ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

КАЛІНІЧЕНКО
Роман Іванович

СТАРШИЙ ЮРИСКОНСУЛЬТ СЕКТОРу ЮРИДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ
МВС УКРАЇНИ НА ПІВДЕННІЙ ЗАЛІЗНИЦІ

Випускник 1996 р.

Підполковник міліції

 

Народився 27 серпня 1970 р. у Харкові. Батько, Іван Прокопович Нетреба, — підполковник міліції у відставці, пенсіонер. Мати, Надія Володимирівна, — службовець, на пенсії. Гідним прикладом чесності, порядності та відданості роботі став батько, який 33 роки прослужив в органах внутрішніх справ. Саме тому професію юриста Роман обрав ще з дитинства.
Свою трудову біографію він розпочав у Харківському юридичному інституті ім. Ф. Е. Дзержинського, де впродовж 1987–1988 рр. працював на посаді лаборанта кафедри криміналістики, звідки був призваний до лав Радянської армії. Тоді, у 1988 р., Роман якраз вступив на заочне відділення слідчо-криміналістичного факультету Харківського юридичного інституту за спеціальністю «Правознавство». Демобілізувавшись у 1990 р., був поновлений в інституті й завершив навчання в 1996 р., водночас у 1991 р. — прийнятий на службу до органів внутрішніх справ, де до 1999 рр. проходив службу у спеціальному підрозділі міліції охорони «Титан» УДСО при УМВС України в Харківській області. З 1999 р. Р. І. Калініченко працює в Управлінні МВС України на Південній залізниці на посаді старшого юрисконсульта.
Здобуті у стінах Академії знання та навички стали міцним підґрунтям майбутньої професії. Зараз Роман Іванович представляє Управління МВС України на Південній залізниці, захищає його інтереси в судових інстанціях та інших установах, а також надає правову допомогу співробітникам у вирішенні робочих питань. Основні завдання служби, яку він очолює, — організація правової роботи, спрямованої на застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог чинного законодавства у щоденній роботі Управління. Роман Іванович неодноразово брав участь у науково-практичних конференціях із питань проходження служби в органах внутрішніх справ, що проводилися на базі ХНУВС.
Як відомо, головна нагорода для вчителя — це успіхи його учнів. І Роман Калініченко стверджує, що випускники Академії ніколи не осоромили імена своїх учителів, а лише з честю і гідністю представляли Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого. «Мені завжди приємно відвідувати академію, звертатися до викладачів зі службових та правових питань, приходити на рідну кафедру та бачити її процвітання, — ділиться враженнями Роман Іванович. — Між випускниками й Академією ніби існує невидимий зв’язок, бо двері цього навчального закладу назавжди залишаються відчиненими для тих, хто колись їх відкрив».


Випускники 3-ї групи, 1996 р.
Своїми професійними здобутками Роман Калініченко завдячує рідному вишу та першим наставникам. Найтепліші спогади залишилися про викладачів кафедри криміналістики, з якими довелося працювати: професора В. О. Коновалову, А. В. Дуднікова, Л. Е. Моісеєнко, В. В. Князєва та безпосереднього керівника, доцента кафедри І. Д. Найдиса. «Ісаак Давидович завжди піклувався роботою молодих лаборантів, прищеплював навики огляду місця події, фіксації слідів злочину, судової фотографії та відеозапису, — згадує Роман Іванович. — За його безпосередньою участю ми готували обладнання для забезпечення навчального процесу та наочні матеріали для студентів. Найбільше мені подобалися його лекції в музеї криміналістики».
Р. І. Калініченко неодноразово був відзначений почесними грамотами МВС, Харківської обласної спілки юристів, Спілки юристів України, нагрудними знаками МВС України «За відзнаку в службі» І і ІІ ст., медалями «За сумлінну службу» І, ІІ та ІІІ ст., Почесним знаком МВС України. У 2010 р. удостоєний відзнаки МВС України «Транспортна міліція України» ІІ ст.
Життєвим орієнтиром Романа Калініченка став вислів: «Немає в житті вчинків, подій, відкриттів — хороших чи поганих, такими робимо їх ми — люди».

 Логос Україна      << ІЩЕНКО Володимир Серафимович      [ Зміст ]      КАНДИБОВА Алла Михайлівна >>