НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
«ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ІНСТИТУТ ПІДГОТОВКИ ЮРИДИЧНИХ КАДРІВ
ДЛЯ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

ПЕРЕПЕЛИЦЯ
Олександр Іванович


ДИРЕКТОР ІНСТИТУТУ ПІДГОТОВКИ ЮРИДИЧНИХ КАДРІВ
ДЛЯ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ


Народився 20 лютого 1950 р. у м. Єлець Липецької області (Росія).
У 1974 р. Олександр Перепелиця став випускником денного факультету Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського (спеціальність «Правознавство»).
З 1980 р. — кандидат юридичних наук, із 1985 р. — доцент. Після закінчення аспірантури обіймав посади асистента кафедри кримінального права, завідувача аспірантури, старшого викладача, доцента кафедри кримінального права.
Протягом 1993–1994 рр. був заступником декана заочного факультету, з 1994 до 2004 р. — деканом факультету підготовки слідчих кадрів для Служби безпеки України. З 2004 р. очолює Інститут підготовки слідчих кадрів для СБУ (Інститут підготовки юридичних кадрів для СБУ).
За заслуги в організації науки та освіти Олександру Івановичу присвоєно почесні звання «Відмінник освіти України» та «Заслужений працівник освіти України». Має відомчу нагороду Служби безпеки України «Хрест Доблесті» ІІ ст. За вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців для СБУ нагороджений травматичним пістолетом «Форт-12Р».

Військовий навчальний підрозділ Служби безпеки України у складі Української державної юридичної академії був заснований за розпорядженням голови СБУ 8 липня 1994 р. як факультет № 5 Інституту підготовки кадрів для Служби безпеки України (сьогодні — Національна академія СБУ). Тоді деканом факультету було призначено О. І. Перепелицю, доцента кафедри кримінального права, а його першим заступником — полковника І. Ф. Рязанова.
31 грудня 1996 р. згідно з розпорядженням голови СБУ факультет № 5 виведено зі складу Академії служби безпеки України та перетворено у факультет підготовки слідчих для Служби безпеки України при Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого. У 2002 р. навчальний підрозділ реформовано у факультет підготовки слідчих для Служби безпеки України (слідчий факультет) у складі Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. В 2004 р. на його базі створено Інститут підготовки слідчих кадрів для СБУ.
Постановою Кабінету Міністрів України 26 вересня 2007 р. Інститут перетворено в Інститут підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Головним завданням Інституту є підготовка кваліфікованих спеціалістів-юристів для потреб СБУ. Випускники отримують військове звання лейтенанта і диплом магістра за спеціальністю «Правознавство».
В Інституті одночасно навчається майже 500 курсантів. Протягом 1998–2010 рр. у навчальному підрозділі здобули освіту близько 1200 офіцерів-юристів, із яких 45% отримали дипломи з відзнакою. Зараз більшість із них служить у підрозділах Центрального управління, регіональних органах, а також органах військової контррозвідки СБУ та у Службі зовнішньої розвідки України.
Основні структурні підрозділи Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України — спеціальні кафедри: № 1 «Особливості дізнання та досудового слідства в органах Служби безпеки України», № 2 «Основи правового забезпечення оперативно-службової діяльності Служби безпеки України», № 3 «Основи забезпечення державної безпеки, контррозвідувальної та оперативно-розшукової діяльності», № 4 «Оперативно-тактичної, мобілізаційної, спеціальної фізичної та бойової підготовки»; підрозділи забезпечення навчального процесу (відділ кадрового забезпечення, режимно-секретний, навчально-методичний, науково-дослідний, фінансовий та адміністративно-господарський сектори, оркестр) і підрозділи змінного складу (п’ять курсів).
Складовими навчального процесу є фундаментальна юридична освіта і спеціалізована підготовка майбутніх офіцерів СБУ. Викладачі спеціальних кафедр читають лекції з 17 професійно-орієнтованих дисциплін. Здобутки курсантів і випускників Інституту засвідчили, що поєднання кращих традицій підготовки майбутніх юристів та методик спеціальної підготовки майбутніх офіцерів забезпечує можливість на високому рівні та відповідно до сучасних вимог готувати спеціалістів юридичного профілю для Служби безпеки України.


