Науково-технічне ТОВ ''Елекон''  

 
 
Лутов
Станіслав Данилович
Директор
 
     
     
 
Науково-технічне ТОВ ''Елекон''

 
Станіслав Данилович Лутовнародився 31 липня 1939 р. у Харкові. Закінчив місцевий технікум промислового транспорту, а пізніше – з відзнакою Інститут радіоелектроніки.
У 1966 р., переїхавши до Києва, влаштувався в Інститут кібернетики АН УРСР;
з 1971 р. працює в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України.
У 1975 р. Станіслав Данилович захистив кандидатську дисертацію. Якнайкраще зарекомендував себе на різних посадах, зокрема в якості інженера, завідуючого відділенням. Продовжує викладати в 'Київський політехнічний інститут''.
Уся наукова і практична діяльність С. Д. Лутова пов`язана з розробленням і впровадженням автоматичних систем управління (АСУ) виробничими процесами та обладнанням. За цей час під його керівництвом розроблено та впроваджено понад 50 складних АСУТП як в Україні, так і за її межами – в Росії, Молдові, Білорусі.
З 1992 р. за сумісництвом очолює науково-впроваджувальне підприємство НТТОВ ''Елекон'', засноване співробітниками ІПММС НАН України.
Станіслав Лутов – автор 27 друкованих праць, 17 винаходів. Нагороджений срібною медаллю ВДНГ СРСР.
Основний напрям діяльності ''Елекона'' – створення на базі новітніх інформаційних технологій сучасних мікропроцесорних засобів і систем автоматизації – електронних модулів на новітній елементній базі і оригінального програмного забезпечення систем автоматизації та їх впровадження в різних галузях промисловості і комунальної сфери, а також супроводження протягом всього періоду функціонування.
У свій час чимало висококваліфікованих спеціалістів залишили колектив, виїхавши за кордон. На зміну їм прийшли молоді, які вже самостійно ведуть розробки, впроваджують їх у життя. За останні роки тут розроблено і налагоджено виробництво широкого сімейства шаф автоматики ШУ ЕЛЕКОН-11 з мікропроцесорним управлінням для автоматизації котелень, систем тепло- і водопостачання, вентиляції і кондиціонування повітря, систем протидимного захисту промислових, адміністративних та житлових об`єктів. Шафи автоматики широко використовуються і в розподілених АСУТП складних технологічних комплексів.
Сьогодні тільки у столиці спільно з АТ ''Київпроект'' та іншими проектними і монтажно-налагоджувальними організаціями впроваджено інженерні системи на будівельних об`єктах, які знаходяться на Троєщині, Позняках, Микільській Слобідці. Понад 250 ШУ ЕЛЕКОН-11 виготовлено на замовлення ХК ''Київміськбуд'', ДГО ''Житлоінвест'', ДБК УСВР України, ЗАТ ''Енергомонтажвентиляція'' та інших організацій.
Сучасні мікропроцесорні засоби автоматизації дають змогу об`єднати розрізнені системи автоматики інженерного обладнання в єдину інтегровану систему управління як окремим об`єктом, наприклад будинком, так і комунальним господарством ЖЕКу, району чи міста. Це допоможе оперативно реагувати на передаварійні та аварійні ситуації, оптимально витрачати енергоресурси.
Наукові здобутки колективу вражають. На Київському КПК (м. Обухів) ПТК ''ЕЛЕКОН'' більше 3-х років управляє складною транспортно-пакувальною лінією переміщення рулонів паперу, а на Херсонському ЦПК – виконує намотку рулонів фільтрувального паперу. Такі ж комплекси впроваджено в Санкт-Петербурзі та в Білорусі.
Завершено модифікацію АСУ ''Мікроклімат'' з виробництва антибіотиків на Борщагівському хіміко-фармацевтичному заводі. Автоматика підприємства підтримує заданий мікроклімат у виробничих приміщеннях Київського вітамінного заводу, ''Київмедпрепарату'', ТОВ ''Астрафарм'', ЗАТ ''Піллар'', кондитерської фабрики ''Світоч'' (Львів), науково-виробничого об'єднання ''Південмаш''; налагоджено складну систему вентиляції на одному з переробних об'єктів Чорнобильської АЕС.
У міжнародному виставковому центрі (м. Київ) автоматика НТ ТОВ ''Елекон'' обслуговує практично все інженерне обладнання (теплопостачання, кондиціювання, вентиляція, протидимовий захист); завершується диспетчеризація цих систем. Здійснено одне з найважливіших і найскладніших замовлень ДК ''Укртрансгаз'' – розробка САУ водопідготовкою для новітньої установки ГПУ-16К ''Водолій'' на компресорній станції ''Ставищанська'' (м. Богуслав).
Колектив НТ ТОВ ''Елекон'' – це творчий пошук, постійне оновлення розробок, широке їх впровадження у різних галузях, оперативне задоволення потреб споживачів.

Науково-технічне ТОВ ''Елекон'',
просп. Академіка Глушкова, 42, м. Київ, 03680.
Тел.: (044) 526-62-14.
Е-mail: lutov@elecon.kiev.ua
Щит автоматики з мікропроцесорним управлінням


Логос Україна         Всеукраїнський науково-методичний та дослідно-інформаційний центр архітектурної спадщини         Зміст         ДП ''Науково-дослідний інститут теорії та історії архітектури і містобудування''