Винаходи та інновації. Винахідники України
  ТОВ «ГідроТех Інжинірінг»
 

   

 
 

Підготовка води для парогазової установки. Ультрафільтрація 120 м3/год, зворотний осмос 120 м3/год на мембранах KOCH 18"

  Компанія «ГідроТех Інжинірінг», заснована у 1998 р., входить до складу міжнародної групи компаній WaterGroup. Основна її діяльність — це водопостачання та водовідведення. Розробки компанії стосуються питного та промислового водопостачання, фізико-хімічної та біологічної обробки стічних вод, систем зворотного водопостачання, замкнених систем водопостачання підприємств, систем із нульовим викидом у навколишнє середовище (Zero Liquid Deschadge). Завдяки великому технічному потенціалу ТОВ «ГідроТех Інжинірінг» має унікальну можливість реалізовувати потужні проекти «під ключ».
   Структура компанії:
   – технологічний відділ;
   – відділ реагентної обробки;
   – аналітична та експериментальна лабораторії;
   – проектно-конструкторський відділ;
   – відділ автоматизації, електропостачання, КВП та програмного забезпечення;
   – складальний цех (мембранні установки, насосні станції, станції дозування, декарбонізатори, пластикові поліпропіленові ємності, флотатори, мембранні біореактори та інші системи);
   – відділ пусконалагоджувальних робіт та сервісного обслуговування;
   – допоміжні служби (логістика, постачання, транспорт, маркетинг, роздрібний продаж).
   Головний офіс компанії з основними відділами розташований у Дніпропетровську, а регіональні офіси України — в Києві, Донецьку, Львові, Алчевську. Також компанія має своє представництво у Москві і як член групи компаній WaterGroup — у Фінляндії.
   «ГідроТех Інжинірінг» є членом міжнародних науково-технічних товариств International Water Association (IWA), International Dissalination Association (IDA), бере участь у конгресах та симпозіумах, що проводяться під егідою цих організацій.
  

