ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

РУНОВ
Володимир Юрійович

Голова КовпакІвського районного суду м. Суми
Випускник 1994 р.

Суддя першого кваліфікаційного класу

 

Народився 3 лютого 1969 р. у Сумах у родині робітників — Юрія Михайловича та Неллі Михайлівни Рунових.
Володимир служив у прикордонних військах у складі оперативно-військової групи Східного прикордонного округу КДБ СРСР. Учасник бойових дій на території Республіки Афганістан, він удостоєний державних нагород і грамот Колегії КДБ СРСР.
Свого часу на вибір майбутнього фаху синів (Володимира та його старшого брата Геннадія) вплинув приклад голови сім’ї, Юрія Михайловича, який неодноразово був народним засідателем у суді, брав участь у розгляді кримінальних та цивільних справ: протягом двадцяти років його обирали до Сумського обласного суду і протягом п’яти — до Зарічного районного суду м. Суми. Юриспруденція стала сферою професійної діяльності його старшого сина Геннадія, який упродовж 1984–1988 рр. навчався у Харківському юридичному інституті ім. Ф. Е. Дзержинського (опанував спеціальність «Правознавство»), а з вересня 1989 р. працював суддею в Ковпаківському районному суді м. Суми. Геннадій Юрійович тривалий час був заступником голови, а потім і головою цього суду. Трагічно загинув 16 листопада 2008 р.
У 1989 р. Володимир Рунов вступив на факультет юстиції Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського.
У 1994 р. закінчив уже Українську державну юридичну академію і почав працювати стажистом у Ковпаківському районному суді м. Суми, а протягом 1995–1996 рр. — стажистом у Зарічному районному суді м. Суми.
Згідно з наказом Президента України від 12 вересня 1996 р. Володимир Юрійович обійняв посаду судді Зарічного районного суду м. Суми терміном на п’ять років, а відповідно до постанови Верховної Ради України від 25 червня 2001 р. був обраний суддею цього суду безстроково.


Група 32 перед заняттями на кафедрі криміналістики. ІІІ курс, 1992 р.
Упродовж 2002–2009 рр. був суддею судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Сумської області. З 2008 р. Володимир Юрійович перебуває у кадровому резерві на посаду судді Верховного Суду України.
З 2009 р. обраного безстроково суддю В. Ю. Рунова Радою суддів України було призначено головою Ковпаківського районного суду м. Суми.
Висококваліфікований і досвідчений спеціаліст, неодноразово був нагороджений грамотами й подяками керівництва судів, органів місцевої влади.
Володимир Юрійович — учасник фахових конференцій та семінарів, зокрема й міжнародних, а в 2010 р. — Першої конференції суддів загальних судів України.
З травня 2011 р. — здобувач кандидатського ступеня в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України (спеціальність «Кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право»).
Дружина В. Ю. Рунова, Євгенія Леонідівна, працює помічником голови Апеляційного суду Сумської області.
Володимир Юрійович захоплюється риболовлею, подорожує Україною та країнами світу.
У житті намагається дотримуватися мудрого східного кредо: «Учитель без учеников — есть дерево без плодов; праведник без добрых дел — есть дом без дверей».

 Логос Україна      << РЕВА Анатолій Олександрович      [ Зміст ]      РУДЕНКО Григорій Васильович >>