ДКП ''Плесо''  

 
 
Щепець
Микола Степанович
Директор
 
     
     
 
ДКП ''Плесо''

 
Микола Степанович Щепець – директор державного комунального підприємства з oxopoни, утримання та експлуатації внутрішніх водойм м. Києва ''Плесо''. Народився 18 серпня 1949 р. в селищі Покровське Покровського району Дніпропетровської області. Вищу освіту здобув у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. З 1995 р. очолює підприємство ''Плесо''. Під його керівництвом суттєво збільшено обсяги робіт з благоустрою, очистки та облаштування водоймищ і зон відпочинку.
За сумлінну працю удостоєний Подяки і Почесної грамоти голови Київської міської державної адміністрації, Почесного звання ''Заслужений працівник сфери послуг України''. Нагороджений орденом Святого Володимира IV ступеня.Державне комунальне підриємство ''Плесо'' створене рішенням Київської міської ради народних депутатів у 1995 р. з метою охорони, утримання та експлуатації земель водного фонду та 431 внутрішньої водойми м. Києва.
У жовтні 1996 р. до ДКП ''Плесо'' приєднали міські пляжі та рятувально-водолазну службу. Спадщина підприємству дісталася важка: відсутність інфраструктури, застарілі інженерні мережі, повністю зношені споруди та обладнання, розграбований інвентар, захаращені території. З метою покращення умов відпочинку провели комплексну санітарну очистку зон відпочинку, підводної частини пляжiв, подбали про розвиток інженерних мереж, матеріально-технічне оснащення, провели пpoтимaляpiйні та протиепідемічні заходи.
Головними статутними завданнями ДКП ''Плесо'' є: охорона, утримання та експлуатація внутрішніх водоймищ м. Києва та земель водного фонду; організація i виконання комплексу заходів із запобігання, обмеження i ліквідації наслідків забруднення, засмічення i виснаження внутрішніх водойм м. Києва; покращення рекреаційної спроможності та екологічного стану внутрішніх водойм і прилеглих територій; проведення науково-виробничої i організаційно-господарчої дiяльнocтi у сфері створення та розвитку спортивно-оздоровчої, розважальної та соціально-культурної інфраструктури на землях водного фонду; організація системи захисту населення в місцях організованого відпочинку на внутрішніх водоймах та пляжах; надання послуг у сфері відпочинку та рекреації та ін.
У тісній взаємодії працюють служби та структурні підрозділи підприємства: будівництва, утримання пляжних господарств, рятувально-водолазної служби, екологічного стану внутрішніх водойм, лінійних гідротехнічних і водоперепускних споруд та очисні споруди зливово-стічних вод, управлінського апарату.
У 2002 р. ДКП ''Плесо'' виступило замовником будівництва комплексу бюветного водопостачання з каплицею на острові Передмістна Слобідка в Дніпровському районі. Очолив ці роботи і фахово їх провів М. С. Щепець. Об'єкт ввели в експлуатацію в січні 2002 р., до свята Водохреща.
Наприкінці 2003 р. ДКП ''Плесо'' передали 44 внутрішні водні об'єкти та гідротехнічні споруди загальною довжиною 62756 м; відповідно збільшився штат працівників.
Працівники служби утримання лінійних гідротехнічних та очисних споруд ДКП ''Плесо'' експлуатують 5 очисних споруд зливових вод, 37 об'єктів гребель та водоперепускних споруд, Русанівський канал площею 49,2 га, 63 км відкритих колекторів, водних об'єктів гідротехнічних споруд, 4 об'єкти зони підтоплення.
На виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва, під керівництвом М. С. Щепця виконано низку проектних і будівельних робіт на суму понад 2 млн грн., пов'язаних з благоустроєм та очищенням внутрішніх водойм.
Kpiм вивчення сучасного стану водойм, екологічного моніторингу й природоохоронних зaxoдiв місто зацікавлене у рекреаційному використанні своїх водних багатств. Джерела, струмки, річки та затоки, ставки й озера в урбанізованому середовищі великого мегаполіса завжди приваблюють людей. А повноводий Дніпро та дніпровські острови здавна є найулюбленішими місцями відпочинку киян. У 2004 р. підприємство підготувало до літнього сезону 24 пляжі загальною площею 182,4 га, із них санітарні паспорти отримали 14: ''Венеція'', ''Молодіжний'', ''Дитячий'', ''Передмістна Слобідка'', ''Веселка'', ''Тельбин'', ''Золотий'', ''Центральний'' у Дніпровському районі, ''Чорторий'', ''Троєщина'' в Деснянському районі, ''Сонячний'' у Дарницькому районі, ''Вербне'', ''Пуща-Водиця'' в Оболонському районі, ''Дніпровська Рив'єра'' в Голосіївському районі, а також 35 зон відпочинку загальною площею 700 га.
Стільки ж пляжів і зон відпочинку було підготовлено і в 2005 р.


