ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

МРИХИН
Олександр Михайлович

Прокурор ВІнницькоЇ областІ
Випускник 1993 р.

Старший радник юстиції

 

Народився 1 травня 1968 р. у м. Костянтинівка Донецької області в робітничій сім’ї. Батько, Михайло Олександрович, працював бригадиром слюсарів на заводі «Автоскло», а мати, Лариса Іванівна, — начальником цеху на хімічному підприємстві. Вони вчили Олександра та його молодшого брата Владислава бути справедливими, вимогливими до себе, відповідальними.
Після закінчення школи у 1985 р. Олександр почав працювати токарем-розточувальником у механічному цеху місцевого хімічного заводу. Демобілізувавшись із лав прикордонних військ ОКПП «Новоросійськ» Закавказького прикордонного загону, вирішив пов’язати своє життя з юриспруденцією. У 1988 р. він став студентом Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського.
З великою гордістю Олександр Михайлович згадує роки навчання у альма-матер. Йому назавжди запам’яталися неперевершені лекції В. В. Сташиса, В. Я. Тація, С. А. Альперта, Л. М. Кривоченко, В. М. Горшеньова, батьківське ставлення до студентів декана першого факультету В. В. Богуцького. У стінах інституту Олександр Мрихин здобув необхідні теоретичні знання і практичні навики. Бажання приносити користь людям та обстоювати справедливість визначило місце подальшої діяльності — органи прокуратури.
Майбутній прокурор був не лише успішним студентом, а й гравцем волейбольної збірної інституту, відвідував секцію із рукопашного бою.
У 1993 р. О. М. Мрихин із відзнакою закінчив уже Українську державну юридичну академію і почав працювати старшим слідчим прокуратури м. Костянтинівка Донецької області, протягом 1997–1999 рр. був заступником прокурора цього міста. Тоді добрим учителем став його керівник (згодом — Генеральний Прокурор України) О. І. Медведько: у нього молодий фахівець перейняв великий професійний досвід. Отримані знання допомогли в розслідуванні багатьох складних і резонансних справ. Уже через рік після закінчення академії — у 1994 р. — Олександр Михайлович був визнаний кращим слідчим прокуратури Донецької області.


Із ветеранами на святкуванні Дня Перемоги, 2011 р.
З 1999 до 2002 р. обіймав посаду прокурора Костянтинівського району Донецької області, а потім до квітня 2005 р. — Красноармійського міжрайонного прокурора. Упродовж 2005–2011 рр. працював у прокуратурі Одеської області: був першим заступником прокурора м. Одеса, заступником прокурора області — начальником слідчого управління, першим заступником прокурора області. 8 квітня 2011 р. призначений прокурором Вінницької області.
Олександр Михайлович — принциповий юрист і вимогливий керівник, водночас — добрий та уважний наставник для молодшого покоління спеціалістів: він навчає підлеглих правильно виконувати слідчі дії під час розслідування кримінальних злочинів, проводити перевірки у правозахисній сфері.
За вагомі трудові досягнення О. М. Мрихин нагороджений нагрудними знаками «Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури» І та ІІ ст., грамотами.
Упродовж багатьох років надійною підтримкою Олександра Михайловича є дружина Олена Вікторівна (бухгалтер за фахом). У 1990 р. у їхній сім’ї народився син Костянтин. Він обрав батьківський шлях і зараз опановує професію юриста в інституті прокуратури і слідства Національного університету «Одеська юридична академія». Донька Катерина (2003 р. н.) теж мріє стати правознавцем.
У вільний час О. М. Мрихин із задоволенням грає у футбол зі своїми співробітниками, читає історичну літературу.
Його життєве кредо — «Програє не той, хто втомився, а той, хто зупинився».

 Логос Україна      << МОРОЗОВ Віктор Іванович      [ Зміст ]      МУХІН Віталій Володимирович >>