НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
КОЛОМІЄЦЬ
Олександр АндроновичВипускник гідромеліоративного факультету (1978 р.)

Директор Запорізького державного регіонального проектно-розвідувального інституту ''Запоріждіпроводгосп'' 
 
   
Народився в 1949 р. в селі Новоіванівка Оріхівського району Запорізької області в багатодітній працьовитій сім'ї сільського вчителя.
Любов до землі, бажання зробити її красивою вплинули на вибір майбутньої професії. Отож вступ до Українського інституту інженерів водного господарства був свідомим, цілеспрямованим. Престижний навчальний заклад закінчив у 1978 р.
Завдяки університету Олександр Коломієць зміг втілити в життя багато особистих амбіційних планів. Він щиро вдячний декану Г. А. Карякіну, який допоміг йому стати кваліфікованим фахівцем.
Трудову біографію Олександр Андронович розпочав на Запорізькому моторобудівному заводі.
У 1971 р. влився у колектив інституту ''Запоріждіпроводгосп'': обіймав посади техніка, старшого інженера, начальника сектору, головного інженера проекту.
Запорізький державний регіональний проектно-розвідувальний інститут ''Запоріждіпроводгосп'' бу-ло створено в 1955 р. як Запорізьку філію інституту
''Укрдіпроводгосп'', а з 1972 р. перетворено на пректно-розвідувальний інститут з філіями в Донецькій та Луганській областях.
З 1987 р. філії у Донецьку та Луганську почали працювати як окремі підприємства, а інститут ''Запоріждіпроводгосп'' отримав статус регіональ-ного, з наданням права вести єдину технічну політику водогосподарського проектування на території Запорізької, Донецької та Луганської областей.
З 1990 р. О. А. Коломієць обіймав посади заступника директора та генерального директора виробничого об'єднання ''Запоріжжяводоканал''.
З 2001 р. - заступник голови кооперативу ''Теплотехнік'' та директора підприємства ''Укргазифікація південь''.
У 2004 р. Олександр Андронович був призначений головним інженером інституту ''Запоріждіпроводгосп''.
Інститут ''Запоріждіпроводгосп'' виконує проектування:
-зрошувальних і осушувальних систем, водосховищ та ставків, відстійників-накопичувачів, споруд рибного господарства;
-протиповеневих і природоохоронних об'єктів;
-регулювання і розчистки річок ;
-захисту населених пунктів земель від підтоплення;
-водопостачання, каналізації, теплопостачання і благоустрою сільських населених пунктів;
-утилізації стічних вод і тваринницьких стоків;
-житлових і господарських забудов;
-артезіанських свердловин;
-електропостачання, зв'язку, автоматики і телемеханіки;
-об'єктів водогосподарського будівництва.
Крім цього, інститут виконує топогеодезичні й інженерно-геологічні розвідки. За його участю здійснено розробку проектно-кошторисної документації для ліквідації підтоплення території Запоріжжя та інших населених пунктів області. Затверджено схеми підтоплень, визначено заходи з їх ліквідації.
Інститут ''Запоріждіпроводгосп'' запроектував у Запорізькій, Донецькій та Луганській областях великі зрошувальні системи:
-Північно-Рогачицьку (4 черги) площею 110 тис. га;
-Запорізьку, Приазовську - 31,8 тис. га;
-Запорізьку, Октябрську, Вільнянську, Лиси-чанську, Слов'янську, Лутугінську та ін.
Розроблено схему водопостачання населених пунктів Запорізької області до 2011 р. Загальні капіталовкладення щодо реалізації Програми водопостачання Запорізької області на період 2003-2011 рр. становлять 1378 млн грн.
О. А. Коломієць нагороджений медаллю ''За військову доблесть'', дипломом ''Учасник загальноукраїнського проекту водогосподарського комплексу України'', ''Благочестивою подякою асамблеї ділових кіл'', Подякою голови Жовтневої райдержадміністрації м. Запоріжжя.
Лауреат рейтингу ''Кращі підприємства України''.
Одружений. Дружина Людмила Петрівна працює в дитячій лікарні рентген-лаборантом. Подружжя виховало двох синів - Володимира та Олександра. Олександра Андроновича радують онуки - Євген, Валерія та Поліна. Їм він віддає весь свій вільний час.Логос Україна          <<    КОЛОДЗЯН Юрій Дмитрович          [ Зміст ]          СЕМЧУК Григорій Михайлович    >>