейського рівня. Аграрії повноцінно забезпечені всіма матеріально-технічними засобами для якісного виконання завдань, отримують офіційну заробітну плату, мають повний соціальний пакет і комфортні умови праці. Крім цього, на підприємстві «Енселко Агро» («Кернел»), як і в інших господарствах компанії, одним із головних принципів є відповідальний підхід до співпраці з орендодавцями, компанія завжди вчасно розраховуються за паї. Також щороку мільйони гривень інвестують в соціально-економічний розвиток сільських територій, сумлінно сплачують податки, поповнюючи місцеві та державний бюджети.

Олексій Миколайович у родинному колі

Щодо успіху О. М. Берук зауважує, що кожен із нас вкладає в зазначене поняття свій зміст. Для нього — це правильно обраний баланс між роботою, родиною та хобі. Додає, що успішний той, хто має дружну родину, дітей та онуків, а також роботу, яка приносить задоволення.

За словами Олексія Миколайовича, з кожним днем роботи в «Кернел» формується розуміння того, що немає нічого неможливого. Наголошує, що для того, аби отримати черговий рекорд, треба правильно розставити пріоритети й цілеспрямовано крокувати до реалізації цілей. Головне — не боятися відповідальності та будь-яких труднощів, не лінуватися вчитися новому та безперервно рухатися вперед.

Дбайливий сім’янин. Дружина, Валентина Петрівна, також здобула вищу освіту в Подільському сільськогосподарському інституті (кваліфікація бухгалтера). Подружжя виховало сина Богдана, який був студентом Подільського державного аграрно-технічного університету, а зараз працює в «Кернел», та доньку Ірину, яка працює в «Кернел» у земельному відділі на посаді «фахівець із земельних та соціальних питань».

Гармонії в усіх сферах життя Олексій Миколайович бажає своїм колегам і партнерам. А ще дякує співробітникам підприємства «Енселко Агро» («Кернел») за терпіння і натхнення, а орендодавцям — за довіру.

Безмежну подяку зі сторінок ювілейної книги висловлює і майстерним викладачам альма-матер за високоякісну освітню підготовку як дороговказ у щасливе професійне майбутнє. Рідному Подільському державному аграрно-технічному університету О. М. Берук зичить розвитку й розквіту як в навчальному, так і в науковому напрямах!