ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

МЕЛЬНИЧЕНКО
Андрій Михайлович

НаЧальник УправлІннЯ МВС УкраЇни на ПІвденнІй залІзницІ
Випускник 1989 р.

Генерал-майор міліції

 

Народився 2 серпня 1964 р. у Харкові в родині педагогів. Батько, Михайло Анатолійович, займався журналістикою, працював педагогом, викладачем у Харківському інституті військово-повітряних сил. Мати, Зінаїда Михайлівна, — педагог-філолог, заслужений учитель України. Зі шкільних років Андрій мріяв працювати в міліції, точніше — у карному розшуку. Саме в цій благородній справі він бачив можливість послужити суспільству й реалізувати себе як особистість. Після закінчення школи служив у лавах Радянської армії, а повернувшись у 1984 р., пішов працювати на 8-й ДПЗ — спочатку токарем, а потім старшим майстром. Після обрання секретарем комітету комсомолу заводу працював на цій посаді протягом 1986–1988 рр. Свою трудову діяльність на підприємстві молодий робітник поєднував із навчанням у Харківському юридичному інституті ім. Ф. Е. Дзержинського, який закінчив у 1989 р., здобувши кваліфікацію юриста. З квітня 1988 р. Андрій Михайлович почав свою професійну діяльність в органах внутрішніх справ: спершу на посаді оперуповноваженого карного розшуку Орджонікідзевського райвідділу міліції м. Харкова, а потім — старшого оперуповноваженого УКР УВС Харківського облвиконкому. Надалі він обіймав посади заступника начальника ВКР Луганського міського управління міліції, начальника відділення БЗПВ ЛВ на ст. Основа УМВСУ на Південній залізниці, а потім заступника начальника ВБОЗ цього ж управління.
Упродовж 2000–2004 рр. Андрій Мельниченко працював начальником відділу БОЗ УМВСУ у Харківській області, потім заступником начальника УБОЗ УМВСУ у Дніпропетровській області, начальником відділу «Скорпіон» ГУБОЗ МВС України, першим заступником начальника Харківського міського управління міліції. З вересня 2004 р. по березень 2005 р. керував УМВС України в Рівненській області. У грудні 2004 р. указом Президента України йому присвоєно спеціальне звання генерал-майора міліції.
У 2006 р. був обраний депутатом Харківської обласної ради V скликання. Працював у комісії з питань спільної власності територіальних громад області.
З березня 2010 р. генерал-майор міліції А. М. Мельниченко очолює Управління МВС України на Південній залізниці. Одним із його улюблених захоплень є спорт. Ще юнаком він серйозно займався класичною боротьбою й досяг у цьому виді спорту високих результатів, ставши майстром спорту СРСР із класичної (греко-римської) боротьби. Він є почесним президентом Харківської обласної федерації греко-римської боротьби.
Визначальними рисами його характеру є глибока порядність, відповідальність та обов’язковість. Для Андрія Михайловича поняття честі офіцера не просто слова. Він непримиренний борець із будь-якими проявами несправедливості, завжди стає на захист правди та допомагає людям, які до нього звертаються.
А ще він — дуже вольова та наполеглива людина. У 1994 р., під час затримання небезпечного злочинця, тоді ще старший оперуповноважений Управління карного розшуку УВС Харківського облвиконкому Андрій Мельниченко отримав тяжку травму — перелом хребта. Протягом півроку він практично був прикутий до ліжка. Здавалося б, подальша робота в МВС — під великим питанням... Однак пасувати перед життєвими труднощами було не в характері Андрія Михайловича. Величезна сила волі, неймовірна наполегливість та бажання робити свою справу допомогли йому не лише перемогти травму і стати на ноги, а й повернутися на службу.
Свого часу Андрій Мельниченко став одним із наймолодших генералів міліції в Україні, якого неодноразово було нагороджено відомчими відзнаками МВС України та державними нагородами. Це свідчить про його особливе ставлення до улюбленої справи, високий професіоналізм, багатий досвід, величезну відповідальність та почуття обов’язку.
В особистому житі Андрій Михайлович вважає себе щасливою людиною. Він має кохану дружину, двох синів та онучку. Молодший син пішов батьковою стежкою: навчається в Національному університеті «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого».
Своє життя з роботою в міліції також пов’язав і молодший брат Андрія Михайловича, Богдан Мельниченко, — він має звання майора міліції та працює старшим оперуповноваженим карного розшуку у Київському РВ м. Харкова.
Життєве кредо Андрія Мельниченка стисло можна висловити у такій фразі: «Роби свою справу чесно, як підказує совість. І в будь-яку хвилину будь готовий виконати свій обов’язок».

 Логос Україна      << МАЦЕЛЮХ Петро Семенович      [ Зміст ]      МИКОЛЕНКО Віктор Андрійович >>