ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ГЛИНЯНИЙ
Віктор Петрович

СуддЯ АпелЯцІйного суду м. КиЄва
Випускник 1987 р.
Народився 12 січня 1960 р. у с. Кунашівка Ніжинського району на Чернігівщині в селянській родині Петра Федосійовича та Маргарити Петрівни. Своїм батькам Віктор Петрович глибоко вдячний за те, що навчили його поважати людей і відповідально ставитися до роботи.
По закінченні середньої школи Віктор вступив до Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського. На вибір майбутньої професії вплинули поради рідних та знайомих, які працювали у правоохоронних органах і навчалися на заочному факультеті цього вишу. Немалу роль зіграла і служба у прикордонних військах, де він набув досвіду роботи з документами та навчився приймати зважені рішення.

На головному проспекті Харкова, 1984 р.
Кожному дорогі й пам’ятні роки студентства, час навчання і дружнього спілкування. Віктор Петрович із повагою і теплотою згадує всіх викладачів інституту, зокрема В. Г. Крупіна, М. М. Страхова, М. М. Васильченка, С. А. Альперта, Р. С. Павловського, В. Л. Мусіяку, чиїми лекціями він щиро захоплювався. Незабутніми є спогади про викладача логіки Д. Цаліна. Він ставився до студентів трохи іронічно, називаючи їх «колегами», але усім серцем прагнув навчити їх розуміти цю складну науку — Логіку. Випускники й досі пам’ятають твердження С. Д. Цаліна, нібито у справжніх чоловіків народжуються лише дівчатка (так професор вирішив суперечку між студентами про те, хто є справжнім чоловіком).
Приємні спогади залишилися й від роботи у студентських будівельних загонах, які він очолював у 1984–1985 рр. (зароблені будівельним загоном ім. Р. Зорге кошти було перераховано в один із дитячих будинків Харкова).
Після закінчення інституту протягом року В. П. Глиняний проходив стажування у Дніпровському районному суді м. Києва. Саме там він набув перших практичних навичок роботи юриста та отримав цінні фахові поради від судді М. В. Сіроша та голови суду М. А. Колесника, які свого часу також навчалися в цьому виші.
Наступні п’ять років працював юрисконсультом, завідував юридичним відділом Харківського райвиконкому Києва.
У 1993 р. Віктора Петровича обрали суддею Харківського районного суду м. Києва, а в 1998 р. — суддею кримінальної палати Київського міського суду (нині — Апеляційний суд м. Києва).

Зустріч випускників. Харків, 2007 р.
Працюючи в суді, брав участь у багатьох науково-практичних конференціях, семінарах, виступав із доповідями з питань незалежності суддів у їхній професійній діяльності. Нагороджений почесними грамотами та відзнаками судових установ і громадських організацій. Був одним з ініціаторів та учасників створення незалежної Асоціації суддів Києва.
Завжди приємними для В. П. Глиняного є зустрічі з однокурсниками в стінах альма-матер, де зринають з пам’яті спільні спогади про юність, викладачів, де можна поділитися здобутками і планами на майбутнє.
У 2008 р. Інститут підготовки юридичних кадрів для СБУ Академії закінчив старший син Олександр. Менший, Сергій, навчається на п’ятому курсі Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури, який також функціонує в Академії.
У своїй щоденній роботі він намагається бути уважним до людей, зважати на їхню думку і ніколи не відмовляє у допомозі рідним, друзям та колегам. У вільний від роботи час натхнення і задоволення дарують автомобільні подорожі.

 



Логос Україна      << ГЛАДІЙ Степан Васильович      [ Зміст ]      ГОГОЛЬ Володимир Васильович >>