НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
МУРЗА
Валерій ГригоровичВипускник будівельного факультету (1984 р.)

Генеральний директор ТОВ ''РосАпатитінвест'' 
 
   
Народився 8 січня 1962 р. у с. Грушівка Сарненського району Рівненської області в родині бухгалтера Григорія Дмитровича та вчительки української мови та літератури Ганни Сергіївни. Батько працював у колгоспі, ветеран праці. Мати 42 роки свого життя присвятила школі.
Валерій Григорович із золотою медаллю закінчив Степанську середню школу та в 1979 р. вступив до Українського ордена Дружби народів інституту інженерів водного господарства на будівельний факультет.
По закінченні інституту, в 1984 р., отримав диплом з відзнакою і за направленням розпочав трудову діяльність в БМУ ''Цивільжитлобуд'' (м. Хмельницький). Працював майстром, викон-робом, упродовж 1986-1991 рр. перебував на комсомольській роботі. Пройшов шлях від секретаря комітету комсомолу до завідувача відділу Хмельницького обкому ЛКСМ України.
Робота в комсомолі допомогла Валерію Григоровичу освоїтись у бізнесових структурах, де він почав працювати у 1991 р., адже підприємництво, як і комсомол, вимагало організаторських здібностей, вміння згуртувати людей.

Валерій Григорович у колі сім'ї

У 2000 р. В. Г. Мурза очолив ТОВ ''РосАпатитінвест''. Нині ця компанія завдяки наполегливій праці колективу під керівництвом Валерія Гри-горовича Мурзи є лідером з продажу фосфорних мінеральних добрив в Україні. Її неодноразово було відзначено нагородами Міністерства АПК за значний внесок у розвиток сільського господарства та активну підтримку державних програм з аграрного розвитку України. Стратегія компанії ''РосАпатитінвест'' спрямована на забезпечення потреб виробників сільсько-господарської продукції України у високоякісних мінеральних добривах. За час роботи фірми їх реалізовано понад мільйон тонн. Лише в 2006 р. ''РосАпатитінвест'' поставив в Україну понад 235 тис. тонн мінеральних добрив
Основний напрям діяльності компанії - забезпечення аграріїв у зручні терміни мінеральними добривами з оптимальним співвідношенням ціна - якість, впровадження у виробництво передових агротехнологій та формування ефективних форм господарювання. ''РосАпатитінвест'' пропонує продукцію світового виробника мінеральних добрив холдингу ''ФосАгро'' (Росія) та ВАТ ''Гомельський хімічний завод'' (Білорусь). Компанія постійно удосконалює дилерську мережу, має цілісну систему транспортування, зберігання та збуту мінеральних добрив. Це - 6 представництв: у Києві, Сумах, Вінниці, Хмельницькому, Миколаєві, Дніпропет-ровську та понад 75 складів по всій території України. Щороку компанія постачає на внутрішній український ринок понад 200 тис. тонн добрив, що містять фосфор.
Політика, яку успішно реалізує компанія на ринку збуту продукції, базується на основному принципі ринкової економіки - взаємозалежності попиту і пропозиції. Саме потреби споживачів є основним фактором, що визначає структуру асортименту та стратегічні напрямки компанії.
Хоча добрива й імпортуються з Росії та Білорусі, Валерій Григорович добився того, що ось уже декілька років уся продукція, яку реалізує компанія, фасується в Україні. Перше фасувальне підприємство було відкрито в Сумській області, в селищі Хутір Михайлівський, на місці, де колись працював цукровий завод. На початку 90-х ''солодке підприємство'' занепало. Згодом його закрили. Все, що можна було винести з колишнього цукрового заводу - винесли. Навіть стіни почали розбирати по цеглинах. Та ось прийшов інвестор. Підприємство перепрофілювали і тепер у заново відбудованих цехах розфасовують мінеральні добрива, 250 осіб отримали роботу. Середня заробітна плата на хутір- михайлівській базі ''РосАпатитінвест'' - понад 900 грн. на місяць. У 2004 р. стали до ладу ще дві нові фасувальні лінії - у м. Немирові Вінницької області та на базі Полонського підприємства ''Райагрохім'', що на Хмельниччині.
За період діяльності ТОВ ''РосАпатитінвест'' створено понад 400 робочих місць. Завдяки розвиненій інфраструктурі в компанії вирішено проблему доставки продукції в будь-яку точку України. Фірма представлена і на зарубіжному ринку, зокрема в Румунії та Молдові.
''РосАпатитінвест'' - компанія, чиєю місією є виховання у землеробів якісно нової філософії роботи: хліб здобувати не лише потом і зусиллями, а й культурою виробництва.
Девіз компанії - ''Все для вашого врожаю''. Це означає, що в майбутньому ''РосАпатитінвест'' має стати справжнім ''мінералодобривним'' супер-маркетом.

