ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

МАЦЕЛЮХ
Петро Семенович

СУДДЯ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ м. КИЄВА
Випускник 1982 р.

Суддя першого кваліфікаційного класу

 

Народився 1951 р. у с. Цетуля Яворівського району Львівської області в селянській родині Семена Матвійовича та Марії Михайлівни Мацелюхів. Батько Петра Семеновича — за покликанням садівник, завжди з великим задоволенням доглядав за деревами, садив город, шанобливо і з любов’ю працюючи на землі. А мати присвятила себе вихованню сімох дітей і була нагороджена медалями й орденом «Материнство» II ст. Хлопець із дитинства мріяв бути юристом, тому вступ до юридичного вишу став утіленням юнацької мрії. Справжнім відкриттям для нього були змістовні й водночас цікаві лекції викладачів З. А. Підопригори, Л. В. Мусіяки, М. Й. Бару, Ю. О. Вовка, Ю. М. Грошевого, В. Я. Тація, А. О. Пінаєва, Р. С. Павловського, теплі й радісні спогади залишилися від спілкування із куратором групи В. І. Борисовим і тодішнім ректором інституту В. П. Масловим.
У 1982 р. Петро Семенович закінчив із відзнакою судово-прокурорський факультет Харківського юридичного інституту імені Ф. Е. Дзержинського (зараз — Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого») і розпочав свій трудовий шлях на посаді старшого юрисконсульта, а згодом — адвоката.
З квітня 1990 р. П. С. Мацелюх працює в органах державної влади, де спершу обіймав посаду голови Комітету народного контролю Яворівської районної ради, а з травня 1992 р. — заступника голови Яворівської райдержадміністрації.
1 лютого 1993 р. XI сесією першого демократичного скликання Львівської обласної ради Петро Семенович Мацелюх був обраний суддею Яворівського районного суду, де протягом кількох років віддано й сумлінно виконував свої обов’язки у справі здійснення правосуддя.
Працюючи в органах державної влади на Яворівщині, Петро Мацелюх як фахівець із юриспруденції доклав максимум зусиль для утвердження верховенства права й забезпечення міжконфесійного порозуміння та розвитку релігійних конфесій у регіоні. У період перебудови він був одним з активних учасників відновлення культурно-духовного та економічного розвитку району.
Постановою Верховної Ради України від 4 березня 1998 р. Петра Семеновича було обрано безстроково суддею Київського міського суду (зараз — Апеляційний суд м. Києва).


Брати Петро та Василь із мамою Марією Михайлівною
у батьківській хаті, 2006 р.
За високий професіоналізм та вагомий внесок у здійснення правосуддя і зміцнення судової влади Петро Мацелюх удостоєний кількох нагород, зокрема відзнаки голови Київської міської держадміністрації «Знак пошани» (2005), почесної відзнаки Українського народного посольства «Золота медаль» (2008), почесної відзнаки Вищої ради юстиції (2006) та подяки голови Вищої ради юстиції (2008). З 2008 р. Петро Семенович є членом Ради суддів місцевих і апеляційних судів міста Києва.
Озираючись на ті роки, які Петро Семенович присвятив діяльності у сфері юриспруденції, він стверджує, що його професійна доля склалася щасливо. Адже ще замолоду поставивши собі за мету служіння Батьківщині, Петро Мацелюх зміг її досягти — він став справжнім сином і патріотом своєї землі й довів це не на словах, а у своїй відповідальній і часом нелегкій справі утвердження української державності та розбудови правової держави.
Дружина Петра Мацелюха, Ніна Михайлівна, має власний бізнес і працює директором своєї фірми. Уже протягом 11 років вони живуть у повному взаєморозумінні, злагоді й любові, в усьому підтримуючи одне одного. Обоє захоплюються квітникарством, насолоджуються результатами своєї праці на землі у вільні від напруженої роботи хвилини, із задоволенням подорожують Україною.

 



Логос Україна      << МАЛИНІН Віктор Володимирович      [ Зміст ]      МЕЛЬНИЧЕНКО Андрій Михайлович >>