ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Власов
Геннадій Олександрович

Випускник хіміко-технологічного
факультету (1972 р.)

Генеральний директор
ВАТ «Авдіївський коксохімічний завод».
Заслужений металург України,
доктор технічних наук
 

 
 

Народився 28 лютого 1950 р. у м. Горлівка Донецької області в сім’ї Олександра Павловича та Ганни Павлівни.

На той час, коли Геннадій Олександрович постав перед вибором майбутньої спеціальності, у країні саме почала стрімко розвиватися галузь хімізації сільського господарства та металургійної промисловості. Вагому роль у доленосному для нього рішенні зіграли й заклики комсомолу долучатися до справи розвитку металургійної справи. Так у 1967 р. Г. О. Власов став студентом хіміко-технологічного факультету Донецького політехнічного інституту, вступивши на спеціальність «Машини та апарати хімічних виробництв».



У студентські роки

Свою трудову діяльність після закінчення вузу він розпочав на Авдіївському коксохімічному заводі, де пройшов шлях від слюсаря з ремонту устаткування заводу до головного механіка акціонерного товариства «Авдіївський коксохімічний завод». У грудні 1993 р. Геннадій Олександрович став директором, а з травня 1996 р. — генеральним директором ВАТ «АКХЗ». Цю посаду він обіймає і сьогодні. Загалом на керівних посадах Геннадій Власов пропрацював 36 років, проявивши себе вправним і мудрим організатором.

Підприємницьку діяльність Геннадій Олександрович успішно поєднує із науковою. Ще у 1987 р. закінчив аспірантуру при Московському інституті хімічного машинобудування та здобув ступінь кандидата технічних наук, а 2006 р. захистив і докторську дисертацію зі спеціальності «Хімічна технологія палива і паливно-мастильних матеріалів» у Національному університеті «Львівська політехніка». Він автор 48 наукових робіт і 22 винаходів у металургійній промисловості, а також співавтор низки технічних видань, зокрема таких: «Физико-химические основы переработки горючих ископаемых» (2001), «Системный анализ коксохимического производства» (2002), «Улавливание химических продуктов коксования» (2002), «Основы переработки горючих ископаемых» (2003), «Хімія і фізіка горючих копалин» (2003), «Англо-польско-російсько-український словник із хімії та технології переробки вугілля» (2005). Наукові дослідження Геннадія Власова публікуються у російському журналі «Кокс и химия» та в українському науково-виробничому «Вуглехімічному журналі».

Крім активної наукової діяльності займається і громадською: з 1998 р. Г. О. Власова обирали депутатом Донецької обласної ради, наразі він — депутат у складі комісії з архітектури, будівництва та реформування житлово-комунального господарства.

З університетом у Геннадія Власова пов’язано чимало приємних спогадів. Особливо зі студентських років запам’яталася робота у студентських загонах у Казахстані. Закарбувався у пам’яті також яскравий спогад про складання першого іспиту з математики викладачеві Л. В. Золотарьовій. Молодий та амбітний студент змушений був складати його 13 разів. І нарешті після вдалого завершення іспиту отримав не лише оцінку у заліковій книжці, а й справжнього друга. Словами теплої вдячності Геннадій Власов згадує куратора групи Є. Р. Кузнєцова, який залишив по собі чи не найкращі спогади у студентів.

Геннадій Олександрович впевнений, що саме університет дав йому старт успішного трудового життя та розвитку стрімкої кар’єри в цілому — як у коксохімічній промисловості, так і в науці.

Відкрите акціонерне товариство «Авдіївський коксохімічний завод», яке очолює Геннадій Власов, є найпотужнішим коксохімічним підприємством Європи. Він побудований на новому майданчику, окремо від великих підприємств, і забезпечує водою, електроенергією, парою, теплом, каналізаційними системами не лише власне виробництво, а й усю Авдіївку. Коксохім став підприємством, навколо якого утворилося місто, і саме завод формує його бюджет. Основний напрям діяльності підприємства — випуск стратегічної сировини — доменного коксу.

ВАТ «АКХЗ» — це повне комплексне виробництво з переробки кам’яного вугілля, оснащене сучасним обладнанням. Основою всіх проектних рішень є останні досягнення науки й техніки, спрямовані на виробництво конкурентоспроможної коксохімічної продукції, гарантованої та стабільної якості й на покращення природоохоронної діяльності.

Тільки за останні роки було здійснено технічне переоснащення заводу з метою збереження якості продукції та введено в експлуатацію:

– роторний вагоноперекидач ВРС-125;

– комплексну установку збагачення вугільних шламів, до складу якої входять два гідросайзери;

– нову технологію у виробництві сірчаної кислоти методом мокрого каталізу;

– установку грануляції кам’яновугільного електродного пеку за технологією «SANDVIK».

