Заслужений юрист України
Народилася 1 червня 1965 р. у Харкові. Батько, Владислав Павлович, працював на ВО «Радіореле», а мати, Євдокія Федорівна, — вчителькою української мови та літератури. Вони з дитинства навчали доньку займати активну життєву позицію, любити Вітчизну.
У 1982 р. Марина Стаматіна вступила на вечірній факультет Харківського юридичного інституту ім. Ф. Е. Дзержинського. Для зарахування на денне відділення цього вишу абітурієнт повинен був мати не менше двох років стажу та направлення від партійних або комсомольських органів. Випускників школи не приймали на стаціонар, проте саме через цю умову на вечірньому факультеті Інституту здобували освіту наймолодші та найамбітніші студенти.
У 1987 р. Марина Владиславівна закінчила Інститут та отримала диплом із відзнакою.
Трудовий шлях розпочала в 1982 р. у ВО «Радіореле». У квітні 1984 р. вона стала завідувачем сектору обліку та фінансів, а протягом 1988–1989 рр. була заступником секретаря ЗК ЛКСМУ Комінтернівського РК ЛКСМУ м. Харкова.
У 1989 р. Марина Стаматіна обійняла посаду юрисконсульта у ВО «Радіореле», а в 1991 р. почала працювати юрисконсультом у різних господарських структурах. Упродовж 1994–2011 рр. у акціонерному товаристві з іноземними інвестиціями «НПК-Холдінг» пройшла шлях від юрисконсульта до віце-президента товариства.
З 1994 р. займається адвокатською діяльністю. Марина Владиславівна — член Харківської обласної колегії адвокатів, президії Харківського відділення Спілки адвокатів України.
З 2003 до 2005 р. вона викладала у Харківському національному економічному університеті.
М. В. Стаматіна має опубліковані праці. Як укладач брала участь у підготовці збірника «Типові форми юридичних документів» (1998), який було перевидано дев’ять разів, зокрема російською мовою, а також стала одним із упорядників видання «Зібрання нормативних актів Харківської міської ради, виконавчого комітету Харківської міської ради, Харківського міського голови» (2009). Є співавтором навчального посібника «Судово-бухгалтерська експертиза» (2002), навчально-практичного видання «Порядок судового захисту економічних інтересів» (2009).
Марина Владиславівна активно займається громадською діяльністю. Так протягом 1998–2006 рр. вона була помічником депутата Харківської міської ради (на громадських засадах), із 2006 до 2010 р. — депутатом Київської районної у місті Харкові ради, а впродовж 2006–2011 рр. — радником Харківського міського голови з правових питань (на громадських засадах). З 2010 р. М. В. Стаматіна — депутат Харківської міської ради, голова постійної комісії з питань забезпечення громадського порядку, дотримання законності, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян Харківської міської ради. В 2011 р. її обрали заступником Харківського міського голови з питань правового забезпечення.
Як представник Харківської обласної ради, протягом 2008–2010 рр. Марина Владиславівна була членом Кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Харківського апеляційного округу.
М. В. Стаматіна брала участь у суспільно важливих справах і вирішенні спорів, пов’язаних із виборчим законодавством. Зокрема представляла інтереси Харківської обласної ради у спорі з головою Харківської обласної державної адміністрації щодо права органів місцевого самоврядування на висловлення недовіри, а також інтереси харківського міського голови та секретаря Харківської міської ради у спорі з Управлінням СБУ у Харківській області, Харківською обласною державною адміністрацією щодо скасування допуску до державної таємниці. Як представник позивача, вона була учасником справи за позовом до Головного управління МВС України у Харківській області, заступника начальника ГУ МВС України у Харківській області, начальника Управління громадської безпеки ГУ МВС України у Харківській області, старшого інспектора з особливих доручень відділу дозвільної системи Управління громадської безпеки ГУ МВС України у Харківській області щодо спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди.
Нагороджена почесними грамотами Київської районної у місті Харкові ради, Харківської міської ради, Харківської обласної ради, подякою голови Вищої ради юстиції України.
У дружній родині Стаматіних зростає двоє синів: старший Олександр — студент Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», молодший Геннадій — школяр.
|