Всеукраїнський науково-методичний та дослідно-інформаційний центр архітектурної спадщини  

 
 
Маніфасова
Тетяна Григорівна
Директор
 
     
     
 
Всеукраїнський науково-методичний та дослідно-інформаційний центр архітектурної спадщини

 
Тетяна Григорівна Маніфасова народилася 15 березня 1947 р. Закінчила Київський державний художній інститут за спеціальністю ‘’Теорія та історія мистецтва’’.
Посаду директора ВНМДІ центру архітектурної спадщини обіймає з 1995 р.
Тетяна Григорівна – дійсний член Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС). Удостоєна Подяки та Почесної грамоти Київського міського голови за особистий внесок у справу збереження, популяризації і охорони культурної спадщини. Член комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків виконавчого органу Київської міської ради. Дійсний член Міжнародної культурно-освітньої асоціації (ІСА, Чикаго, США), дійсний член Американського Інституту Архітектури.

Згідно з указом Президента, Всеукраїнський науково-методичний та дослідно-інформаційний центр архітектурної спадщини є правонаступником Державного науково-дослідного пошукового та інформаційного центру архітектурної спадщини. Останній було створено 30 березня 1995 р. Державним комітетом України у справах містобудування і архітектури на базі відділу історико-архітектурних досліджень Інституту ‘’Укрпроектреставрація’’.
Основна сфера діяльності – об’єктно-прикладні дослідження в пам’яткоохоронній галузі.
Центр спеціалізується на розробках зон об’єктів культурної спадщини, паспортизації пам’яток, на підготовці відомостей про історико-культурну та архітектурну цінність окремих об’єктів проектування і земельних ділянок під забудову та експертних висновків на проекти в історичних ареалах.
Центр забезпечує супроводження проектів в історичному середовищі необхідними науковими розробками – історико-архітектурною запискою, історико-містобудівним обґрунтуванням (для об’єктів в історичному ареалі) та містобудівним обґрунтуванням (для об’єктів, що знаходяться поза межами охоронних зон пам’яток і заповідних територій).
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України ‘’Про затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць’’ і відповідно до системи містобудівної документації Держбуду України Центр опрацював структуру історико-містобудівного обґрунтування, яке задіяне в процедурі погодження проектів, що передбачають зміну об’єктів культурної спадщини, реконструкцію, нове будівництво або відведення земельних ділянок в історичному ареалі міста.
У методичному фонді Центру зберігається документальна фіксація всіх нерухомих пам’яток культурної спадщини загальнодержавного значення.
За вагомий внесок у розвиток будівництва та архітектури України Центр нагороджено дипломом ‘’Лідер будівництва та архітектури України 2005’’.

Всеукраїнський науково-методичний та дослідно-інформаційний центр архітектурної спадщини,
Контрактова площа, 4, м. Київ, 04070.
Тел./факс: (044) 239-17-65, моб.: 493-16-37.




Контрактова площа, м. Київ


Логос Україна         Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій         Зміст         Науково-технічне ТОВ ''Елекон''