ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

ПОЛІЩУК
Михайло Анатолійович

СУДДЯ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Випускник 1987 р.
Народився 20 листопада 1961 р. у м. Умань Черкаської області. Батьки Михайла виховували його цілеспрямованою, наполегливою і чесною людиною, були для нього прикладом життєвої мудрості й поваги у ставленні до інших. Мама, Марія Федорівна, працювала продавцем у магазинах споживчої кооперації. Батько, Анатолій Іванович, більшу частину свого життя обіймав посаду начальника механіко-штампувального цеху Уманського заводу «Мегомметр». Зараз обоє пенсіонери, живуть у с. Городецьке Уманського району.
Школярем Михайло Поліщук мріяв стати моряком, пізніше — слідчим, тому «зачитувався» книжками про ці романтичні професії. Після закінчення середньої школи навіть намагався вступити до Одеського інституту інженерів морського флоту. Після служби в лавах Радянської армії юнак остаточно визначився і вирішив стати юристом. Серйозну підготовку до вступу у Харківську юридичну академію впродовж року поєднував із роботою регулювальника електрорадіоапаратури на уманському заводі «Мегомметр». Батьки в усьому підтримували Михайла, зокрема й у його мріях здобути професію юриста.
У 1983 р. він вступив до інституту і був надзвичайно вражений суворою дисципліною, високим фаховим рівнем професорсько-викладацького складу і свідомим ставленням студентів до науки. Михайло Анатолійович із почуттям глибокої вдячності згадує викладачів, які щедро ділилися своїми знаннями із молодим поколінням та підтримували їх своїми мудрими порадами.
Минуло понад 20 років після закінчення вишу, багато подій студентського життя забулося, проте назавжди у пам’яті залишилася неповторна атмосфера читального залу бібліотеки, величність будівлі головного корпусу, незабутні дні перебування у студентському будзагоні.
Після закінчення інституту в 1987 р. М. А. Поліщук працював у Переяслав-Хмельницькому міськрайвідділі внутрішніх справ Київської області, здобуваючи цінний досвід на різних посадах: слідчого, начальника слідчого відділення, заступника начальника міськрайвідділу внутрішніх справ зі слідства.
Згодом Михайло Анатолійович вирішив розширити сферу застосувань своїх знань і юридичного досвіду. У травні 1995 р. сесією Київської обласної ради його було обрано суддею, а за чотири роки — головою Переяслав-Хмельницького районного суду. Упродовж 2004–2006 рр. він працював на посаді заступника голови Переяслав-Хмельницького міського районного суду.

У колі студентських друзів. Харків,1985 р.
16 березня 2006 р. М. А. Поліщука обрали суддею Апеляційного суду Київської області, де він працює досі — у судовій колегії із розгляду цивільних справ. Михайло Анатолійович переконаний, що обрав саме ту професію, яка дозволила йому бути максимально корисним. Усім професійним досягненням він завдячує передусім рідній Академії та своїм близьким, які завжди його підтримували, а також своїй наполегливості й відповідальності у ставленні до людей і до роботи.
За вагомі здобутки у професійній діяльності у 2009 р. Михайло Поліщук був нагороджений Почесною відзнакою Вищої ради юстиції України.
Надзвичайно важливою для Михайла Анатолійовича є його родина. Із дружиною Любов’ю вони нерозлучні вже більше 25 років, виховали сина Єгора, який став найбільшою гордістю і надією для своїх батьків. Вже підростає 5-літній онук Артур.
Попри відданість роботі, Михайло Анатолійович знаходить час і для відпочинку. Велику насолоду отримує він від хорошої літератури, цікавих подорожей Україною та Європою, черпає натхнення у природі. Досягнувши високого професійного рівня, здобувши шану колег і знайомих, Михайло Поліщук упевнений, що запорукою цьому стало передусім його життєве кредо — любити і поважати людей.

 Логос Україна      << ПОГРІБНІЧЕНКО Ігор Миколайович      [ Зміст ]      ПОПОВ Василь Іванович >>