Одне з пріоритетних завдань ДКП ''Плесо'' – попередження нещасних випадків на воді та забезпечення безпеки відпочиваючих. У літній період 2004 р. на водоймах діяло 3 водолазно-рятувальні та 10 рятувальних станцій, 7 рятувальних постів. Завдяки цим службам за вказаний період врятовано 140 ociб ( у 2003 р. – 148). Зменшенню кількості нещасних випадків сприяють патрулювання (6456 виїздів на більш як 40 об'єктів), виступи у засобах масової інформації, на радіо та по телебаченню, роз'яснювальна робота серед населення, в тому числі в дитячих і навчальних закладах.
На всіх пляжах оформлено дошки оголошень з правилами поводження на голубому плесі. На водоймах, де не рекомендовано купатись та ловити рибу, встановлено 25 попере-джувальних стендів, оголошень і знаків.
Проводяться систематичні роботи з виявлення та знищення карантинних рослин-алергенів, зокрема, амброзії полинолистої та ценхрусу малоквіткового на прибережних захисних смугах водойм, обстеження природних біотопів на наявність іксодових кліщів і знищення середовища, сприятливого для їх розмноження. У 2004 р. дератизаційні роботи проведено на 116 водоймах загальною площею 800,9 га. І як наслідок: впродовж останніх чотирьох років у місті не зафіксовано жодного випадку захворювання на лептоспіроз чи кліщовий енцефаліт. За даними моніторингу біологів ДКП ''Плесо'', ареали розповсюдження карантинних рослин зменшуються.
Одне з головних завдань підприємства – створення і розвиток спортивно-оздоровчої, розважальної та соціально-культурної інфраструктури на землях водного фонду. Фахівці рятувально-водолазної та інших служб ДКП ''Плесо'' щороку забезпечують проведення й безпеку численних міських громадських акцій та свят: Дня Довкілля, Дня Києва, Дня Молоді, Дня Дніпра, свята Івана Купала, Дня незалежності України, Дня фізичної культури та спорту, свята Водохреща, змагань з пляжного волейболу, футболу, підводного орієнтування, веслування, плавання. У 2004 р. його працівники забезпечили організацію 21 спортивного змагання, які проводилися під егідою Головного управління з фізичної культури та спорту, Федерації судномоделізму та судномодельного спорту України, Федерації зимового плавання та загартування.
У змаганнях з пляжного футболу, пляжного волейболу бере участь і команда підприємства.
ДКП ''Плесо'' виступає співорганізатором проведення фестивалів, у тому числі піщаних скульптур. Фестиваль піщаних скульптур було проведено на пляжі ''Центральний'', де знаходилося наметове містечко ''Євротабір: Євробачення-2005''.
Перед ДКП ''Плесо'' поставлено відповідальні завдання: очищення, благоустрій та облаштування зон відпочинку ''Троєщина'', ''Микільська Слобідка'', ''Озеро Сонячне'', ''Озеро Синє'', ''Озеро Вербне'', ''Озеро Райдуга'', ''Озеро Тельбин'', ''Озеро Вирлиця'', ''Озеро Редькіно'', ''Передмістна Слобідка'', ''Русанівська набережна'', ''Острів Долобецький'', ''Xyтip Шевченка'', водопониження та благоустрій верхів'їв р. Нивка, очистка та благоустрій Оріхуватських, Дідорівських ставків та Совських ставків у Солом'ян-ському районі, очистка водоймища в парку ''Відрадний'', розчищення штучної водойми ''Bipa'' на вул. Велика Окружна, розчищення та благоустрій штучних водойм системи відкритого водозливу житлового масиву ''Троєщина'', ''Опечень'', реконструкція та розвиток очисних споруд зливово-стічних вод.


Орієнтовна вартість утримання одного столичного пляжу становить 40–60 тис. гривень на piк, залежно від його території та місцезнаходження (без урахування заробітної плати працівників). На цих територіях і в зонах відпочинку проводиться систематичне прибирання та вивезення побутового сміття, підрізка кущів, скошування трави. З метою облаштування території завезено 350 т ґрунту під посадку 570 дерев та 595 кущів, відновлені й упорядковані квітники, газони; доставлено 29,5 тис. м3 піску (всі пляжі на р. Дніпро є штучними). Проводяться дослідження проб піску, ґрунту, води на радіологічні, санітарно-хімічні та бактеріологічні показники. 3 метою забезпечення санітарного благополуччя укладено договори зi спеціалізованими ліцензованими організаціями на вивезення твердих побутових та рідких відходів, оренду мобільних туалетних кабін, їx обслуговування та дезінфекцію, відлов безпритульних тварин, дератизацію.
Щороку проводиться ревізія, ремонт і дезінфекція водопровідних мереж та питних фонтанчиків; встановлюються дошки оголошень з правилами поведінки на воді, інформацією для відпочиваючих. Проводиться обстеження та розчищення підводної частини пляжів загальною площею 49,75 га і протяжністю берегової лінії 20330 м, з оформленням відповідних мапо-схем і паспортів; встановлюються огороджувальні буї.
Укладено договір з Держфлотінспекцією України з надання послуг з питань безпеки судноплавства; проводиться атестація та перевірка знань судноводіїв, реєстрація плавзасобів, огляд флоту.
На пляжах організовано роботу медичних пунктів; вони укомплектовані кваліфікованим персоналом, засобами невідкладної допомоги тощо. У 2004 р. працівники пунктів ДКП ''Плесо'' надали першу невідкладну медичну допомогу 4449 відпочиваючим.
Підприємство відзначено Срібною стелою та Дипломом якості Міжнародного академічного рейтингу ''Золота Фортуна'' 2004-2005 рр.
Столиця України – одне з найчарівніших міст світу з тисячолітньою icторією. Ми створюємо сучасні умови для ведення бізнесу, туризму та відпочинку. Це дасть змогу підвищити привабливість Києва як перспективного світового центру ділового спілкування й туризму.

ДКП ''Плесо'',
вул. Межигірська, 32, м. Київ, 04071.
Тел.: (044) 425-54-46, 425-41-19.
Логос Україна         КП ''Київміськсвітло''         Зміст         КП ''Оболонь-ліфтсервіс''