Для вирішення екологічних проблем було запроваджено:

– відділення згущення та зневоднення відходів флотації;

– технологію XXI століття — триступінчастий спіральний кінцевий газовий холодильник фірми «ALFA LAVAL».

Авдіївський коксохімічний завод випускає близько 30 видів продукції, яка складає більше чверті загального обсягу товарної продукції галузі в Україні. Велика частина продукції підприємства експортується.

З 2007 р. на заводі запроваджено систему управління якості згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2000.

На підприємстві діє медичне страхування працівників та їхніх неповнолітніх дітей. Функціонують дитячий оздоровчий центр у Ясинуватському лісі та пансіонат на узбережжі Азовського моря, де щорічно відпочивають сім’ї робітників підприємства.

З ініціативи Геннадія Олександровича на добровільні внески робітників підприємства був створений благодійний фонд для надання щоденних обідів дітям із малозабезпечених родин та пенсіонерам Авдіївки.

В особі Геннадія Власова ВАТ «Авдіївський коксохімічний завод» тісно співпрацює з ДонНТУ та радо приймає на роботу випускників цього навчального закладу. З 2004 р. спеціально для потреб ВАТ «АКХЗ» на кафедрі «Машини та апарати хімвиробництв» факультету «Екології та хімічних технологій» було відкрито відділення для прискореного навчання робітників заводу зі спеціальності «Обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів». А ще раніше, у 1995 р., на цьому ж факультеті було набрано групу для прискореного навчання за спеціальністю «Хімічна технологія твердого палива», що здебільшого складалася із робітників ВАТ «АКХЗ».

З 1990-х рр. на підприємстві щороку відбуваються захисти комплексних дипломних проектів студентів ДонНТУ зі спеціальностей «Хімічна технологія твердого палива» та «Машини і апарати хімічних виробництв», де незмінним і шанованим головою державної екзаменаційної комісії є генеральний директор підприємства — Геннадій Власов. Багато випускників цього періоду успішно працюють на заводі на посадах керівників та спеціалістів. У навчальному центрі служби управління персоналом розміщено стенд працівників заводу — випускників факультету «Екології та хімічних технологій» Донецького національного технічного університету.



Г. О. Власов із донькою Ольгою
та онуком Олександром



Геннадій Олександрович
з онукою Ганнусею

У межах тісної співпраці з ДонНТУ за ініціативи Г. О. Власова відремонтовано та обладнано сучасною технікою та інформаційними стендами про ВАТ «АКХЗ» навчальну аудиторію на факультеті «Екології та хімічних технологій».

Сьогодні в університеті на різних факультетах навчається близько 100 студентів-заочників, працівників заводу, які формують резерв висококваліфікованих кадрів для підприємства.

За свою всебічну діяльність, великі професійні досягнення та значний особистий внесок у розвиток вітчизняної металургійної промисловості Геннадій Олександрович нагороджений орденами Дружби народів (1989), «За трудові досягнення» V ст. (2001), «За Заслуги» ІІІ ст. (2003), Рівноапостольного Князя Володимира за великий внесок у зміцнення православ’я, золотою медаллю «Незалежність України» (2003). Йому було вручено Подяку Президента України (2001), почесний диплом рейтингу «Золота Фортуна» та «Золота Стела» у номінації «Якість тисячоліття» (2001), відзнаку «Шахтарська слава» III ст. (2009). Неодноразово професійні здобутки Г. О. Власова відзначали почесними грамотами Донецької обласної державної адміністрації. Крім того, він удостоєний почесних звань «Заслужений металург України» (1999), «Почесний громадянин міста Авдіївка» (2000) та «Кращий роботодавець року» (2001).

Попри свою надзвичайну зайнятість, Геннадій Власов інколи дозволяє собі відпочити, насолоджуючись катанням на гірських лижах, а останнім часом — ще й дайвінгом. Також він є палким уболівальником ФК «Шахтар». Якщо випадають вільні хвилини у щільному й напруженому графіку Геннадія Власова, він намагається проводити її у родинному колі — разом із дружиною Галиною Петрівною, донькою Ольгою, зятем Юрієм та онуками Олександром і маленькою Ганнусею. Молодше покоління продовжує сімейну традицію: як і Геннадій Олександрович, Ольга є випускницею ДонНТУ (економічний факультет). Саме там вона зустріла свого чоловіка, який закінчив і машинобудівний, і економічний факультети. Пізнати романтику студентського життя у Донецькому національному технічного університеті планує і наймолодший із Власових — Олександр.

Пройшовши тривалий і нелегкий шлях кар’єрного зростання та професійного вдосконалення, Геннадій Олександрович стверджує, що найголовніше — за будь-яких обставин бути Людиною.



< Вареник Євген Олександрович   |   зміст   |   Ганжела Володимир Андрійович >