ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Мадар
Олександр Ємерикович

Випускник хіміко-технологічного
(1986 р.) та економічного (1994 р.)
факультетів

Генеральний директор
ПАТ «Єнакіївський коксохімпром».
Депутат Єнакіївської міської ради
IV–VI скликань
 

 
 

Народився 23 листопада 1963 р. у м. Вуглегірськ Донецької області у шахтарській родині. Батько, Ємерик Васильович, працював гірничим робітником очисного забою, мати, Раїса Олександрівна, — кочегаром шахтової котельні.

У 1981 р. Олександр Мадар вступив на хіміко-технологічний факультет Донецького політехнічного інституту (спеціальність «Хімічна технологія твердого палива»). Здобувши вищу освіту, у 1986 р. розпочав свій трудовий шлях газовиком коксових пічок коксового цеху на Єнакіївському коксохімзаводі. Наступного року О. Мадар був переведений на посаду майстра з обігріву та регулювання коксового цеху, а у 1988 р. став заступником начальника цього виробничого підрозділу. Впродовж 1990–1998 рр. очолював коксовий цех.

Орієнтуючись на зростання в період перебудови державного господарства потреби у вищій економічній освіті, в 1994 р. Олександр Ємерикович опанував спеціальність «Економіка та організація машинобудівної промисловості» та закінчив економічний факультет ДонДТУ.

У 1998 р. О. Є. Мадар очолив фірму «Алві-Інвест», а вже у наступному році повернувся на ВАТ «Єнакіївський коксохімзавод», де став головою правління. У 2003 р. він був спочатку директором, а потім головою правління ПАТ «Єнакіївський коксохімпром». З 2010 р. — генеральний директор цього підприємства.

На керівних посадах Олександр Ємерикович зарекомендував себе як талановитий організатор та успішний управлінець. Так у 2000 р. ВАТ «Єнакіївський коксохімзавод» був нагороджений дипломом ІІІ ст. другого міського рейтингу «Визнання» як переможець у номінації «За залучення інвестицій», а в 2001 р. — дипломом виконкому Єнакіївської міської ради за стабільне зростання обсягів виробництва. Наступного року завод отримав диплом міської ради за внесок у реалізацію програми соціально-економічного розвитку міста.Той самий відділ
після відновлення
Член наглядової ради ПАТ «ЄКХП» О. О. Гресь
та О. Є. Мадар на території відділу регенерації
до відновлення, 2007 р.

У 2004 р. ПАТ «Єнакіївський коксохімпром» удостоєний подяки Донецької обласної державної адміністрації за вагомий вклад у спортивні досягнення гандбольної команди «Шахтар-Академія» — здобуття срібних медалей на Чемпіонаті України. Наступного року ПАТ «Єнакіївський коксохімпром» посів перше місце на міському конкурсі «Кращий роботодавець 2004 року». У 2006 р. підприємство стало лауреатом рейтингу «Кращі підприємства України» в номінації «Чорна металургія», а О. Є. Мадар був нагороджений почесним знаком «Топ-менеджер України» за оперативне й ефективне керівництво виробництвом та дипломом «Професійне визнання», увійшовши до рейтингу «Топ-100. Кращі топ-менеджери України».

У 2007 р. головне управління промисловості й розвитку інфраструктури Донецької ОДА висловило подяку ПАТ «Єнакіївський коксохімпром» за плідну співпрацю, благочинну діяльність і практичну допомогу у вирішенні соціальних проблем області. У 2010 р. Олександр Ємерикович нагороджений орденом УПЦ Святителя Димитрія (Туптала), Митрополита Ростовського.

Серед захоплень О. Є. Мадара — футбол та полювання.

Навчання у ДонНТУ стало для сім’ї Олександра Ємериковича доброю традицією. Дружина, Алла Євгенівна, — випускниця хіміко-технологічного факультету ДПІ, обіймає посаду інженера відділу головного механіка ПАТ «Єнакіївський коксохімпром». Сини закінчили ДонНТУ за спеціальністю «Фінанси». Старший Андрій працює провідним економістом Промінвестбанку, молодший Євген — дизайнер студії «Максимус».< Мохаммад Захур    |   зміст   |   Нгуєн Ван Ан >