ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

СОЛЯР
Сергій Петрович

наЧальник вІддІлу генеральноЇ прокуратури украЇни
Випускник 1990 р.
Народився 1 серпня 1965 р. у місті Умані. Від батьків, Валентини Іванівни та Петра Степановича, син перейняв турботливе ставлення до людей, працелюбність та цілеспрямованість. З юності він усвідомив, що для досягнення успіху у будь-якій справі потрібно передусім здобути гідну освіту й ніколи не зупинятися на досягнутому.
Почуття справедливості, загартоване армійськими буднями, а також захоплення літературою детективного жанру сформували бажання стати юристом. У 1986 р. для здобуття освіти юнак вступив до Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського.
Поринувши у цікавий світ юриспруденції, Сергій Петрович вкотре переконався, що вибраний шлях — правильний. Зараз він із великою шаною та подякою згадує керівників, науковців та викладачів інституту: В. П. Маслова, В. Я. Тація, В. В. Сташиса, С. Д. Цаліна та інших, а найбільше — наставника та старшого товариша Володимира Ткаченка (світла йому пам’ять).
Отримавши у 1990 р. диплом, молодий юрист розпочав свою трудову діяльність слідчим прокуратури Городищенського району Черкаської області.
Після розслідування резонансних кримінальних справ про розкрадання в особливо великих розмірах із цукрових заводів у 1993 р. Сергія Петровича перевели на посаду старшого слідчого, а згодом — слідчого в особливо важливих справах прокуратури Черкаської області.
У 1999 р. керівництво прокуратури області запропонувало перспективному спеціалісту спробувати свої сили на самостійній роботі — прокурора Шполянського району, де він сформувався як досвідчений керівник. Незабаром, у 2001 р., наказом Генерального Прокурора України М. О. Потебенька С. П. Соляр був призначений заступником прокурора Черкаської області.
З великою повагою Сергій Петрович згадує своїх наставників і колег по прокуратурі Черкаської області, які вплинули на формування його особистості та професіоналізму: М. П. Арапіна та Б. Д. Нестерчука (колишніх заступника прокурора області та начальника слідчого відділу, світла їм пам’ять), колишніх прокурорів Черкаської області А. А. Коцюрбу, П. Г. Кушніра, О. М. Литвина та заступника прокурора області В. М. Федоренка. Ще один із викладачів інституту, з гумором звертаючись до студентів, казав: «Життя дається лише раз, і його треба прожити в Києві». Тому коли Генеральний Прокурор України Г. А. Васильєв запропонував Сергію Петровичу перейти на роботу до Генеральної Прокуратури, він без вагань погодився.

Сергій Петрович Соляр із дружиною Інною Андріївною та донькою Каріною, 2010 р.
З 2004 р. С. П. Соляр очолював управління нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури. А коли у 2005 р. після відомих подій, пов’язаних із виборами Президента України, відбулася реорганізація Генеральної Прокуратури, він працював на різних керівних посадах у Головному слідчому управлінні.
Сьогодні Сергій Петрович обіймає посаду начальника відділу нагляду за досудовим слідством в органах прокуратури.
Наказами Генерального Прокурора України він нагороджений нагрудними знаками «Почесний працівник прокуратури» й «Подякою за сумлінну службу в органах прокуратури» І та ІІ ст.
Дружина Інна Андріївна — також випускниця Харківського юридичного інституту. Працювала в органах внутрішніх справ Черкащини, має спеціальне звання майора міліції. Донька Каріна вирішила піти шляхом батька і в 2010 р. вступила на юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Сергій Петрович захоплюється мисливством та рибальством, любить подорожувати. Його життєвим кредо є епіграф до книги Валентина Пікуля «Честь имею»: «Краще бути, ніж здаватися». І, мабуть, тому його переконання «Ліпше втратити привілеї, ніж можливість прямо і чесно дивитися в очі своїм колегам та близьким людям» впевнено скеровує його життєвою дорогою.

 Логос Україна      << СМОКОВИЧ Михайло Іванович      [ Зміст ]      СТАМАТІНА Марина Владиславівна >>