ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Перков
Костянтин Андрійович

Випускник механічного
факультету (1989 р.)

Директор ТОВ «Термолюкс П.А.К.»
 

 
 

Народився 25 вересня 1965 р. у Донецьку в родині інженерів Андрія Тимофійовича та Валентини Іванівни.

Район, у якому минуло дитинство і юність Костянтина Андрійовича, називається Петрівкою. Сюди він і повернувся працювати після закінчення Донецького політехнічного інституту. Донецьк — місто-трудівник, і Петрівка не виняток, тому величезна кількість шахт і заводів, які оточували хлопця ще з дитинства, визначили його подальшу долю. Після закінчення школи в 1982 р. він вирішив продовжувати сімейні традиції і стати інженером. До інституту Костянтин Андрійович вступив одразу, обравши спеціальність «Технологія машинобудування, металорізальні верстати й інструменти» на механічному факультеті.

Костянтин Перков із теплотою згадує свої студентські роки, чудовий професорсько-викладацький склад інституту: В. В. Бурмистрова, В. В. Гусєва, Ю. Ф. Косолапова, М. І. Шиллінговського. За його словами, це були найкращі роки життя. І хоча навчальна програма була важкою, вчитися було легко й цікаво.

Протягом 1984–1986 рр. Костянтин Андрійович проходив службу у збройних силах. Ці роки, проведені в авіаполку, багато чого навчили, і на третій курс інституту він повернувся вже сформованою особистістю.

Свою трудову діяльність після закінчення інституту К. А. Перков розпочав на Донецькому заводі продовольчого машинобудування, де працював інженером-технологом інструментального цеху, заступником начальника зварювально-складального цеху та начальником цеху.

У 1995 р. Костянтина Андрійовича обрали членом правління акціонерного товариства АТВТ «Донецький завод Продмаш», а в 1997 р. він був призначений директором дочірнього підприємства заводу ЗАТ «Продмаш-Технологія». За рахунок впровадження нових технологій молодому керівникові вдалося вивести це підприємство в число основних виробників трубчастих електронагрівників в Україні.Через 20 років. Зустріч випускників потоку ТМ-24
механічного факультету Донецького політехнічого
інституту, 2007 р.

Як енергійна й цілеспрямована людина, Костянтин Перков завжди прагнув більшої самостійності у прийнятті рішень і творчого підходу у вирішенні поставлених завдань. Тому в 2001 р. з командою однодумців він вирішив заснувати власний бізнес. Тоді й народилося ТОВ «Термолюкс П.А.К.». Цей бізнес починався з нуля, а сьогодні це відома торгова марка в Україні. Під цією маркою випускаються електропаяльники 25 найменувань і більше 40 видів торговельного устаткування для супермаркетів та інших торговельних підприємств.

Костянтин Андрійович тим більше гордий від того, що його підприємство успішно працює в рідному Донецьку, у Петрівському районі, даючи людям, багатьох із яких він знав ще в дитинстві, роботу і стабільну заробітну плату.

Прагнення розвиватися далі і здобувати нові знання, потрібні для ведення власного бізнесу, підштовхнуло Костянтина Перкова до здобуття ще однієї освіти. В 2007 р. на економічному факультеті Донецького інституту економіки й господарського права він отримав спеціальність «Економіка підприємства». Після захисту дипломної роботи економіста Костянтин Андрійович знову з теплотою згадав рідний політех (ДПІ, як його тоді називали), адже зрозумів, що інженер завжди може стати економістом, але навіть найкращий економіст не стане інженером.

У всіх професійних починаннях і досягненнях Костянтина Андрійовича щиро підтримує дружина Лариса, також випускниця Донецького політехнічного інституту. Разом вони виховали трьох синів: Дмитро — фінансист, працює у «Райффайзен Банк Аваль», Максим — майбутній економіст-міжнародник, навчається в Донецькому національному університеті економіки й торгівлі ім. М. Туган-Барановського, а молодший Володимир — школяр, мріє бути «як тато».

Вільний час Костянтин Перков присвячує риболовлі, заняттям спортом, цікавиться автомобілями.

Запорукою успіху К. А. Перкова є його переконання в тому, що бізнес не повинен стояти на місці, інакше це заробітки, а не бізнес. Костянтин Андрійович звик ставити собі найамбітніші цілі й обов’язково їх досягати.< Палій Олег Іванович    |   зміст   |   Папін Сергій Тимофійович >