Мусієнко Іван Іванович
Начальник Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України. Генерал-майор

Народився 30 серпня 1957 р. у с. Калабарок Новогеоргіївського району Кіровоградської області.
У 1978 р. закінчив Сумське вище артилерійське командне двічі Червонопрапорне училище ім. М. В. Фрунзе, в 1982 р. — Вищі курси військової контррозвідки Комітету державної безпеки СРСР, а в 1987 р. — спеціальні курси керівного та оперативного складу КДБ СРСР зі знанням східної мови. У 1993 р. Іван Іванович опанував спеціальність «Менеджмент і маркетинг» у Міжгалузевому інституті підвищення кваліфікації при Харківському інженерно-економічному інституті, а в 2003 р. — спеціальність «Правознавство» в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого.
І. І. Мусієнко — кандидат військових наук (2000), доцент (2004), заслужений юрист України (2008). Удостоєний більш ніж 20 урядових та відомчих нагород, серед яких орден Червоної Зірки, заохочувальні відзнаки СБУ «Почесна зірка», «Почесна відзнака Служби безпеки України», «Хрест доблесті» I і II ст., медаль «За мужність і відвагу», іменна зброя, нагороди Демократичної республіки Афганістан.


Кучерина Сергій Євгенович
Перший заступник начальника. Полковник

Народився 30 листопада 1953 р. у м. Мерефа Харківської області.
У 1976 р. закінчив Харківське вище військове командно-інженерне училище ракетних військ ім. М. І. Крилова, в 1981 р. — Вищі курси військової контррозвідки Комітету державної безпеки СРСР, у 1993 р. — Міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації при Харківському інженерно-економічному інституті (спеціальність «Менеджмент і маркетинг»).
У 2003 р. Сергій Кучерина став випускником Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (спеціальність «Правознавство»).
Сергій Іванович — кандидат військових наук (2000), доцент (2003). Працював на посадах старшого викладача, доцента, начальника спеціальної кафедри та заступника директора Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України з навчальної та наукової роботи. З 2009 р. обіймає посаду першого заступника начальника Інституту.
Нагороджений 14 урядовими та відомчими нагородами, зокрема медалю «За військову службу Україні», заохочувальними відзнаками СБУ «Почесна відзнака Служби безпеки України», «Хрест доблесті» І та IІ ст., медаллю «Ветеран органів безпеки».


Макаров Андрій Володимирович
Заступник начальника зі стройової частини і режиму. Полковник

Народився 30 квітня 1968 р. у Харкові.
У 1990 р. закінчив Мінське вище інженерне зенітно-ракетне училище протиповітряної оборони, а в 2004 р. — Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого (спеціальність «Правознавство»).
Працював на посадах помічника начальника курсу, начальника курсу, помічника начальника факультету зі стройової частини і режиму, начальника відділу кадрового забезпечення. З 2007 р. А. В. Макаров — заступник начальника Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України зі стройової частини і режиму.
Нагороджений вісьмома відомчими відзнаками, серед яких — «Хрест доблесті» I та ІІ ст.


Калюжний Юрій Олександрович
Заступник начальника з соціально-економічних питань. Полковник

Народився 30 листопада 1961 р. у Харкові.
У 1984 р. закінчив Харківське вище військове командно-інженерне училище ракетних військ ім. М. І. Крилова, в 2003 р. — Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого (спеціальність «Правознавство»).
Обіймав посади помічника начальника курсу, начальника курсу, помічника начальника факультету з матеріально-технічного забезпечення, помічника директора Інституту зі стройової частини і режиму. З 2006 р. Юрій Олександрович — заступник начальника Інституту з соціально-економічних питань.
Нагороджений сімома відомчими нагородами, зокрема нагрудними знаками «Хрест доблесті» I та ІІ ст. і медаллю «Ветеран органів безпеки».

 Логос Україна      << Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України      [ Зміст ]      Інститут підготовки слідчих кадрів для Міністерства внутрішніх справ >>