ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

КОВОВ
Сергій Миколайович

Радник Із питань цивІльно-правовоЇ вІдповІдальностІ власникІв наземних
транспортних засобІв НацІональноЇ страховоЇ компанІЇ «Оранта»

Випускник 1982 р.
Народився 21 жовтня 1956 р. у родині робітника в с. Петрівка Одеської області. Дитинство Сергія Миколайовича та шкільні роки пройшли у м. Кодима Одеської області, де він у 1974 р. отримав середню освіту, закінчивши СШ № 3. Наступні два роки тривала служба у Радянській армії поблизу кордону з Китаєм.
Після служби Сергій Ковов почав працювати водієм у райоб’єднанні «Сільгосптехніка», де згодом очолив комсомольський колектив. Саме в цей час він вирішив здобути вищу освіту і за порадою батьків, Любові Тихонівни та Миколи Тарасовича, обрав Харківський юридичний інститут ім. Ф. Е. Дзержинського, куди вступив у 1978 р.
На той час студентське життя було доволі цікавим, незважаючи на великі навантаження у навчанні. Більшість студентів захоплювалися спортом та художньою самодіяльністю — брали участь у Народній хоровій капелі інституту, яка напередодні стала лауреатом Всесоюзного конкурсу. Як вважав її керівник В’ячеслав Палкін, співи розвинуть гарний голос та допоможуть опанувати ораторське мистецтво, яке юристу конче знадобиться в подальшій роботі. Студентські будні промайнули дуже швидко, залишивши приємні спогади про роботу в будзагонах, участь у пісенних конкурсах та студентських вечірках.
Випускний вечір і церемонія вручення дипломів супроводжувалися передчуттям романтики, пов’язаної з подальшою роботою, адже вчорашні студенти здобули поважну спеціальність і були горді своїм захистом практики та її високою оцінкою шанованих учителів — професорів-криміналістів А. Н. Колесніченко, В. Є. Коновалової.
Так склалося, що Сергій Ковов змінив погони прокурорського слідчого на погони слідчого МВС України в м. Києві і майже 10 років віддав цій професії. Набувши певного досвіду в особливостях розслідування дорожньо-транспортних пригод, у 1993 р. на запрошення керівництва МВС України перейшов працювати до колективу Науково-дослідного центру безпеки дорожнього руху МВС України, який створювали у незалежній Україні. У тому ж році став здобувачем Академії МВС України на отримання вченого ступеня, де мав нагоду співпрацювати зі старшими колегами по альма-матер професорами В. А. Мисливим та Д. П. Письменним. Згодом вони стали рецензентами його праць.
С. М. Ковов став членом авторського колективу з розробки перших в Україні Правил дорожнього руху та Державних програм. За його безпосередньої участі було розроблено посібники для практичних працівників ДАІ з детальними описами місць дорожньо-транспортних пригод та процесу розслідування таких справ.

Із дружиною Валентиною Миколаївною, донькою Іриною та сином Олександром
Активна участь Сергія Ковова у розбудові національного законодавства, пов’язаного із забезпеченням безпеки дорожнього руху, та співпраця з провідними науковими установами НАН України у сфері дослідження причин соціальних ризиків була оцінена керівництвом Національної страхової компанії «Оранта» — Сергія Миколайовича запросили на роботу в цю компанію як радника, де він працює до цього часу. С. М. Ковов завжди відкритий до спілкування з людьми, радо допомагає професійними порадами усім, хто цього потребує, і пишається тим, що його діяльність приносить користь суспільству.
Сьогодні, через багато років після закінчення інституту, Сергій Миколайович підтримує стосунки зі своїми однокурсниками, адже у студентські роки це був надзвичайно дружний, згуртований колектив. Разом, великою компанією, вони відзначають зустрічі випускників, святкують дні народження, продовжуючи товаришувати вже сім’ями.
Сергій Ковов має чудову родину. Із дружиною Валентиною Миколаївною, випускницею Харківського фармацевтичного інституту, він виховав двох дітей. Донька Ірина — старший викладач Академії водного господарства, а син Олександр працює у сфері телекомунікацій.

 Логос Україна      << КОВАЛЬ Микола Петрович      [ Зміст ]      КОНОНЕНКО Віктор Іванович >>