ЛІТОПИС ВИПУСКНИКІВ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

АНУФРІЄВ
Микола Іванович

ПОЧЕСНИЙ РЕКТОР МІЖРЕГІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Випускник 1976 р.

Заслужений юрист України. Генерал-полковник

 

Народився 19 квітня 1950 р. у с. Рівне Новоукраїнського району Кіровоградської області.
Після закінчення Рівненської середньої школи працював столяром місцевої міжколгоспної будівельної організації. Звільнившись у запас після строкової служби в армії, повернувся у рідне село.
У 1976 р. М. І. Ануфрієв закінчив Харківський юридичний інститут імені Ф. Е. Дзержинського. Особливий вплив на становлення Миколи Івановича як особистості й майбутнього професіонала справили викладачі: ректор академії В. Я. Тацій, перший проректор В. В. Сташис, а також З. М. Оніщук, М. М. Страхов, В. П. Маслов (на той час ректор інституту).
Протягом десятків років сумлінної роботи він зробив успішну кар’єру як у науці, так і на службі в правоохоронних органах, пройшовши шлях від слідчого до заступника міністра внутрішніх справ України.
Після закінчення вишу Микола Іванович почав працювати слідчим контрольно-методичного відділення. З 1980 р. він — начальник слідчого відділення Кіровоградського райвідділу внутрішніх справ. Згодом став старшим інспектором групи дізнання УВС Кіровоградської області. Упродовж 1983–1987 рр. М. І. Ануфрієв — начальник Онуфріївського райвідділу внутрішніх справ Кіровоградської області. В 90-х роках обіймав посаду заступника начальника УВС Кіровоградської області. З 1995 до 1996 р. працював першим заступником голови Державного митного комітету України.
З часом Миколу Івановича було призначено начальником Головного управління кадрів Міністерства внутрішніх справ України, потім — заступником міністра з роботи з особовим складом.
М. І. Ануфрієв — генерал-полковник, заслужений юрист України. Нагороджений орденами: «За заслуги» ІІІ ст., Св. Дмитра Солунського ІІІ ст., Св. Станіслава ІІІ ст., медалями Жукова та «Захиснику


Зустріч із Президентом України Л. Д. Кучмою у Міністерстві внутрішніх справ України
Вітчизни», нагрудним почесним знаком МВС України, відзнакою МВС України «Хрест Слави».
Набувши величезного досвіду, сьогодні Микола Іванович працює над тим, щоб передати молодим правникам свої знання. Нині завідує кафедрою історії держави і права Інституту імені князя Володимира Великого МАУП. У 1998 р. він захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за темою «Управлінські шляхи зміцнення дисципліни в органах внутрішніх справ (соціолого-правові аспекти)», згодом — докторську дисертацію «Організаційно-правові проблеми кадрового забезпечення органів внутрішніх справ». Опублікував понад 60 наукових праць.
М. І. Ануфрієв має досить різносторонні інтереси і захоплення. Свою фахову юридичну роботу він пов’язує зі спортом. Упродовж 1999–2004 рр. очолював фізкультурно-спортивне товариство «Динамо» в Україні. У вільний від роботи час полюбляє риболовлю та мисливство.
Професійність і вроджена наполегливість стимулювали до вироблення основних пріоритетів, якими Микола Іванович керується в житті, — справедливості та законності.

 Логос Україна      <<  АМІРОВ Кафіль Фахразейович      [ Зміст ]      БАДАХОВ Назір Якубович >>