НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 
 
  
ЯРОЩУК
Микола ЯковичВипускник механічного факультету (1984 р.)

Президент Рівненської торгово-промислової палати, заслужений працівник сфери послуг України 
 
   
Народився 16 квітня 1949 р. у селі Симонів Гощанського району Рівненської області. Батьки - пенсіонери. Після закінчення місцевої школи вступив до Рівненського автодорожнього технікуму.
Бажання здобути вищу освіту привело юнака до Українського інституту інженерів водного госпо-дарства. Навчався у цьому закладі за спеціальністю ''механізація гідромеліоративних робіт'' із задоволенням, легко; по його закінченні, у 1984 р., отримав кваліфікацію ''інженер-механік''. Найбільше запам'яталися взаємовиручка та взаємодопомога однокурсників. Набуті знання, навички мали значний вплив на подальше кар'єрне зростання.
Постійно підтримує контакти з керівництвом та професорсько-викладацьким складом університету.
М. Я. Ярощук розпочав трудовий шлях у 1971 р. на посаді старшого механіка Рівненського міського ДЕУ. Протягом 1982-1989 рр. очолював Рівненське міське ДЕУ.
У 1989 р. був призначений начальником виробничого об'єднання житлово-комунального господарства м. Рівне. У 1990 р. призначений заступником голови виконкому міської Ради народних депутатів.
З 1992 р. - начальник відділу зовнішніх економічних зв'язків у Рівненській області, заступник начальника управління зовнішніх економічних зв'язків Рівненської облдержадміністрації. З метою сприяння розвитку регіональної економіки, зов-нішньоекономічних зв'язків українських підприємців, створення сприятливих умов для підприємницької діяльності 20 березня 1996 р. була утворена Рівненська торгово-промислова палата - недержавна самоврядна організація, що об'єднує понад 145 суб'єктів господарювання різних форм власності. У 1996 р. рішенням загальних зборів М. Я. Ярощук обраний президентом Рівненської торгово-промислової палати.
Рівненська торгово-промислова палата - координатор міжрегіональної, коопераційної і зов-нішньоекономічної діяльності.
Під символічною егідою Меркурія вона різнобічно підтримує бізнес і сприяє його розвитку, орієнтує виробника і споживача, виступає ініціатором проектів, що мають і стратегічне значення для регіону. Можливості палати реалізуються шляхом постійного діалогу з діловими колами, органами влади, де обговорюються актуальні проблеми і приймаються конструктивні рішення.
Послуги Рівненської торгово-промислової палати:
-організація та проведення виставок;
-організація поїздок за кордон для участі в міжнародних виставкових заходах;
-інформаційні послуги - проведення навчальних семінарів, пошуків ділових партнерів;
-експертиза та сертифікація;
-експертна оцінка майна та нерухомості;
-послуги зі штрихкодування;
-юридичні послуги;
-переклади з іноземних мов.
Рівненська торгово-промислова палата має власне друковане періодичне видання - газету-вісник ''Сервіс Контакт'', де висвітлюються основні події та факти палати, подаються інформація про її роботу та послуги, пропозиції щодо співпраці. На початку третього тисячоліття колектив залишається на передових позиціях - не зупиняється на досягнутому, постійно перебуває в пошуках кращих перспектив, ефективних форм ділового співробітництва, розширює сферу свого впливу та продовжує кращі традиції історії торгово-промислових палат світу.
М. Я. Ярощук проявляє високу громадську активність. Він - депутат Рівненської міської Ради трьох скликань. За високі досягнення у виконанні планових завдань та активну участь у громадському житті нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради УРСР (1987).
За значний внесок у захист інтересів вітчизняного товаровиробника удостоєний Почесної грамоти Українського союзу промисловців та підприємців (2001), Почесної грамоти торгово-промислової палати України (2002), Почесної відзнаки торгово-промислової палати України ''Золотий знак Меркурій'' (2002), Почесної грамоти Рівненської обласної державної адміністрації за високу професійну майстерність, вагомі здобутки та багаторічну плідну працю (2004), Почесної грамоти Рівненської обласної Ради за високі показники в роботі та особистий внесок у розвиток регіональної економіки (2006).
Одружений. Випускниками НУВГП є дружина Валентина Віталіївна, її брат. А нині в цьому закладі навчається донька Юлія. Захоплюється автомобілями, бджільництвом.
Життєве кредо: ''Не зупинятися на досягнутому!''Логос Україна          <<    ЯКУШЕВ Анатолій Іванович          [ Зміст ]          ЯЦИК Анатолій Васильович    >>