ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ — 90
 
 
 
Рибаков
Олег Юрійович

Випускник електротехнічного
факультету (1975 р.)

Директор ТОВ «Донторг-Інвест»
 

 
 

Народився 26 липня 1945 р. у с. Старий Комар Великоновоселківського району Донецької області.

Свою трудову діяльність Олег Рибаков розпочав у 1963 р. електрослюсарем мартенівського цеху на Донецькому металургійному заводі ім. В. І. Леніна. Тут він поступово пройшов шлях від майстра до заступника начальника мартенівського цеху. Потім працював заступником головного енергетика заводу. Протягом 1964–1967 рр. служив у лавах Радянської армії, а демобілізувавшись, знову повернувся на завод.

Працюючи на Донецькому металургійному заводі, Олег Юрійович одночасно навчався у Донецькому політехнічному інституті. В 1975 р. він закінчив цей вуз за спеціальністю «Електропривод та автоматизація промислових установок», здобувши кваліфікацію інженера-електрика.

У 1994 р. О. Ю. Рибаков перейшов на посаду головного інженера НПКФ «Агрострома ЛТД» і став депутатом Донецької обласної ради. У 1996 р. був обраний заступником голови Донецької обласної ради народних депутатів на постійній основі.Після захисту диплома групи ЕАПУ,
червень 1975 р.

У 1998–2002 рр. О. Ю. Рибаков був помічником-консультантом народних депутатів від Соціалістичної партії, а упродовж 2002–2005 рр. працював консультантом відділу із роботи з органами місцевого самоврядування у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 2005 року у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на державній службі Олег Юрійович звільнився із цієї посади та наступні два роки був фінансовим директором: спочатку у ТОВ ІК «ШиМО–Інвест», а потім у ТОВ «Дон ТЕК-Індустрія».

О. Ю. Рибаков член Соціалістичної партії України з 1991 р. Із грудня 2007 р. до квітня 2009 р. працював фахівцем із питань агітації та пропаганди у Донецькому обласному комітеті СПУ. Він також входить до Політради партії та є секретарем Донецького обласного комітету СПУ з організаційних питань. Був депутатом Донецької обласної ради ІІ та V скликань.

У 2010 р. став директором ТОВ «Донторг-Інвест», яке очолює й нині.

За трудові та особистісні досягнення Олег Рибаков був неодноразово відзначений державними нагородами СРСР, має Почесну грамоту Верховної Ради України.

Окрім професійної та політичної діяльності, Олег Юрійович знаходить час і снагу для громадської роботи. Зокрема з 1993 р. є президентом Асоціації ветеранів волейболу Донецької області й віце-президентом Асоціації ветеранів волейболу України. Протягом 1996–1999 рр. очолював Донецьку обласну організацію охорони пам’яток історії та культури.

Олег Юрійович разом із дружиною Валентиною Іванівною виховав двох дітей. Дочка Аеліта працює в Донецькому міському центрі зайнятості, а син Максим — у Донецькій обласній державній пенітенціарній системі.

Про щирість та відкриту життєву позицію Олега Рибакова свідчить визначальний принцип його діяльності: «Людина та її інтереси — передусім».< Радченко Володимир Васильович    |   зміст   |   Риженков Олександр Миколайович >