ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Пудрик
Денис Валерійович

Випускник факультету економіки
та менеджменту (1999 р.)

Начальник Кримської митниці.
Кандидат економічних наук,
радник митної служби І рангу
 

 
 

Народився 13 липня 1977 року. Батько, Пудрик Валерій Юрійович, — освічена людина прогресивних поглядів, народний депутат України другого скликання 1994–1998 років, брав безпосередню участь у розробці й прийнятті Конституції України, зараз є заступником голови правління Державної іпотечної установи України. Мати, Асєєва Тетяна Іванівна, працює у Міністерстві освіти України на посаді начальника відділу. Батьки завжди були для нього прикладом наполегливості та сумлінності у досягненні поставленої мети.

Денис Валерійович завжди мав успіхи у навчанні, змалку цікавився економікою, перечитав усі книги з батькової бібліотеки, займався самоосвітою, вивченням мов. Захоплювався творами Т. Драйзера (трилогія «Фінансист», «Титан», «Стоїк»), які справили на нього великий вплив та сформували прагнення змінити на краще економіку України, що перебувала тоді у занепаді.

Обрав спеціальність економіста і у 1994 р. вступив на факультет економіки та менеджменту Донецького державного технічного університету.

Навчання в університеті дало потужний старт у подальшій професійній діяльності. За здобуті цінні знання він глибоко вдячний своїм викладачам — Лідії Григорівні Левенець, Наталі Юріївні Тодоровій, Сергію Михайловичу Тітенку, Павлові Михайловичу Кляусу, В’ячеславу Валентиновичу Дементьєву та вже, на жаль, покійному Юрію Лаврентійовичу Носенку.

Дениса Валерійовича завжди вражали люди у формі та перший свій досвід військовослужбовця він отримав на військовій кафедрі університету. А вже у лютому 1998 р. почав працювати на Донбаській регіональній митниці інспектором митного посту «Донецьк-аеропорт», потім — інспектором вантажного відділу № 1.

У 1999 р. закінчивши університет, отримав диплом із відзнакою і вступив до аспірантури ДонНТУ. Успішно захистив кандидатську дисертацію. З 2007 р. викладає на кафедрі «Економіка підприємства». Запропоновані Д. В. Пудриком інструменти зміцнення економіки держави успішно впроваджені у практику Міністерством фінансів України, Донецьким металургійним заводом та Донецькою обласною державною адміністрацією.

З 1999 по 2005 р. працював старшим інспектором відділу контролю за дотриманням митного законодавства та ревізійної роботи, відділу власної безпеки й контролю та відділу організації митного контролю; потім головним інспектором вантажного відділу № 2, згодом — заступником начальника відділу тарифів та митної вартості і начальником відділу контролю митної вартості. У 2006 р. Дениса Пудрика було призначено першим заступником начальника Маріупольської митниці, а вже за два роки, у липні 2008 р., — заступником начальника Східної митниці у Донецьку, 28 грудня 2009 р. — начальником Бердянської митниці, а з квітня 2010 р. призначений начальником Кримської митниці. Разом з успішною митною службою здобув другу вищу освіту в Харківській національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого, та у 2007 р. вступив до Національної академії державного управління при Президентові України.

Одночасно з митною службою та педагогічною діяльністю приділяє чимало уваги науковій діяльності. Є автором «Словника митних термінів» (Донецьк, 2004), посібника «Митний кодекс України з постатейними матеріалами: із практики митної справи» (у співавторстві, Донецьк, 2005) та монографії «Еще раз о внешнеэкономических договорах» (Донецк, 2006). Має численні публікації у фахових наукових виданнях: «Использование пошлин регулировании внешнеэкономической деятельности предприятий», «Координация инвестиционных возможностей в Украине», «Пiдвищення якiсного рiвня податкового режиму iнвестицiйної дiяльностi в Українi» (2000), «Выбор стратегических целей деятельности предприятия» (2001), «Инвестиционная привлекательность инновационных процессов» (2002) та інші.

За свої професійні досягнення нагороджений відзнакою Державної митної служби України «Відмінний митник» ІІ ст. (2007), нагрудним знаком «За сумлінну службу в митних органах України» ІІІ ст. (2009) та нагрудним знаком «Почесний митник України» (2009).

Денис Валерійович має багато різноманітних захоплень та навиків — японська культура, історія, шахи, вільно володіє українською, російською та англійською мовами, багато часу проводить у басейні, опановує гру на музичних інструментах.

Денис Пудрик — наполеглива, цілеспрямована, наділена почуттям обов’язку людина, ініціативний та впевнений у своїх силах професіонал. Уважний чоловік і турботливий батько для двох своїх синів.

Основою його світогляду є переконаність в тому, що «в одном просвещении найдем мы отразительное противоядие для всех бедствий человечества».< Пономаренко Борис Тимофійович    |   зміст   |   Пудрик Валерій Юрійович >