ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Васильєв
Віталій Євгенович

Випускник гірничого
факультету (1984 р.)

Директор ДВАТ «Шахта «Білоріченська».
Заслужений шахтар України.
Кандидат технічних наук
 

 
 

Народився 16 вересня 1954 р. у м. Котовську Донецької області в сім’ї службовців.

Здобувши середню освіту у 1961 р., вступив до Дніпропетровського будівельного технікуму, який закінчив у 1973 р. Свою трудову діяльність Віталій Васильєв розпочав цього ж року на посаді майстра виробничого навчання профтехучилища № 8 у Кривому Розі, але невдовзі був призваний до війська і протягом двох наступних років (1973–1975) служив у лавах Радянської армії.

Повернувшись після демобілізації, упродовж 1975–1977 рр. працював на Дніпропетровському машинобудівному заводі.Зустріч із кандидатом у президенти України
В. Ф. Януковичем, 2004 р.

Свій професійний шлях у вугільній промисловості Віталій Євгенович розпочав у 1978 р. Спершу він був підземним гірником шахти «Дніпровська» ВО «Павлоградвугілля», а з липня 1978 р. на шахті «Степова» ДХК «Павлоградвугілля» працював підземним гірником, електрослюсарем, гірничим майстром, начальником зміни, начальником дільниці з видобутку вугілля, набуваючи цінного досвіду на перших етапах вуглевидобування.

У 1984 р. В. Є. Васильєв заочно закінчив гірничий факультет Донецького політехнічного інституту за спеціальністю «Технологія та комплексна механізація підземної розробки родовищ корисних копалин» і здобув фах гірничого інженера. Це дало Віталію Євгеновичу можливість розвиватися як спеціалістові й просуватися вище кар’єрними сходинками.

З грудня 1993 р. він обіймає посаду головного інженера, а протягом 1997–2002 рр. працює директором шахти «Степова» ДП ДХК «Павлоградвугілля». Як досвідченому організаторові, вправному керівнику та високопрофесійному фахівцеві Віталію Васильєву у 2002 р. доручили виконувати обов’язки, а незабаром і призначили генеральним директором — головою правління ДВАТ ДХК «Павлоградвугілля».

Упродовж 2003–2009 рр. він знову очолював шахту «Степова» ВАТ «Павлоградвугілля», а з вересня 2009 р. обіймає посаду директора ДВАТ «Шахта «Білоріченська» ДП ДХК «Луганськвугілля».

За значний внесок у розвиток вуглевидобувної промисловості України В. Є. Васильєв нагороджений орденом «За заслуги» III і II ст., знаками «Шахтарська доблесть» і «Шахтарська слава» трьох ступенів, а також удостоєний звання «Заслужений шахтар України».

Протягом багатьох років на життєвому шляху Віталія Євгеновича супроводжує його дружина Наталія Василівна. Вона працює на шахті «Степова» інженером з охорони праці. Син Сергій закінчив Дніпропетровську національну гірничу академію.< Блескун Сергій Валерійович   |   зміст   |   Вареник Євген Олександрович >