ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Гірфанов
Володимир Шагітович

Випускник гірничого
факультету (1995 р.)

Голова наглядової ради
ЗАТ «Донецьке спеціалізоване
управління екскавації»
 

 
 

Народився Володимира Гірфанова познайомилися у Макіївці, куди переїхали в 1953 р.: батько з Татарстану, а мама з Полтави. У 1959 р. у подружжя народився перший син — В’ячеслав, а 28 грудня 1966 р. молодший — Володимир. У той час Шагіт Шаріфзянович працював на макіївській шахті імені Леніна, а Анна Петрівна — в управлінні технічного контролю якості вугілля.

Протягом 1982–1986 рр. Володимир навчався у Донецькому технікумі промислової автоматики, опановуючи спеціальність «Підземна розробка вугільних родовищ». Після дворічної служби у збройних силах він повернувся до рідного міста, де працював гірничим майстром на шахті «Пролетарська Крута». Старший брат В’ячеслав на той момент закінчив гірничий факультет Донецького політехнічного інституту, здобувши спеціальність «Розробка родовищ корисних копалин», і вже працював за фахом. На шахтах «Комсомолець Донбасу» та «Пролетарська Крута» він пройшов шлях від гірничого майстра до начальника дільниці з видобутку вугілля, начальника зміни. Саме братова порада стала визначальною, коли юнак вирішив продовжувати навчання у вузі.

У 1990 р. Володимир Гірфанов вступив до Донецького політехнічного інституту. Прийшовши до вишу вперше, він постав перед вибором спеціальності. Допоміг у цьому професор Якушевський, який підказав гірничий факультет і спеціальність «Розробка родовищ корисних копалин». Під час навчання на вечірньому відділенні юнак працював в органах внутрішніх справ.

Згадуючи студентські роки, особливу подяку Володимир Шагітович висловлює професорові А. О. Суліма — професіоналові й викладачеві з великої літери. Вдячний також керівникові дипломного проекту В. І. Іващенку. Крім якісних знань із фаху, в інституті він знайшов друзів на все життя: Олександр Борисович Білий зараз очолює науково-виробниче підприємство «Укрбудтехнології», а Олександр Іванович Федорчук — директор ТОВ «Донской».

У 2003 р. Володимир Гірфанов відчув, що має потребу підвищувати свій професійний рівень, поглиблювати знання і розширювати світогляд. Тому вирішив здобути другу вищу освіту, обравши економічну спеціальність. Відтак вступив до Інституту підвищення кваліфікації ДонНТУ і отримав диплом із фаху «Бухгалтерський облік та аудит».

Після звільнення з органів внутрішніх справ, де він працював протягом 1990–2008 рр., Володимир Шагітович спільно з товаришами, випускниками ДПІ, створив власний бізнес у сфері будівництва і харчової промисловості.

Упродовж 2009 року очолював ЗАТ «Донецьке спеціалізоване управління екскавації», а зараз є головою наглядової ради цього підприємства. Компанія проводить такі земельні роботи: підсипання земельних ділянок, розробка траншей, очищення шламо- і хвостосховищ, накопичувачів промислових стоків, вертикальне і горизонтальне планування ділянок. Крім того, підприємство займається зведенням ґрунтових конструкцій: земляних гребель, дамб, насипів, протизсувних і протиобвальних, а також берегозахисних й берегоукріплювальних споруд, проводить протиерозійні роботи та рекультивацію ґрунтів. У всіх цих напрямах діяльності ЗАТ «ДСУЕ» співпрацює із Макіївським КХЗ, шахтою «Красноармійська Західна», ЦЗФ «Донецька», ЦЗФ «Антрацит», ЦЗФ «Україна» та ін.

Протягом всього професійного шляху Володимира Гірфанова його надійним тилом була і є дружина Неля Василівна, яка працює начальником відділу в Головному управлінні ветеринарної медицини в Донецькій області. Подружжя виховує двох дітей: доньку Лейлу (2002 р. н.) та сина Шаміля (2004 р. н.). Сім’я Гірфанових любить подорожувати, залюбки займається облаштуванням території навколо власного будинку. Володимир Шагітович захоплюється полюванням, колекціонує різноманітну зброю.

В. Ш. Гірфанов удостоєний низки відомчих нагород. Його головні життєві принципи такі: «Що важче, то цікавіше», «Вчинки сильніші за слова».< Гарковенко Євген Євгенович   |   зміст   |   Гейєр Геннадій Валерійович >