Акціонерне товариство ''УкрНДІінжпроект''  

 
 
ХАРЧЕНКО
Валерій Борисович
Начальник архітектурно-планувального відділу
 
     
     
 
Акціонерне товариство ''УкрНДІінжпроект''

 
В. Б. Харченко розпочав трудову діяльність у 1965 р. у проектному інституті ''Укрдіпроміськпромгаз''. Обіймав посади керівника групи, заступника начальника відділу комплексного благоустрою міст і населених пунктів.
У зв'язку з розширенням робіт у квітні 1969 р. ''Укрдіпроміськпромгаз'' перейменували в проектний інститут ''Укрдіпроінжпроект''. Тут Валерій Борисович працював заступником начальника, начальником відділу комплексного благоустрою міст і населених пунктів. З квітня 1975 р. призначений на посаду начальника архітектурно-планувального відділу.

Головний вхід до КПІ від проспекту Перемоги
З вересня 1978 р. ''Укрдіпроінжпроект'' перетворено на ''УкрНДІінжпроект'' – проектний та науково-дослідний інститут із газопостачання, теплопостачання та комплексного благоустрою міст і селищ України. В. Б. Харченко очолив архітектурно-планувальний відділ цього закладу.
Під його керівництвом проводились роботи з реставрації та відновлення парків-пам'яток ландшафтної архітектури та садово-паркового мистецтва: дендропарку ''Софіївка'' в Умані, заповідних зон в Криму, Києві, Черкаській та Хмельницькій областях. За результатами науково-технічної діяльності та проведених реставраційно-відновлювальних робіт дендропарку ''Софіївка'', згідно з указом Президента від 28 лютого 2004 р. закладу надано статус національного.
За участю Валерія Борисовича здійснюються реставраційні та відновлювальні роботи

Майданчик відпочинку із декоративним фонтаном у Куренівському парку
в Голосіївському парку – пам'ятнику ландшафтної архітектури загальнодержавного значення; в парку-пам'ятці Національного технічного університету України (КПІ).
Нині В. Б. Харченко займається науково-технічною та організаційною діяльністю щодо комплексного благоустрою та озеленення міст і селищ України.
Він – член президії науково-технічної ради інституту. Нагороджений медаллю ''Десять років незалежності України''.
Лауреат Державної премії України в галузі архітектури 2005 р.

     
 
ГУМЕННИЙ
Олег Пантелімонович
Головний архітектор архітектурно-планувального відділу
 
     
     
 
Акціонерне товариство ''УкрНДІінжпроект''

 
О. П. Гуменний у 1961 р. закінчив Київський інженерно-будівельний інститут. З 1961 по 1966 р. проектував селища у Казахстані та в Україні. Вже понад 40 років працює в інституті ''УкрНДІінжпроект'', де займається науково-технічною діяльністю у сфері комплексного благоустрою міст і селищ.
За розроблення науково-проектної документації та розбудову парку – пам'ятки садово-паркового мистецтва ''Софіївка'' удостоєний Державної премії України в галузі архітектури 2005 р.
Серед робіт, виконаних безпосередньо Олегом Пантелімоновичем, можна виділити такі: парк Молодогвардійців у м. Краснодоні Луганської області; селище з виробничим комплексом Рибгоспу у Красноперекопському районі Автономної Республіки Крим; благоустрій центру міста Керч і державних дач в АРК; наукову тему ''Рішення комплексного благоустрою історичних центрів міст України''; Куренівський парк у м. Києві; парки – пам'ятки садово-паркового мистецтва: Голосіївський та Національного технічного університету України (КПІ).
З 1975 р. – член Національної спілки архітекторів України. З 1990 р. – член ради при президентові Національної спілки архітекторів України.

Вул. Тургенєвська, 38, м.Київ, 01054,
тел.: (044) 486-40-16.Майданчик відпочинку біля головного навчального корпусу КПІ

Вирішення озеленення довкола пам’ятника Т. Шевченку

Вхід до Куренівського парку від вул. Фрунзе

Фрагмент квітникового оформлення біля пам'ятника Т. Шевченку


Логос Україна         ДНАББ імені В. Г. Заболотного         Зміст         Інститут ''Академтеплоенергопроект''