ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Грач
Валерій Маркович

Випускник гірничого
факультету (1981 р.)

Директор комерційного департаменту
ВАТ «Укртелеком»
 

 
 

Народився 2 квітня 1959 р. у м. Деражня Хмельницької області. Мати, Іда Семенівна, — вчитель математики, батько, Марк Ізраїлевич, — працював на шахті.

Бажаючи отримати професію управлінця, яка у майбутньому відкрила б нові перспективи та кар’єрні горизонти, Валерій Грач у 1976 р. став студентом гірничого факультету Донецького політехнічного інституту (спеціальність «Організація управління підприємством»). Цей фах у 1979 р. обрав і його рідний брат Григорій.

Із теплотою Валерій Маркович згадує одногрупників, спільні походи в гори, в одному з яких познайомився зі своєю майбутньою дружиною Світланою. Здобутими знаннями та першим професійним досвідом студенти, на його думку, великою мірою завдячують вимогливості й наполегливості викладачів. Він і зараз намагається не пропускати зустрічей із випускниками, підтримує дружні стосунки з товаришами студентських часів.

У 1981 р., отримавши диплом, В. М. Грач працював науковим співробітником у Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки праці у гірничій промисловості. Має публікації у журналах «Вугілля», «Вугілля України», запатентував кілька винаходів у сфері безпеки праці у вугільній промисловості.

Зараз Валерій Маркович обіймає посаду директора комерційного департаменту ВАТ «Укртелеком». Це сучасне підприємство з розвиненою інфраструктурою — лідер у галузі із надання послуг фіксованого телефонного зв’язку України. Компанія контролює близько 71% ринку місцевого та 83% міжміського й міжнародного телефонного зв’язку. Її історія почалася у 1993 р., коли було зареєстровано Українське об’єднання електрозв’язку «Укрелектрозв’язок» (з 1994 р. — «Укртелеком»). У 1998 р. «Укртелеком» реорганізовано в єдине державне підприємство, а на початку 2000 р., після проведення корпоратизації, перетворено на відкрите акціонерне товариство.

Сьогодні ВАТ «Укртелеком» — це підприємство з вертикальним принципом управління фінансами, технологічними процесами та персоналом. До його складу входять 33 філії, одну з яких — «Утел» — відкрито у 2005 р. Наприкінці цього ж року компанія отримала ліцензію на надання послуг мобільного телефонного зв’язку із правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання у користування каналів електрозв’язку за технологією UMTS/WCDMA, яка забезпечує практично непомітний перехід із мереж інших операторів. Реалізацією цього проекту займається філія «Утел». У листопаді 2007 р. компанія розпочала продаж послуг мобільного зв’язку третього покоління. Тепер абоненти отримують усі базові послуги значно вищої якості, а також принципово нові послуги: вiдеодзвiнок, мультимедiйнi ролики, голосову та відео-пошту, високошвидкісний доступ до Інтернету тощо. «Укртелеком» — акціонер низки спільних підприємств та акціонерних товариств, що функціонують на телекомунікаційному ринку України: ЗАТ «Елсаком Україна», СП «Українська хвиля», ВАТ «Телекомінвест», ВАТ «Свемон-інвест», ТОВ «Телесистеми України». Товариство володіє потужною та розгалуженою транспортною мережею із високим ступенем надійності та резервування, яка є основою телекомунікаційної інфраструктури України.

Із метою задоволення потреб клієнтів «Укртелеком» створює найпотужнішу в Україні національну магістральну мережу передачі даних, побудовану на базі сучасної технології DWDM, пропускна спроможність якої дозволяє надавати якісні інформаційно-телекомунікаційні послуги в усіх регіонах нашої держави. Компанія бере активну участь у міжнародних телекомунікаційних проектах, які забезпечують вихід на цифрові телекомунікаційні системи країн Європи, Азії, Африки і Північної Америки, є співвласником 14 міжнародних підводних систем передачі даних, таких як ITUR, BSFOCS, а також учасником проектів ТЕЛ та ТАЄ.

Ще зі студентських років Валерій Маркович захоплюється гірським туризмом та альпінізмом. Він здійснив свої перші самостійні подорожі до Кавказу, Карелії, Тянь-Шаню, а коли «відкрилися» кордони — до Паміру, Гімалаїв, Анд, Альп, побував у Непалі, Перу, Бутані. Найближчим часом планує відвідати Камчатку та Антарктиду. Одночасно із пристрастю до мандрівок і відкриттям нових країн та культур В. М. Грач серйозно займається фотографією та мисливством.

Валерій Маркович — не тільки цілеспрямований та відповідальний лідер, а й турботливий чоловік і зразковий батько. Разом зі своєю дружиною Світланою Анатоліївною виховав сина та доньку, які свого часу закінчили факультет міжнародного бізнесу Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Непорушне життєве кредо В. М. Грача: «Завжди чини правильно».



< Гейєр Геннадій Валерійович   |   зміст   |   Горін Олександр Миколайович >