НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
КОЛОДЗЯН
Юрій ДмитровичВипускник механічного факультету (1980 р.)

Голова правління ВАТ ''Гідромеханізація'' 
 
   
Народився 7 квітня 1957 р. в м. Берездові Хмельницької області в сім'ї службовців. Щиро вдячний батькам - Дмитру Семеновичу (1925 р. н.), нині пенсіонер, та Євгенії Михайлівні (1933- 1996 р.), які навчили любити працю, рідну землю, людей.
У 1975 р. Юрій Колодзян вступив на механічний факультет Українського інституту інженерів водного господарства. Успішно закінчивши вищий навчаль-ний заклад, здобув спеціальність інженера-механіка.
Професійний шлях розпочав у 1980 р. на посаді майстра дільниці Хмельницької АЕС Київського будівельного управління Всесоюзного тресту ''Гідромеханізація''. Зарекомендував себе професійним та відповідальним працівником, ініціативним інженером. Ці якості стали головними при призначенні виконробом дільниці Хмельницької АЕС.
Упродовж 1984-1989 рр. очолював Світлогорську дільницю в Білорусі. Колектив дільниці у важких умовах (заболоченість та заторфованість кар'єрів, підтоплення повенями, віддаленість від бази підприємства) якісно та своєчасно виконав роботи з будівництва Світлогорського та Михайлівського водосховищ у Гомельській області; водосховищ ''Роздяловичі'', ''Погост'' та ''Велута'' у Брестській області; із захисту від підтоплення повенями рік Горинь, Лева, Ствига м. Давид-Городок.
У червні 1986 р. Ю. Д. Колодзяна, як умілого організатора і керівника, відповідального фахівця-гідромеханізатора, було призначено начальником Чорнобильської дільниці з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Гідромеханізовані роботи в зоні ЧАЕС - це комплекс протифіль-траційних та протиповеневих заходів з метою захисту Дніпра від радіоактивного забруднення.
Оперативним штабом з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС неодноразово відзначалися професійні якості Ю. Д. Колодзяна, важливість запропонованих ним інженерних рішень, уміння мобілізувати підлеглих. Практично без проектної документації, навіть креслень, побудовано відсікаючу дамбу ставу-охолоджувача ЧАЕС, що дало можливість запобігти проникненню забрудненої фільтраційної води зі ставу-охолоджувача в р. Прип'ять. Було збудовано ковші-уловлювачі для затримання радіоактивних частинок, що виносились повеневими водами із заплав р. Прип'ять у Київське водосховище.
З 1989 р. по 1994 р. Ю. Д. Колодзян працює заступником начальника Київського будівельного управління ''Гідромеханізація''.
З 1994 р. по 1998 р. - перший заступник голови правління ВАТ ''Гідромеханізація''.
З жовтня 1998 р. обіймає посаду Генерального директора дочірнього підприємства ''Гідромеханізація''.
У 2003 р. обраний на посаду голови правління відкритого акціонерного товариства ''Гідромеханізація''.
ВАТ ''Гідромеханізація'' під керівництвом Ю. Д. Колодзяна - провідне спеціалізоване підприємство з виконання робіт засобами гідромеханізації, знане та авторитетне серед будівельників України.
Товариство має значні довгострокові об'єми робіт і великі перспективні об'єкти.
Основне кредо у відношеннях із партнерами - ''Порядність, обов'язковість та чесність''.
Основна мета діяльності - постійне підвищення добробуту членів колективу та їхніх сімей, турбота про ветеранів-пенсіонерів, підтримка та виховання нового покоління гідромеханізаторів, збереження кращих шістдесятилітніх традицій підприємства.
За вагомі здобутки Ю. Д. Колодзян нагороджений орденами Миколи Чудотворця II і III ступенів, Почесною відзнакою ''Орден ''За високий професіоналізм''. За участь у ліквідаційних роботах на ЧАЕС нагороджений Почесною грамотою Міністерства енергетики та електрифікації СРСР.
У 2006 р. світ побачила книга Юрія Дмитровича ''ГІДРОМЕХАНІЗАЦІЯ - УЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА. 1946-2006'', присвячена 60-річчю підприємства. Це видання стало результатом особистого осмислення та аналізу пройденого шляху й внеску всіх працівників: керівництва, інженерно-технічного складу, безпосередніх виконавців робіт - бригадирів, багерів, електриків, бульдозеристів, ремонтників у розбудову і становлення держави. Книга висвітлює ідею поєднання історичних віх галузі, і підприємства зокрема, із сьогоденням.
Ю. Д. Колодзян бере активну участь у громадському житті. Він виступає меценатом на багатьох благодійних заходах.
Одружений. Має двох дітей. Донька - лікар, син - студент.Логос Україна          <<    КОЗАК Василь Серафимович          [ Зміст ]          КОЛОМІЄЦЬ Олександр Андронович    >>