Казимір Іванович Проценко народився в 1935 р. у с. Гребінки Васильківського району Київщини. Фах інженера-будівельника здобув у Київському інженерно-будівельному інституті. Закінчив також Вищі інженерні курси при Академії будівництва і архітектури СРСР, аспірантуру КІБІ, Інститут управління народним господарством при Раді міністрів України.
Обіймав посади головного інженера, начальника будівельного управління, головного інженера територіального об’єднання. Створив перші в Україні структури управління капітальним будівництвом у сільській місцевості Київської області: міжколгоспне обласне управління та районні відділи капітального будівництва.
К. І. Проценко очолював Головне технічне управління Мінсільбуду, Головне управління науки, державну архітектурно-будівельну інспекцію Держбуду України. Створив нові структури ринкової економіки: управління ліцензування і сертифікації. Він – один з авторів про-грамно-цільового управління науково-технічним прогресом у будівництві, співавтор трьох Законів, у тому числі Закону ‘’Основи державної науково-технічної політики’’. Керівник групи українських незалежних експертів з чорнобильських проблем.
К. І. Проценко має винаходи. Технічні розробки академіка відзначено багатьма нагородами. Лауреат премії імені М. С. Буднікова.
Академія будівництва України – всеукраїнська громадська організація, створена на добровільних засадах у лютому 1994 р. До неї належать 13 проблемних інститутів та наукових центрів.
У складі Академії – 53 відділення, у тому числі 33 – галузеві і 20 – територіальних. 245 будівельних організацій, підприємств та виробничо-будівельних фірм, акціонерних товариств є колективними членами Академії будівництва України. У її структурі діє науково-технічний центр, який, зокрема, здійснює експертні висновки щодо об’єкту ‘’Укриття’’ Чорнобильської АЕС.
До Академії будівництва України належать 1532 члени-кореспонденти, почесні та іноземні члени (з Росії, Білорусі, США, Німеччини, Польщі, Азербайджану). Серед них 245 докторів наук, 424 – кандидати наук, 131 лауреат Державних премій в галузі науки і техніки, 264 – мають звання заслужених будівельників, економістів та працівників промисловості.
У 1994 р. Академія встановила премію ім. академіка М. С. Буднікова, яку присуджують на конкурсній основі за вагомий внесок у галузеву науку, виробництво, проектування. З 1994 по 2005 р. премією відзначено 232 науковці.
У 2002 р. засновано вчене звання ‘’Доктор будівництва’’. Це звання вже захистили шість членів Академії.
Академія будівництва України, бульв. Лесі Українки, 26, м. Київ, 01133. Тел.: (044) 286-48-22.
|