НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
ЯЦИК
Анатолій ВасильовичВипускник факультету
проектування і будівництва (1973 р.)

Директор Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем 
 
   
Доктор технічних наук, професор, член-кореспондент Української академії аграрних наук, заслужений діяч науки і техніки України, академік, перший віце-президент Академії інженерних наук України, завідувач кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування Національного університету водного господарства та природокористування, Почесний працівник Держводгоспу і Гідрометслужби України

Народився 5 квітня 1948 р. в смт. Гоща Рівненської області. Вищу освіту здобув в Українському інституті інженерів водного господарства, де отримав спеціальність ''інженер-гідротехнік''. У 1984 р. захистив кандидатську дисертацію на тему ''Вдосконалення технології управління на осушувально-зволожувальних системах України'', у 1997 р. - докторську дисертацію ''Екологічні основи раціонального водокористування (на прикладі річок України)''.
Трудову діяльність розпочав в Українському науково-дослідному інституті гідротехніки і меліорації (1973-1981 рр.).
У 1981-1984 рр. - помічник міністра меліорації та водного господарства України. З 1984 р. по теперішній час - директор Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем.
У 1999-2000 рр. - заступник міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, головний державний інспектор України з охорони навколишнього природного середовища.
З травня 1986 р. по 1991 р. очолював спеціальну програму в зоні Чорнобильської АЕС із захисту водних ресурсів басейну Дніпра від радіоактивного забруднення.
А. В. Яцик є засновником нового напряму в українській науці - водогосподарської екології. Розробив наукові основи екологічно безпечного водокористування, завдяки яким створив передумови для природного, а не техногенного розвитку нації, збереження її здорового генофонду.
У науковому доробку Анатолія Васильовича понад 400 наукових праць, серед яких 17 монографій, довідники, словники, енциклопедія і 10 патентів, зокрема ''Водогосподарська екологія'' в чотирьох томах, семи книгах, ''Енциклопедія водного господарства, природокористування, природо-відтворення, сталого розвитку'', ''Екологічні основи раціонального водокористування'', ''Екологічна безпека в Україні'', ''Водне господарство в Україні'', ''Малі річки в Україні''. Розроблена під його керівництвом і за безпосередньої участі нормативно-методична база (понад 40 документів) дає змогу забезпечити в Україні раціональне та екологічно безпечне водокористування.
У 1991-1994 рр. - доцент, у 1994-2002 рр. - професор кафедри екології, з 2002 р. - завідувач кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування Національного університету водного господарства та природокористування. Постійно здійснює підготовку наукових кадрів через аспірантуру. Член спеціалізованих вчених рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій при Київському національному технічному університеті ''Київський політехнічний інститут'' та Національному університеті водного господарства та природо-користування; член експертної ради Вищої атестаційної комісії України. Головний редактор журналу ''Водозабезпечення та водне господарство''.
З 1997 р. А. В. Яцик - міжнародний експерт Комітету з водопостачання та санітарії ВООЗ (Женева, Швейцарія), член низки міжнародних екологічних організацій (Женева, Страсбург, Відень, Рим). Гідно представляв Україну на міжнародних конгресах, симпозіумах, державних переговорах в Австрії, Англії, Канаді, Німеччині, США, Фінляндії, Франції, Швейцарії.
Відзначений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Подякою Президента України, орденами ''Різдво Христове-2000'', Святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня, медалями ''1500-річчя Києва'', ''Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС'', ''Ветеран праці'', срібною медаллю ВДНГ, дипломом та пам'ятною медаллю видання ''Золота книга ділової еліти України'' за заслуги в розбудові економіки держави та вагомий внесок у створення гідного міжнародного іміджу держави.
У вільний час захоплюється будівництвом, садівництвом, риболовлею.
Логос Україна          <<    ЯРОЩУК Микола Якович          [ Зміст ]          Команда проекту    >>