ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Горін
Олександр Миколайович

Випускник гірничо-механічного
факультету (1987 р.)

Генеральний директор ПАТ «Норд».
Доктор технічних наук, професор, заслужений винахідник України, лауреат
Державної премії України в галузі
науки і техніки
 

 
 

Народився 26 травня 1959 р. у с. Шарагол Кяхтинського району Бурятської АРСР у родині військовослужбовця Миколи Єгоровича Горіна і Ніни Олексіївни Горіної. У 1973 р. разом із батьками переїхав до Донецька.

Після закінчення середньої школи № 42 розпочав трудову діяльність. Із вересня 1976 р. був учнем слюсаря відділу головного конструктора Донецького заводу холодильників (нині ПАТ «Норд»), а упродовж 1978–1980 рр. проходив службу в лавах Радянської армії поблизу міста Челябінська. Повернувшись у 1980 р. додому, Олександр Горін продовжив працювати на заводі і пройшов усі щаблі робочої кваліфікації до слюсаря механоскладальних робіт шостого розряду.

У 1981 р. вступив на вечірнє відділення Донецького політехнічного інституту і здобував фах на кафедрі «Обробка металів тиском». У 1987 р. закінчив інститут і невдовзі був призначений начальником сектору розробки холодильників. У 1989 р. Олександр Миколайович став заступником головного конструктора, а в 1992 р. — головним конструктором.Святкування Дня
машинобудівельника

У 1996 р. О. М. Горін був обраний головою правління — директором Донецького інституту холодильної техніки, який очолював протягом 11 років. З 2007 р. він є головою правління — генеральним директором ПАТ «Норд».

Олександр Горін активно і вправно поєднує виробничу діяльність із громадською: протягом 1987–1991 рр. був депутатом Донецької міської ради, а з 2006 р. — депутатом Ленінської районної в місті Донецьку ради V і VI скликань. Зараз він — помічник депутата Верховної Ради України.

У 1999 р. О. М. Горін закінчив магістратуру Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського за фахом «Обладнання переробних і харчових виробництв», здобувши другу вищу освіту. А невдовзі, у 2001 р., захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Процеси й машини обробки тиском».

З 1999 по 2005 р. Олександр Миколайович працював за сумісництвом на кафедрі «Обробка металів тиском» Донецького державного технічного університету: спершу на посаді старшого викладача, потім — доцента. У 2003 р. йому було присвоєно вчене звання доцента.

У 2007 р. в Одеській державній академії холоду О. Горін захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Холодильна й криогенна техніка, системи кондиціювання». З 2003 р. він за сумісництвом працює професором кафедри холодильної й торговельної техніки Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. У 2011 р. йому присвоєно вчене звання професора.

О. М. Горін — автор 27 патентів на винаходи, 51 патенту на промислові зразки, 98 публікацій, шести монографій та наукового відкриття, зареєстрованого в 2010 р.

За свої професійні та наукові досягнення удостоєний низки нагород. Зокрема відзначений медаллю «За трудову доблесть» (1986), орденом «За заслуги» III ст. (2004), почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2009). У 1999 р. О. М. Горіну було присвоєно почесне звання «Заслужений винахідник України». У 2003 р. він став лауреатом Державної премії України в галузі науки й техніки.

Увесь свій вільний від напруженої професійної діяльності час Олександр Миколайович прагне проводити із сім’єю: дружиною Ганною та донькою Ганною — аспіранткою Донецького національного університету економіки й торгівлі ім. М. Туган-Барановського.

Життєве і професійне кредо О. М. Горіна: «Добре або ніяк!».< Грач Валерій Маркович   |   зміст   |   Гураль Василь Володимирович >