ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Гайдук
Віталій Анатолійович

Випускник інженерно-технічного
факультету (1980 р.)

Голова Наглядової ради Донецького національного технічного університету
 

 
 

заслужений енергетик СНД. Кандидат економічних наук, академік Академії економічних наук України. Державний службовець першого рангу.

Народився 19 липня 1957 р. у с. Хлібодарівка Волноваського району Донецької області. В 1970 р. розпочав свій трудовий шлях на різних роботах у колгоспі.

У 1975 р. Віталій Гайдук вступив до Донецького політехнічного інституту, де обрав спеціальність «Економіка й організація машинобудівної промисловості». У студентські роки активно займався легкою атлетикою. Успішно склав норматив КМС із бігу, але під час змагань пошкодив ногу, тому спорт довелося залишити.

У 1980 р. отримав диплом інженера-економіста і протягом наступного року працював інженером на рідній кафедрі в ДПІ. З 1981 р. Віталій Гайдук перейшов у Донецький обласний центр «АвтоВАЗтехобслуговування», де був спочатку старшим економістом, а потім начальником відділу економіки та організації праці, заступником директора з питань економіки. У 1988 р. обраний генеральним директором Зуєвського енергомеханічного заводу. Впродовж 1994–1997 рр. обіймав посади заступника голови Донецької обласної ради з виконавчої роботи та першого заступника губернатора з питань транспорту, промисловості й зв’язку Донецької обласної державної адміністрації.

У 1995 р. разом із С. О. Тарутою Віталій Анатолійович заснував промислову корпорацію «Індустріальний союз Донбасу» — організацію, яка забезпечувала постачання природного газу для підприємств Донецької області. До її активів сьогодні належить низка різнопрофільних вітчизняних та закордонних компаній, основний напрям діяльності яких — виробництво сталі, прокату, металевих труб, коксу, обладнання для чорної металургії та коксохімічної індустрії.

Завдяки ефективній управлінській політиці В. А. Гайдука корпорація стала важливим учасником ринку важкої промисловості. Так у 2004 р. «Індустріальний союз Донбасу» посів четверте місце серед інших організацій за обсягами отриманого валового прибутку (7 млрд гривень на рік), поступившись лише таким потужним державним підприємствам, як НАК «Нафтогаз України», ДП «Енергоринок» та ДК «Газ України». У рейтингу великих експортерів він на третій позиції після ВАТ «Криворіжсталь» та ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча». «ІСД» поступово перетворюється на першу вітчизняну транснаціональну корпорацію.

У 2000 р. В. А. Гайдук став першим заступником міністра палива й енергетики України, протягом 2001– 2002 рр. очолював міністерство. Він погасив заборгованість із заробітної плати працівникам вугільної промисловості, здійснив якісні реформи цієї галузі. Наступного року був віце-прем’єром із питань промисловості та паливно-енергетичного комплексу.

Політичну діяльність Віталій Гайдук успішно поєднує з науковою. Він є співавтором монографії «Проблеми й перспективи розвитку лізингу в Україні». У 2001 р. в Інституті економіки промисловості НАНУ захистив кандидатську дисертацію на тему «Організаційно-економічний механізм управління лізингом».

У 2006 р. Віталій Анатолійович очолив консорціум «Індустріальна група», який керує активами «ІСД», та Наглядову Раду ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф. Е. Дзержинського». Того ж року був призначений секретарем Ради національної безпеки та оборони України. З 2008 р. — керівник групи радників Прем’єр-міністра України Апарату Прем’єр-міністра України.

За вагомі трудові досягнення нагороджений знаками «Шахтарська слава» І–ІІІ ст., Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, орденами «За заслуги» ІІІ ст., князя Ярослава Мудрого.

В. А. Гайдук підтримує дружні стосунки з рідною alma mater, очолює її Наглядову Раду, а також надає фінансову підтримку для проведення різноманітних культурно-освітніх та інших заходів.

Ще з часів навчання у ДПІ він зберіг любов до музики, зокрема фольклорної: має величезну фонотеку, яку постійно поповнює новими компакт-дисками, котрі привозить із закордонних поїздок. Цікавиться історією церкви. Постійно робить благодійні внески для проведення різноманітних соціальних, культурних та спортивних проектів.

Віталій Гайдук має дружну сім’ю. Зі своєю майбутньою дружиною Оленою Володимирівною також випускницею ДПІ, познайомився в інституті. Разом виховують сина та доньку.< Ганжела Володимир Андрійович   |   зміст   |   Гарус Валерій Костянтинович >