ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Ганжела
Володимир Андрійович

Випускник металургійного
факультету (1970 р.)

Голова правління — директор
Українського науково-дослідного та
проектно-конструкторського інституту
побутового машинобудування
 

 
 

Народився 1 червня 1946 р. у с. Донецьке Волноваського району Донецької області в родині Андрія Сидоровича та Катерини Кіндратівни.

У 1965 р. вступив до Донецького політехнічного інституту, який закінчив у 1970 р., здобувши фах інженера-металурга за спеціальністю «Обробка металів тиском». Цей інститут обрав за порадою старших братів, які тоді працювали на Донецькому металургійному заводі.

З 1970 р. практично вся трудова діяльність В. А. Ганжели пов’язана з АТ НОРД. Він пройшов шлях від інженера-технолога до другого віце-президента — директора з виробництва підприємств холдингу «Група НОРД».

До сфери відповідальності Володимира Андрійовича тривалий час входила підготовка виробництва та впровадження у виробництво нових моделей холодильників, морозильників, пральних машини, побутових та транспортних кондиціонерів, пилососів, водонагрівачів. Він здійснював організаційне керівництво трьома докорінними реконструкціями виробництва, які дозволяють холдингу «Група НОРД» бути флагманом побутового машинобудування в Україні. У процесі трудової діяльності Володимир Андрійович виховав багато висококваліфікованих інженерів та організаторів виробництва, деякі з них працюють керівниками підприємств. За високу ефективність роботи й відповідальність при виконанні виробничих завдань В. А. Ганжела завжди користується повагою і заслуженим авторитетом у численному трудовому колективі підприємств холдингу «Група НОРД».

З травня 2008 р. Володимир Андрійович — голова правління–директор УкрНДІ ПобутМаш, який є головною галузевою науковою організацією за напрямом побутового машинобудування Мінпромполітики України.

Під керівництвом В. А. Ганжели спеціалістами інституту розроблені та впроваджені у виробництво нові модельні ряди холодильних приладів і кухонних плит, впроваджена найновіша технологія роторного екструдування алюмінієвої трубки та сучасна технологія фарбування пластмасових деталей полімерними фарбами.Делегація Світового банку

Дослідно-випробувальний центр, який входить до складу інституту, акредитований Національним агентством з акредитації України відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025: 2006 у галузі випробування виробів електропобутового машинобудування та аналогічного обладнання, комплектувальних виробів, технологічного обладнання для харчової, м’ясо-молочної промисловості, підприємств торгівлі, громадського харчування, медичної техніки.

В. А. Ганжела займається активною викладацькою діяльністю. В УкрНДІ ПобутМаш діє філія кафедри холодильної і торговельної техніки Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, де щорічно здобувають знання, проходять практику та дипломуються студенти цього вузу.

В. А. Ганжела — автор чотирьох наукових робіт і одного авторського свідоцтва на винахід. Він також провадить активну громадську діяльність як депутат кількох скликань Петровської районної у місті Донецьку ради.

Володимир Андрійович вважає, що навчанню у Донецькому політехнічному інституті він багато в чому зобов’язаний своїм становленням як інженера, організатора та особистості. Широкий спектр знань із загальних і спеціальних дисциплін, отриманих у студентські роки, дає змогу швидко та ефективно вирішувати поточні проблеми виробничої діяльності. З великою вдячністю він згадує своїх викладачів, зокрема завідувача кафедри обробки металів тиском, професора, д. т. н. В. М. Клименка і на той час старшого викладача, а зараз ректора ДонНТУ О. А. Мінаєва. Залишились у пам’яті бурхливий час екзаменаційних сесій, робота у складі будівельних загонів у Тюмені, Казахстані, Калмикії.

Одружений, має трьох дітей та п’ятеро онуків.

За прикладом батька син Андрій закінчив у 1993 р. ДПІ за спеціальністю «Автоматика та телемеханіка», зараз є керівником підприємства.

Донька Олена в 2008 р. закінчила ДонНТУ за спеціальністю «Міжнародна економіка» і працює в науково-дослідному інституті.< Власов Геннадій Олександрович   |   зміст   |   Гайдук Віталій Анатолійович >