ОЛІЙНИК
Анатолій Антонович


Випускник агрономічного факультету (1989)
Директор ТОВ «Сварог-Дністер»
Депутат Хмельницької обласної ради
Заслужений працівник сільського господарства України
А. А. Олійник із одногрупником, головою Хмельницької обласної ради М. В. Загородним

Народився 9 вересня 1965 р. в с. Соколівка Ярмолинецького району Хмельницької області в родині, де споконвіку трудилися на родючій українській землі, старанно вирощуючи гарні врожаї сільськогосподарської продукції. Батьки, Антон Микитович і Марія Іванівна, працювали в рільничій бригаді, зокрема тато — бригадиром, а мама — ланковою. Дорогому синові вони прищепили любов до кропіткої аграрної справи, яку юний Анатолій без жодних вагань визначив своїм покликанням, обираючи майбутню професію. Перед вступом до вишу був помічником тракториста в колгоспі імені Шевченка в рідному селі.

Вищу освіту А. А. Олійник здобував упродовж 1982–1989 рр. на агрономічному факультеті Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту, де отримав чудову можливість на високому рівні опанувати теорію і практику нелегкої, але надзвичайно цікавої науки ефективного господарювання. З 1983 до 1985 рр. служив у Збройних силах СРСР.

Саме студентство Анатолій Антонович вважає золотим періодом життя, зауважуючи, що з кожним роком, який віддаляє від людини інститутські часи, зростає їхня цінність. Наголошує, що вища школа — це не лише роки формування особистості фахівця певної галузі, це життєвий етап, що з плином часу накопичує яскраві спогади про друзів, педагогів-наставників, перші спроби на шляху до самореалізації. У величних стінах цього славного вишу, що розташований на мальовничому Поділлі, відбулося становлення А. А. Олійника як вченого-агронома, висококласного спеціаліста і непересічної людини загалом, а отримані знання, уміння та навички в майбутньому стали міцним фундаментом усіх його починань і звершень.

Особливо відзначає приголомшливу красу стародавнього міста Кам’янця-Подільського, де природа і людина створили справжнє кам’яне диво — зразок неймовірної гармонії ландшафту й архітектури. Сьогодні Анатолій Антонович залюбки приїжджає до туристичного, освітнього, промислового й історичного центру Поділля, де з радістю гуляє улюбленими місцинами неповторної юності.

Нагородження відзнакою «Молодіжне село — 2016» разом зі старостою с. Куча р. р. Бакай, м. Київ

Після закінчення Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту А. А. Олійник розпочав фахову стежину в колгоспі імені Шевченка, що в його рідному селі Соколівка, із посади агронома із захисту рослин. Рік наполегливої праці для Анатолія Антоновича виявився результативним щодо продовження роботи за обраним напрямом уже на вищому рівні. Так, протягом 1990–1998 рр. він обіймав посаду головного агронома колгоспу «Поділля» у с. Браїлівка Новоушицького району Хмельницької області, у листопаді 1998 р. очолив колгосп імені Карла Маркса у с. Куча Новоушицького району, а у квітні 2000 р. був обраний директором ТОВ «імені Карла Маркса». Захоплення працею на землі та організаторський талант А. А. Олійника стали визначальними характеристиками його як майстерного керівника, який здобув великий авторитет, адже справді цінував свій колектив.

У січні 2006 р. Анатолій Антонович очолив фермерське господарство «Студенний Яр» у с. Куча, що в серпні 2007 р. увійшло до складу корпорації «Сварог Вест Груп». На базі фермерського господарства було створено ТОВ «Сварог-Дністер», а А. А. Олійник залишився його незмінним керівником. Фото Анатолія Антоновича неодноразово розміщували на районній Дошці пошани. Сьогодні у колективі господарства працюють 109 осіб.

Товариство орендує 6500 га землі та території шести сільських рад. З метою результативної діяльності між господарством «Сварог-Дністер» та всіма сільськими радами налагоджено тісну співпрацю, зокрема укладено угоди про соціальне партнерство, згідно з якими перераховуються кошти на утримання соціальної сфери. Земельні угіддя використовують для вирощування озимої пшениці, сої та соняшнику.

Діяльність підприємства Анатолій Антонович спрямовує на впровадження у виробництво прогресивних форм господарювання, робить все для того, аби трудівники села відчували себе повноправними власниками землі. Йому притаманне високе почуття обов’язку, постійно приділяє увагу громадянам похилого віку та малозабезпеченим сім’ям села.

Анатолій Антонович разом із дружиною
Тамарою Володимирівною

За вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток України, значні досягнення у професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю нагороджений ювілейною медаллю «20 років незалежності України». За значний особистий внесок у державне будівництво, консолідацію українського суспільства, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, активну громадську діяльність, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України». Серед інших відзнак: Почесна грамота Міністерства аграрної політики та продовольства України (2011); грамоти Новоушицького районного центру зайнятості (2014), Хмельницької обласної ради (2015); дипломи голови Новоушицької районної ради та голови Новоушицької районної державної адміністрації (2013). А. А. Олійнику оголошено подяки від Міністерства аграрної політики України (2008), Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (2009), громадської організації «Служба спілкування між інвалідами» (2010), Новоушицької районної ради та Новоушицької районної державної адміністрації (2012), Новоушицького технікуму Подільського державного аграрно-технічного університету (2012), настоятеля храму ієрея Володимира (2014), волонтерського фонду «Зміцнення громад» (2015) та ін. Також Анатолій Антонович нагороджений орденом II ступеня «За високі заслуги перед корпорацією» та грамотою «За високий професіоналізм» від генерального директора корпорації «Сварог Вест Груп».

Дбайливий сім’янин. Дружина, Тамара Володимирівна, — також випускниця Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту (економічний факультет, бухгалтерське відділення). Подружжя виховало двох синів: Артур — майор Державної прикордонної служби України; Юрій обрав батьківську стежку — закінчив агрономічний факультет Подільського державного аграрно-технічного університету. А. А. Олійник радіє спілкуванню з онуком Ратміром та онукою Аріною, які заряджають позитивною енергією дідуся, що сприяє його відмінній роботі.

У вільний час віддає перевагу грі у футбол, адже це постійний рух, чудова школа розвитку уваги, точності реакції, швидкості, кмітливості, витривалості тощо. Важливо, що ця гра розвиває згуртованість та командний дух.

Життєве кредо Анатолія Антоновича: «Перемога тільки з людьми, плоди перемоги — для людей».