ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

КАНДИБОВА
Алла Михайлівна

старший ПомІЧник Генерального прокурора УкраЇни (2000–2002)
Випускниця 1982 р.
Алла Михайлівна Кандибова народилася в родині службовців.
У школі дівчина була дуже активною: часто вела концерти самодіяльності, займалася спортом, добре навчалася, брала участь в усіх олімпіадах. У райкомі комсомолу їй запропонували продовжувати навчання в Харківському юридичному інституті. На судово-прокурорський факультет Алла вступала тричі, тому остання успішна спроба стала справжнім торжеством.
Декан Р. С. Павловський став її негласним наставником, адже ще під час вступних іспитів помітив уперту й цілеспрямовану дівчину, яка будь-що хотіла навчатися в юридичному виші, а крім того, мала ще й червоний диплом медучилища, тому після вступу паралельно із навчанням працювала в медпункті інституту.
Роки навчання (1978–1982) запам’яталися чудовою атмосферою, що панувала в інституті. Посвячуючи студентів у тонкощі різних аспетів майбутнього професійного життя, викладачі надзвичайно доброзичливо і з розумінням ставилися до молоді.
Улюбленими предметами Алли Михайлівни були трудове право, яке викладав М. Й. Бару, котрий відзначався своєрідним стилем, та цивільне право. Студентам, котрі вже завершували навчання, він часто повторював: «Тепер забудьте все і вчіться по-новому, коли підете на роботу». Цікавими були й лекції З. А. Підопригори, С. А. Альперта, В. П. Маслова та ін.
В інституті Алла Михайлівна знайшла друзів на все життя, познайомившись із Т. Мельниченко, М. Гарником, Л. Джунь. Її товариші студентських років сьогодні — шановані люди в суспільстві. Група, в якій навчалася Алла Кандибова, була надзвичайно дружною, хлопці вболівали за долю дівчат, яких було лише восьмеро, допомагали їм. Саме завдяки цим по-справжньому щирим стосункам із більшістю одногрупників зв’язки підтримуються досі.
У прокуратурі Мінського району м. Києва, куди прийшла молодий юрист після закінчення вишу, в особі керівника С. М. Винокурова знайшла приклад професіоналізму, мудрості й тактовності. Його вона вважає юристом від Бога. Тут упродовж 1982–1987 рр. А. М. Кандибова пройшла шлях від стажиста до помічника прокурора. Як дуже активна й ініціативна особистість, вона була обрана секретарем партійної організації прокуратури. Її помітили й запросили працювати в райком партії. Протягом двох років (1987–1989) Алла Михайлівна працювала з багатьма юридичними установами й організаціями, зокрема Верховним Судом України, Генеральною Прокуратурою, районними прокуратурами, що дало можливість отримати великий досвід організаційної роботи.

Студенти-першокурсники Харківського юридичного інституту, 1978 р.
Згодом, упродовж 1989–1996 рр., була робота на посаді заступника прокурора Харківського району м. Києва, у 1996–1998 рр. — прокурора відділу листів Генеральної Прокуратури України, у 1998– 2000 рр. — старшого прокурора управління нагляду за слідством в органах СБУ, митної та прикордонної служби Генеральної Прокуратури України. В ці роки А. М. Кандибова набула досвіду керівної роботи, професійно «виховала» багатьох людей, які зараз працюють на різних відповідальних посадах. За уважне ставлення до колег вона завоювала авторитет і повагу.
Період співпраці з Генеральним Прокурором М. О. Потебеньком, у команді якого вона працювала протягом 2000–2004 рр. як помічник Михайла Олексійовича, Алла Михайлівна вважає піком своєї кар’єри.
Піднімаючись кар’єрними сходинками, А. М. Кандибова, проте, ніколи не прагнула керівних посад. Вона переконана, що на шляху своєї професійної самореалізації жінка має насамперед залишатися жіночною і тендітною.
Алла Михайлівна — тонкий поціновувач лірики Асадова, Фета, Пушкіна, Омара Хайяма, любить подорожувати. Свого часу вона об’їздила весь СРСР, а поїздка до Узбекистану 1986 р. справила на неї незабутнє враження гостинністю і щирістю звичайних людей, адже саме ці якості поважає найбільше.

 Логос Україна      << КАЛІНІЧЕНКО Роман Іванович      [ Зміст ]      КАПЕЛЮХА Валерій Миколайович >>