Директор ТОВ ''РосАпатитінвест'' на виробництві

За результатами господарської діяльності компанія ''РосАпатитінвест'' щороку збільшує сплату податків до бюджету. Неодноразово компанія відзначалась, як кращий платник податків в області. Всього за період діяльності фірми до державного бюджету різних рівнів сплачено близько 40 мільйонів гривень. Також Мурза Валерій Григорович - знаний в області меценат. Постійно виділяються кошти на благодійні заходи. Так, у 2006 р. сума виплачених коштів на ці цілі склала понад 200 тис. грн., а в 2007 р. понад 100 тис. грн.
Валерій Григорович має низку нагород. У 2003 р. він нагороджений Почесною грамотою Міністерства аграрної політики України, у 2004 р. - трудовою від-знакою зазначеного Міністерства ''Знак пошани'' - за багаторічну плідну працю, високопрофесійне виконання службових обов'язків, вагомий внесок у забезпечення сприятливої бізнесової політики на ринку мінеральних добрив, поглиблення економічних відносин в аграрному секторі економіки, постачання українським споживачам якісних мінеральних добрив.
Валерій Григорович також активно займається громадсько-політичною роботою. У 2002 р. він був обраний депутатом Хмельницької обласної ради по Старосинявському виборчому округу № 19. З 2006 р. В. Г. Мурза - депутат облради за списком виборчого блоку партій ''Блок Юлії Тимошенко''. На цій відповідальній виборній посаді усі повноваження, які довірили йому люди, В. Г. Мурза намагається використати для відродження і становлення українського сільгоспвиробництва, для впровад-ження сучасних інтенсивних технологій. Здобутки вже є. Нарешті вдалося налагодити роботу підприємства сільгоспхімії в низці районів Хмельниччини. Тепер сільські господарі можуть організовано і за доступними цінами, без посередників придбати і добрива, і засоби захисту рослин.
Незважаючи на зайнятість на роботі, Валерій Григорович любить займатися спортом - футболом, гірськими лижами.
Його дружина Світлана Станіславівна - теж випускниця Українського інституту інженерів водного господарства, але гідротехнічного факультету (1985). Вона народилася 17 вересня 1964 р. у м. Рівне, в родині Станіслава Дмитровича та Ганни Іванівни Смурових. Батько й мати займали високі керівні посади. Станіслав Дмитрович був генеральним директором фармацевтичного заводу. Ганна Іванівна - директором фабрики дитячої іграшки. Тож бути керівником - це у Смурових сімейна риса. Пропрацювавши три роки на посаді інженера-будівельника Інституту ''Хмельницьк-агропроект'', Світлана Станіславівна у 1991 р. зайнялася приватним бізнесом. З 2004 р. - вона директор фірми нерухомості.
Як і її чоловік Валерій Григорович, Світлана Станіславівна Мурза віддає багато зусиль розвиткові фірми, проте завдяки спільному захопленню гірськими лижами подружжя має змогу проводити вільний час разом. Але нині Світлана Станіславівна не може займатися своїм хобі, адже весь свій час вона віддає вихованню їхнього з Валерієм Григоровичем молодшого сина Дмитра, якому ще тільки два роки. Старша донька Юлія навчається на факультеті міжнародної інформації Київського інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.
Логос Україна          <<    МОНІЧ Юрій Карпович          [ Зміст ]          ОЛЕКСІЮК Сергій Сергійович    >>