Участь у конгресі під патронатом IDA, присвяченому опріснюванню та повторному використанню води
У своїх технологічних рішеннях компанія орієнтується на передові та традиційні технології, сучасні матеріали і реагенти. Маючи власні ефективні техніко-технологічні розробки, спирається на досвід світових лідерів у галузі водопостачання та водовідведення (Hydronautics, Koch Membrane Systems, Hyflax, Bekaert, Purolite, Liqui-Cel, Georg Fisher et al.), підтримуючи з ними постійні технічні та комерційні зв’язки. Технологічні розрахунки установок водопідготовки проводяться із застосуванням як власних програмних продуктів, так і з використанням відповідного програмного забезпечення Hydronautics, Purolіte, Koch, Inge AG, LiqueCell, +GF+ та інших фірм. Для розрахунку систем біологічної очистки стічних вод фірма використовує програмне забезпечення GPS-X компанії Hydromantis. Це потужна програма, що базується на загальноприйнятих у світовій практиці математичних моделях біопроцесів ASM-1, ASM-2, ASM-3, Mantis та інших і дозволяє розраховувати та оптимізувати технологічні процеси очистки стічних вод як суспендованим, так і закріпленим мулом у традиційних системах і мембранних біореакторах. Вона оцінює якість очищених стічних вод по БСК, ХСК, суспендованих речовинах, з’єднаннях азоту, фосфору та специфічних домішках. Проектно-конструкторський відділ використовує у своїй роботі сучасні методи параметричного тривимірного моделювання, що дає більше можливостей для розробки виняткових технічних рішень. Вперше ця технічна можливість була застосована при розробці документації на комплексну установку хімводоочистки продуктивністю 320 м3/год по UF-фільтрату та 120 м3/год по перміату для ВАТ «АМК» м. Алчевськ.
   Фірма реалізувала свої проекти в Україні, Росії, Республіці Білорусь, Вірменії, Молдові та Туреччині. Запущені в експлуатацію ультрафільтраційні, зворотноосмотичні, нанофільтраційні, іонообмінні, випарні установки з необхідним комплексом попередньої обробки (коагуляція, флокуляція, відстоювання, флотація, реагентна обробка, механічна фільтрація). Також був виконаний необхідний комплекс робіт із доведення даних вод до проектних показників, що включає їх кондиціювання, мебранну та стандартну дегазацію, деіонізацію на іонітах (ФЗД) або із застосуванням електродеіонізаторів, стабілізаційну, антикорозійну та інші необхідні види фінішної обробки води. Проекти реалізовані на об’єктах енергетичного комплексу, металургії, харчової промисловості, фармацевтики, лісохімічної і хімічної промисловостей, станціях централізованого питного водопостачання, виробництва бутильованої води та напоїв, інших галузях промисловості.
   Велика кількість технологічних рішень була реалізована вперше на території країн СНД. На Разданській ТЕЦ запущена установка водопідготовки демінералізованої води з ультрафільтраційною попередньою очисткою, стадією зворотноосмотичного знесолення та фінішною демінералізацією електродеіонізаційним методом. Продуктивність установки — 1200 м3 на добу для підпитки парового котла ТГП 344С/ГТУ енергоблоку № 5. Електродеонізація є альтернативою фільтрам змішаної дії. Ця технологія комбінує електродіаліз та іонний обмін і призначена для глибокого безреагентного знесолення води в енергетиці та фармацевтичній промисловості.
   На Білоруському металургійному заводі (БМЗ) в м. Жлобин запущені дві установки, що реалізовують безстічні технології. Одна — іонообмінна продуктивністю 200 м3/год за технологією Н-ОН із затисненими шарами, попередньою очисткою, відстоюванням та багатошаровою фільтрацією, обробляє стоки лінії травлення дроту при виробництві корду і повертає демінералізовану воду знову на дану лінію. Друга установка призначена для повернення регенераціонних стоків іонообмінних установок водопідготовки і всіх інших стоків кордового виробництва. Застосовується реагентне пом’якшення, багатошарова механічна фільтрація, двоступеневий осмос із робочим тиском на другому ступені 55 бар та випарка. З 40 м3/год стоків із солевмістом 14 000 мг/л у виробництво повертається 39,8 м3/год. води із солевмістом 150 мг/л. 33 м3/год — це зворотноосмотичний перміат, а 7 м3/год — конденсат випарної установки. Відходи випарної установки — технічний сульфат натрію, що реалізовується споживачам. Стоки й інші викиди відсутні.
   На металургійних підприємствах фірми ММК-Атакаш (Туреччина) «ГідроТех Інжинірінг» виконав роботи з водопостачання підприємства із Середземного моря, будівництва шести зворотних циклів та фізико-хімічної очистки стічних вод (хром-, масло- та СПАВ-вмісних стоків та обладнання для зневоднення при солевмісті морської води — 40 000 мг/л та жорсткості — 139 мг-екв/л було пропрацьовано та обрано оптимальною схему — ультрафільтрація морської води (2000 м3/год) і двоступеневий зворотний осмос (1000 м3/год та 660 м3/год).
   Серед принципово нових методів обробки води компанія використовує такі технологічні рішення:
   – ультра- та мікрофільтраційні мембранні системи для обробки практично всіх вод;
   – зворотноосмотичні і нанофільтраційні системи для обробки солонуватих і морських вод;
   – електродеіонізаційні установки;
   – вакуумні випарні установки;
   – будь-які технології на базі іонообмінних смол;
   – багатошарова фільтрація;
   – каталітичні загрузки для видалення заліза та марганцю при отриманні питної води;
   – біологічне видалення марганцю, заліза, амонію, нітратів і фосфатів із води для питного водопостачання;
   – біологічна очистка токсичних газів;
   – пероксонове окиснення ксенобіотиків та складних органічних речовин природного походження з використанням озону, перекису водню, ультрафіолету або на основі реакцій Фентона;
   – баластні системи контактного видалення суспензій та колоїдів відстоюванням або флотацією;
   – мембранні біореактори для очистки виробничих стічних вод;
   – комплексні системи нітриденітрифікації і видалення фосфору при біологічній очистці виробничих та господарсько-побутових стічних вод;
   – системи біологічної очистки і третинної доочистки закріпленим мулом;
   – мембранна дегазація обробленої води з видаленням вуглецю, кисню та малорозчинних летючих органічних речовин;
   – реагентна, антикорозійна і біоцидна обробка постачальної води котлів і води зворотних циклів;
   – реагентний розклад водомасляних емульсій та інші методи.

ГідроТех Інжинірінг (Україна):
м. Дніпропетровськ
, вул. Молодогвардійська, 45-б
тел.: +380 (56) 721-60-15, факс: +380 (56) 721-26-31,
E-mail: office@hydrotech-engineering.com,
Web-сайт: www.hydrotech-engineering.com

м. Київ, вул. Качалова, 5-А
тел.: +380 (44) 494-08-54, факс: +380 (44) 494-08-55
E-mail: kiev@hydrotech-engineering.com

м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 73
тел.: +380 (62) 381-16-39, факс: +380 (62) 311-73-49,
E-mail: donbas@hydrotech-engineering.com

м. Львів, вул. Зелена, 204
тел./факс: +380 (32) 245-40-45,
E-mail: lviv@hydrotech-engineering.com

AGBOR Water Treatment Division (Russia):
м. Москва
, вул. Профсоюзна, буд. 132, корпус 8
тел./факс: +7 (495) 426-22-38, 420-24-33,
E-mail: info@agbor.ru

Water Group Ltd Oy (Finland):
Pori
, Itsenaisyydenkatu 41A
tel. +3 (58) 2-550-1700
E-mail: seppo.makinen@watergroup.net



Перший ступінь зворотноосмотичного знесолення води
Середземного моря 1200 м3/год, попередня очистка-
ультрафільтрація 2000 м3/год. Іскандерун, ММК-Атакаш, Турція

Участь у конгресі під патронатом IDA, присвяченому опріснюванню та повторному використанню води


 
 
 
Вул. Молодогвардійська, 45-б, м. Дніпропетровськ. Тел.: +380 (56) 721-60-15, факс: +380 (56) 721-26-31.
E-mail: office@hydrotech-engineering.com. Web-сайт: www.hydrotech-engineering.com
 
     Назад   ]   Зміст   [   Вперед